Autor Wątek: Amazon Prime Video  (Przeczytany 18558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 19:17:46 »
Tak nie do końca. Najpierw jest darmowy miesiąc, po jego upłynięciu kasa jest dopiero ściągana z karty. Można subskrypcję anulować do tego momentu. Ponownie jest przy zakupach na amazonie w przedsprzedaży - kasa jest ściągana nie w momencie zakupu, a w momencie wysyłki.

  No napisałem w momencie zapłaty, nie pisałem kiedy ten moment następuje. Swoją drogą nie wyobrażam sobie jak można w 2022 roku funkcjonować bez karty kredytowej a podejrzewam że jestem raczej w górnej połówce wiekowej na tym forum.

Online xanar

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 19:21:28 »
Można funkcjonować bez karty kredytowanej, wystarczy debetowa, jak ktoś się boi to nie sobie ogarnie Revoluta czy coś w stylu, to może będzie spał spokojniej.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 19:33:25 »
  Oczywiście, że można, można też i funkcjonować bez prądu tylko że to trochę ogranicza możliwości. Brak karty kredytowej sprowadza się właściwie do tego, że funkcjonujesz tylko i wyłącznie na naszym rynku. I szczerze jakoś mniej się obawiam podania swoich danych Amazonowi czy innemu Paypalowi niż jakiemuś Revolutowi założonemu przez Kremlin.

Online xanar

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 19:44:48 »
Weź mnie oświeć, w jaki sposób brak karty kredytowej ogranicza moje możliwości do funkcjonowania tylko do naszego rynku. 
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 19:51:16 »
  A czym płacisz w przypadku subskrypcji właśnie?

Online xanar

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 19:58:48 »
Aktualnie nie mam żadnej subskrypcji na żadnej platformie. 
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 20:01:45 »
  Czyli pytanie było niepotrzebne.

Online xanar

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 20:08:07 »
Jak miałem, to płaciłem debetową.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 20:15:18 »
  Ach, ja działam jeszcze w starym systemie kiedyś nie przyjmowano właściwie w takich sprawach nigdzie kart visowych, które służyły ewentualnie i to nie wszędzie do jednorazowych zakupów tylko mastercardowe, widocznie się to pozmieniało. Tylko, że nie zapominaj że płacąc w ten sposób kartą debetową dajesz jakiemuś podmiotowi dostęp do swojego osobistego konta. Jak ktoś się obawia używać karty kredytowej to tym bardziej nie powinien używać debetowej.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 20:16:11 »
Też nie jestem fanem podawania danych karty, no ale wszędzie praktycznie teraz trzeba - Netflix, Spotify, HBO itd. Też nigdy mi się nic nie zdarzyło, ale polecam właśnie limit ustalić dość mały na wszelki wypadek.

Od tego są karty. Gdzie jak gdzie ale w amazonie Cię nikt nie przekręci. Anulować mozesz zawsze.

Offline Leyek

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 20:18:14 »
Jest proste rozwiązanie co do karty. Zrobić sobie kredytówkę wirtualną (o ile bank daje taką opcję).
U mnie kosztuje to ok. 50 zł za 2 czy 3 lata. Podładowuję ją co jakiś czas, ale staram się nie mieć na niej więcej niż 300 zł. I ją podaję przy wszystkich subskrypcjach itp.

Zresztą nie wiem jak w innych bankach, ale u mnie każdą praktycznie transakcję fizyczną kredytówką muszę potwierdzić poprzez zalogowanie się do banku, więc za dużo z samymi danymi nikt nie zrobi (choć pewnie są jakieś metody żeby to obejść).

ukaszm84

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 20:31:26 »
Od tego są karty. Gdzie jak gdzie ale w amazonie Cię nikt nie przekręci. Anulować mozesz zawsze.

W Amazonie nikt nie przekręci, natomiast samo wpisywanie danych karty w komputerze / smartfonie już powoduje pewne zagrożenia bezpieczeństwa, plus trzymanie ich na swoich kontach w różnych serwisach, na które ktoś się może włamać itd., itp.

Online xanar

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 20:49:16 »
  Ach, ja działam jeszcze w starym systemie kiedyś nie przyjmowano właściwie w takich sprawach nigdzie kart visowych, które służyły ewentualnie i to nie wszędzie do jednorazowych zakupów tylko mastercardowe, widocznie się to pozmieniało. Tylko, że nie zapominaj że płacąc w ten sposób kartą debetową dajesz jakiemuś podmiotowi dostęp do swojego osobistego konta. Jak ktoś się obawia używać karty kredytowej to tym bardziej nie powinien używać debetowej.
Nie wiem, tam można poustawiać jakieś limity na transakcje internetowe, zresztą ja na tym koncie nie trzymam niewidomo jakich pieniędzy, jakieś jednorazowe transakcje kartą to raczej trzeba potwierdzać telefonem, także jakoś nie boje się, że mnie ktoś oszuka.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 21:09:13 »
Zresztą nie wiem jak w innych bankach, ale u mnie każdą praktycznie transakcję fizyczną kredytówką muszę potwierdzić poprzez zalogowanie się do banku
Chyba, że są to subskrypcje, np. za Netflixa, a w takich przypadkach zabierają sami, bez potwierdzeń.

Offline szulig

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 21:11:35 »
juz ponad 2 lata mam konto na netflix i nic sie nie stalo, ryzyko jest jak zhakują konta netflixa to wtedy mogą wykraść dane kart