Autor Wątek: Amazon Prime Video  (Przeczytany 18561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Leyek

Amazon Prime Video
« dnia: Wt, 12 Październik 2021, 23:21:06 »
Od dzisiaj Amazon Prime (w tym m.in. Video, Gaming, darmowe dostawy z amazon.pl) za 49 zł/rok + pierwsze 30 dni za free.

https://www.amazon.pl/prime



Za taką cenę zdecydowanie polecam. Jakościowych rzeczy mniej niż na HBO Go, ale już w porównaniu z Netflixem jest nieźle. Z komiksowych i okołokomiskowych dobrych rzeczy serialowych niedostępnych nigdzie indziej - 2 sezony The Boys, 1 sezon Invincible, 2 sezony aktorskiej wersji Kleszcza, Star Trek Picard (czyli kontytnuacja wydanego na świeżo przez Egmont komiksu), świetne Tales from the Loop. Poza tym (nie oglądałem):Amerykańscy Bogowie, Kolej podziemna, The Expanse itd. Plus niezłe oryginalne produkcje dla dzieciaków.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 00:06:21 »
Dla samego Prime Video warto bo znacząca oszczędność.

Offline Death

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 00:15:35 »
Kilka dni temu chciałem sobie znowu opłacić Prime na miesiąc, może dwa po 25 zł, żeby dokończyć powtórkę wszystkich sezonów X-files, ale się okazało, że serial zniknął. :(
I teraz super tanio, rano się dowiedziałem o promocji, bo dam 5 dych za rok, a nie 2 miesiące, ale najważniejszy serial zniknął. Zobaczę sobie Dobry Omen.

Offline Amer

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 00:48:28 »
Łączę się z tobą w bólu (nie dam like'a, bo na Tapatalku się nie da; chyba że innym razem zajrzę tu przez przeglądarkę, więc nie trać nadziei). Dociągnąłem The X Files do 1/3 4. sezonu.

Na trzy tygodnie przed końcem licencji (mieli ją dokładnie na 12 miesięcy) na wyświetlanie serialu w Polsce wiedziałem, że już nie będę mógł dokończyć. Pomyśleć, że tak się wkręciłem, że zamówiłem brelok do kluczy oraz dwa kubki z plakatem, który Mulder miał w swojej piwnicy w FBI - widać na nim spodek i napis I WANT TO BELIEVE. Kupiłem ponadto na Amazonie (na razie pierwszy i ostatni zakup w tym sklepie) przewodnik po angielsku po wszystkich odcinkach The X Files (a przy okazji The Lone Gunmen z tego samego uniwersum oraz Millennium). Książka Roberta Shearmana zat. Wanting to Believe; często cytowana na ang. Wikipedii. Z pięciogwiazdkowym systemem ocen.

Na szczęście ostatnim odcinkiem, który udało mi się obejrzeć, były Wspomnienia Palacza (04x07). Na resztę poczekam. Jestem cierpliwy.

Cieszę się, że zdążyłem obejrzeć 7-sezonowy The Shield, zanim zdjęli. Miałem po Scully i Mulderze jeszcze sprawdzić 24, ale też wygasła licencja. No i zrezygnowałem z subskrypcji, a tu takie myki. Za 49 złotych rocznie to oczywiste, że wracam.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Październik 2021, 00:50:41 wysłana przez Amer »
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline Death

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 08:43:46 »
Ostatni odcinek jaki widziałem to ten napisany przez Stephena Kinga pt. Chinga czyli sezon 5, odcinek 10.

Offline eyesore

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 09:34:19 »
Rzuciłem się na to AP (choć hejtuje samego Amazona na każdy możliwy sposób) ale w nie ma tam aż tak dużo ciekawych rzeczy. Zawartość przejrzałem w jakieś 10 minut, kilka ciekawych seriali, kilka filmów ale ogólnie bieda. Na początku myślałem że lepiej niż na HBO ale po chwili stwierdziłem że nie za bardzo... Zobaczymy, może się rozkręcą i będą dorzucać więcej rzeczy w między czasie.

Offline Death

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 09:59:30 »
HBO to masakrator. Netflixa też rozwala moim zdaniem, a co dopiero Amazona. Jeśli ktoś nie widział tych wszystkich seriali, także z dawnych czasów jak Kompania braci, Prawo ulicy, Rodzina Soprano to dodając nowsze produkcje typu Czarnobyl czy Fargo HBO niszczy wszystko na swojej drodze jak walec. Choć Netflix robi tego dużo i są mega perełki jak Ciemny kryształ, to jednak trzeba brodzić po kolana w szambie, żeby coś wyłuskać. A na platformie HBO włączasz praktycznie cokolwiek i będzie dobrze. Oni kasy nie marnują.

Offline Gazza

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 11:44:30 »
Świetny news z PV. HBO uruchamiam z doskoku, ale Netflix i Prime Video mam na stałe więc to dopiero niespodzianka! Jak dla mnie na PV jest masa świetnego contentu - warto trochę pogmerać bo wiele treści nie jest ot tak na frontowej stronie.
Z oglądanych seriali polecam gorąco TERROR, OPOWIEŚCI Z PĘTLI, ELECTRIC DREAMS na podstawie opowiadań P.K. Dicka, CZŁOWIEK Z WYSOKIEGO ZAMKU, JACK RYAN, GOLIATH, THE BOYS, INVINCIBLE, BATTLESTAR GALACTICA, EXPANSE, BOSCH, GOOD OMEN, MADMEN i można by tak długo jeszcze.
Osobiście tłukę właśnie z lepszą połową cały DWÓCH I PÓŁ :)
A dobrych filmów również co nie miara.
Ja tam polecam! Zwłaszcza w takiej cenie!!
Wkrótce serialowy WŁADCA PIERŚCIENI!

Offline Murazor

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 12:27:53 »
Też miałem problem z wyszukiwaniem na Prime Videos, wydaję mi się, że apka nie jest super czytelna pod tym względem, ale wczoraj kolega podesłał mi link do strony, która to ułatwia upflix. Pewnie znana, bo działa zaskakująco dobrze (wyszukiwarka po platformie, ocenie itp), ale dla mnie objawienie :)

Offline Amer

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 12:38:10 »
Upflix jest świetny. Bawiłem się tam do niedawna w moderację (natychmiastowa edycja, bez konieczności akceptacji ze strony właściciela strony), ale zrezygnowałem, bo treści są w przytłaczających ilościach.

Na stronie jest opcja podejrzenia, czy utwór posiada lektora bądź napisy w języku polskim. Można też segregować filmy wg ocen IMdB albo ostatnio dodanych (pomocne, jak ktoś nie ma głowy, żeby regularnie sprawdzać). Dla zalogowanych jest tryb ciemny
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 12:45:07 »
Upflix jest super, korzystam od dawna, choć niestety przy dzisiejszym urodzaju platform już kilku tam brakuje (niektóre z nich są na Filmwebie, który również polecam, niedawno wprowadzili taką opcję, że na stronie filmu jest opcja gdzie go można obejrzeć. Tylko tam dla odmiany nie ma kilku platform, które są na Upflix).

Offline Jaxx

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 18:20:41 »
Chciałem wykupić sobie subskrypcję, ale widzę, że jedyną opcją płatności jest podpięcie karty kredytowej/debetowej do ich systemu. Nie do końca jestem przekonany do takiego rozwiązania - podawania danych karty w necie. Jak to wygląda u Was w praktyce? Są z tym jakieś kłopoty, ryzyko? Jak AP ściągnie należność, to dostanę jakieś zawiadomienie z prośbą o potwierdzenie czy będą mieli dostęp swobodny do karty?

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 18:54:41 »
  Niezbyt wiele wykupisz subskrypcji na cokolwiek jeżeli nie podasz swojej karty kredytowej, one już od bardzo dawna do tego właśnie służą. I nigdzie nie pytają się o żadne potwierdzenia, w momencie zapłaty automatycznie ściągana jest należność i tyle. Mi osobiście nigdy chociażby jeden grosz nie zginął, ale to wiadomo używamy tego w zdroworozsądkowy sposób nie używając na jakichś egzotycznych stronach. Jak masz obawy, zmniejsz limit albo weź drugą z małym specjalnie na taką okazję.

Offline misiokles

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 18:58:06 »
I nigdzie nie pytają się o żadne potwierdzenia, w momencie zapłaty automatycznie ściągana jest należność i tyle.

Tak nie do końca. Najpierw jest darmowy miesiąc, po jego upłynięciu kasa jest dopiero ściągana z karty. Można subskrypcję anulować do tego momentu. Ponownie jest przy zakupach na amazonie w przedsprzedaży - kasa jest ściągana nie w momencie zakupu, a w momencie wysyłki.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 19:01:01 »
Też nie jestem fanem podawania danych karty, no ale wszędzie praktycznie teraz trzeba - Netflix, Spotify, HBO itd. Też nigdy mi się nic nie zdarzyło, ale polecam właśnie limit ustalić dość mały na wszelki wypadek.