Autor Wątek: Amazon Prime Video  (Przeczytany 18571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 09 Październik 2022, 17:51:42 »
Wizualnie... "Pierścienie Władzy" stają się pięknym tworem serialowym - tego nie ukrywam; scenografia, plener, charakteryzacja, kostiumy i cała reszta z efektów specjalnych oraz wizualizacje robią niniejszym kapitalną robotę. Fabularnie... dla przeciętnego widza, który raczej ,,nie wie o co kaman" z Legendarium Tolkiena, może być dziwnie z odbiorem tej produkcji, gdyż Legendarium to ogólnie cała masa informacji, w tym potężna gałąź wiedzy o rozmaitych postaciach, krainach, stworach i całej reszcie feerii fantastycznego świata, a te informacje w serialu mogą nie być spójne i łatwe do przyswojenia, dla tego kto nie jest fanem gatunku, jak i światów, które kreował w swych powieściach Tolkien. Jedynie montaż nakręconego materiału i gra aktorska (plus to, co napisałem o sferze wizualnej tegoż to serialu), mogą pomóc odbiorcy zrozumienie sensu, idei i charakteru "Pierścieni Władzy".

To nie Świat dla mnie; znam filmy Jacksona z Legendarium całkiem dobrze; książek Brytyjczyka nie czytałem, no ale... czy po odcinku numer 6 tej produkcji nie jest tak, że
Spoiler: PokażUkryj
Sauronem jest ów ,,nieznajomy", który pomaga Niziołkom? Zaiste, ,,człowiek z niebios" włada ogromną mocą, praktycznie czarną mocą... :D

Offline Leyek

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #91 dnia: Cz, 20 Październik 2022, 22:04:10 »

Obejrzałem ten "crossover" i mi wystarczy, 10h zaoszczędzone :)
Ktoś się napracował, bo dubbing idealnie dopasowany.

Offline Leyek

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #92 dnia: Nd, 30 Październik 2022, 23:42:36 »
Cytuj
Z okazji 25-lecia marki Fallout, platforma Prime Video pokazała pierwsze oficjalne zdjęcie z nadchodzącego serialu. Produkcja będzie zrealizowana przez twórców serialu HBO, Westworld, Jonathana Nolana oraz Lisę Joy, a nad całością będzie czuwał Todd Howard z Bethesdy. W obsadzie znaleźli się m.in. Ella Purnell, Walton Goggins, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones oraz Aaron Moten.

Niestety, po dwóch latach od ogłoszenia startu produkcji, wciąż nie są znane praktycznie żadne szczegóły, ani chociażby rok premiery pierwszej serii.


FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #93 dnia: Pn, 31 Październik 2022, 18:23:48 »

Obejrzałem ten "crossover" i mi wystarczy, 10h zaoszczędzone :)
Ktoś się napracował, bo dubbing idealnie dopasowany.

Rzecz to zbędna komentować zbezczeszczenie jednego z najlepiej przygotowanych wizualnie seriali w historii. Tolkiena z grobu nie wyciągnięcie - ten wspaniały autor nic już nie stworzy; nie wykreuje barwnych opowieści z cudownym pierwiastkiem fantasy, surowego baśniowo-mitycznego świata. Nie ma już fanów Władcy Pierścieni, są tylko miłośnicy tego rodzaju nurtu fantasy w popkulturze i pseudo-orto-radykalni entuzjaści Tolkiena, gdzie każde kolejne dzieło adaptujące jego książki albo budujące treść do Legendarium Tolkiena, są traktowane przez nich jako coś obcego, jak nowotwór, którego trzeba się szybko pozbyć. Bo przecież istnieje tylko Tolkien, jego ,,pióro" i tolkienowska prawda ostateczna. Przenigdy nie zrozumiem super hejtu na serial "Pierścienie Władzy".

P. K. Dick nadchodzi... albo coś bardzo podobnego jego twórczości. Nie rozumiem, dlaczego nikt nie komentuje, chociażby nawet nie omawia zwiastuna, który jest cholernie dobry!, serialu "The Peripheral". Sądzę, że Amazon na świecie liczy się coraz bardziej, jeśli chodzi o producenta widowisk filmowo-serialowych, który tworzy globalnie, dużo i stosunkowo dobrze jakościowo. 8) 8)

Offline misiokles

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #94 dnia: Pn, 31 Październik 2022, 19:08:45 »
The Perioherial to ekranizacja książki dość znanego pisarza SF Williama Gibsona. Nie trzeba się podpierać Dickiem!

Offline Dracos

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #95 dnia: Pn, 31 Październik 2022, 19:45:57 »
The Perioherial to ekranizacja książki dość znanego pisarza SF Williama Gibsona. Nie trzeba się podpierać Dickiem!

A nawet wydawnictwo MAG ostatnio ja wskrzesiło w serii Uczta Wyobraźni gdyby ktoś był zainteresowany.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #96 dnia: Wt, 01 Listopad 2022, 09:23:39 »
The Perioherial to ekranizacja książki dość znanego pisarza SF Williama Gibsona. Nie trzeba się podpierać Dickiem!

W przypadku mojej wypowiedzi dotyczącej tego serialu (odważna obsada aktorska; samo to idzie na duży plus!!!), w kwestii ,,dickowskiej" chodziło mi m.in. o klimat, nurt, sposób przedstawiania świata fikcji balansującego na granicy rozmycia z ,,normalnością" - cechy tak niezwykle charakterystyczne dla twórczości P. K. Dicka, niżeli o nawiązanie stricte do jego dzieł. "The Peripheral" ma w sobie coś z Dicka. Zresztą sam serial, co pewnie niektórzy z was zauważyli podczas seansów w kinie (a może i nie), jest reklamowany w paśmie ogłoszeń i reklam przed prawie wszystkimi filmami, na które chodzicie do polskich kinopleksów. Tak było m.in. z "Pierścieniami Władzy".  8)


Offline Leyek

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #97 dnia: So, 26 Listopad 2022, 22:55:40 »
Cytuj
Platforma Prime Video zaprezentowała zwiastun filmu Wszystko Wszędzie Naraz, w którym ogłoszono datę premiery produkcji w serwisie! Niezwykle kreatywny i uwielbiany przez widzów tytuł trafi do polskich widzów już 2 grudnia! Za reżyserię produkcji odpowiadał Daniel Kwan, a w obsadzie znaleźli się m.in. Michelle Yeoh, Ke Huy Quan, Stephanie Hsu, James Hong, Jamie Lee Curtis oraz Tallie Medel.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #98 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 17:01:25 »
Legendarium Tolkiena, które dostępne jest na Amazon Prime, co zauważyłem, w swej ofercie ma filmy w opcji graficzno-dźwiękowej: 4K, HDR10 (chyba) albo jeśli ktoś posiada w swoim TV wsparcie dla tej technologii: Dolby Vision i Dolby Atmos. Pytanie dla tych z Was, którzy (mam nadzieję) widzieli np. "Władcę Pierścieni: Dwie Wieże" na platformie streamingowej Amazonu w takiej specyfikacji obrazu i dźwięku: jeśli posiadam OLED TV 65 cali, średnio wysokiego standardu i genialną przepustowość internetu, to czy taka wersja słynnego tolkienowskiego filmu właśnie jest porównywalna albo lepsza od jego zapisu na dysku Blu-Ray 4K? Nie powiem, jestem wręcz dużo bardziej niż bardzo zadowolony z jakości przesyłu dużej ilości danych w serwisie Prime Video przy plikach filmowych lub serialowych, dedykowanych na UHD i Dolby, dlatego mam przeczucie, że nie zmarnuję ponad 3h na oglądanie "Dwóch Wież" w podanych wyżej ustawieniach; że będzie to niezapomniany powrót do filmu/cyklu filmowego, który doświadczałem ostatni raz z kilkanaście lat temu. I co, polecacie? Co o tym sądzicie?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #99 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 17:07:54 »
Ja sądzę, że aż tak duże przykładanie wagi do jakości obrazu jest cokolwiek niezdrowe. Co kto lubi, ale na tej zasadzie to możesz sobie jakieś demo technologiczne włączyć na YT i oglądać cały dzień skoro ten aspekt filmów jest dla ciebie najważniejszy.

Offline Leyek

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #100 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 17:12:48 »
Dobrze przygotowana płyta zawsze będzie lepsza niż streaming, który jest ograniczony do jakichś 15-20 Mb/s i superhiper łącza internetowe nic tu nie pomogą ;)
Zaryzykuję tezę, że całościowo obraz ze zwykłego BluRay'a (full HD) będzie lepszy niż niby 4k ze streamingu.

Nie spotkałem jeszcze platformy streamingowej, która obsługiwałaby tryb "24 klatek/s", a to dla mnie jest jeden z najistotniejszych elementów dobrze wyświetlonego filmu. Oczywiście sam oglądam z platform i już się przyzwyczaiłem do szarpanego obrazu, ale i tak zawsze mnie to wku*wia, jak wiem jak to powinno dobrze wyglądać :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 27 Listopad 2022, 17:15:24 wysłana przez Leyek »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #101 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 19:17:53 »
Zaryzykuję tezę, że całościowo obraz ze zwykłego BluRay'a (full HD) będzie lepszy niż niby 4k ze streamingu.

Nie spotkałem jeszcze platformy streamingowej, która obsługiwałaby tryb "24 klatek/s", a to dla mnie jest jeden z najistotniejszych elementów dobrze wyświetlonego filmu.

Jeśli telewizory z opcją wyświetlania obrazu w UHD nie mają dostępnych zaimplementowanych systemów/parametrów Dolby Vision, wynikających m.in. z działania potężnych procesorów odbiornika, to... faktycznie 4K i te wszystkie opcje HDRów, srerów etc. pobierane przez łącze internetowe i wyświetlane na matrycy odbiornika, nie będą grzeszyły dobrą jakością, która nawet nie będzie przybliżać się być może do filmów lub seriali odtwarzanych z płyt Blu-Ray, a na pewno do filmów lub seriali odtwarzanych z płyt UHD. To samo tyczy się ,,ściąganych na własny użytek" potężnych rozmiarami plików mkv lub podobnych, o rozmiarach ok. 50-110/120 GB; one w porównaniu do słabiutko wzmacnianego 4K w telewizorze, bez Dolby Vision i całej gamy HDRów, jeśli chodzi o ich zestawienie z oglądaniem telewizji internetowej/streamingowej, wypadają co najmniej bardzo dobrze. Po prostu, obraz Dolby Vision, który uzyskujemy w naszych co najmniej bardzo dobrych telewizorach (najlepiej w matrycach OLED, Mini-LED) z bardzo dobrego łącza internetowego miażdży zwykłe 4K, chyba nawet 4K z HDRami; miażdży (być może) nawet filmy czy seriale, które puszcza się z płyt Blu-Ray i UHD! Wiem, to jest trochę pogmatwane i dziwne, ale mam świadomość z czym to się je, oraz to co piszę. Sam tego doświadczyłem, jakąś tam wiedzę w zakresie technologii już mam. Dolby Vision jest lepszy od ogólnych technologii 4K, i ten standard jest najważniejszy przy pragnieniu uzyskiwania świetnych jakości obrazu uzyskiwanego dzięki puszczaniu filmów na platformie streamingowej.

Offline Kyms

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #102 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 22:27:48 »
Warner Bros jest bliskie sfinalizowania umowy z Amazonem na mocy, której do Amazon Prime Video będą trafiały animacje DC (filmy, seriale).

Umowa zakłada, że w pierwszej kolejności animacje będą trafiły na HBO Max, swojego pierwotnego domu. W następnej kolejności animacje DC wzbogacą ofertę Amazonu. Na ten moment nie potwierdzono, czy umowa spowoduje, że Amazon będzie mógł produkować we własnym zakresie animacje. Póki co mowa o streamingu.

https://screenrant.com/dc-tv-animation-amazon-deal-details-channing-dungey/

Online michał81

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #103 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 08:26:22 »
W Warner Bros chyba ktoś tam upadł na głowę, że podjął taką decyzje. Większość platform zbiera swój stuff (np. z Netflixa), żeby widzowie subskrybowali jego platformę, a ci robią widzę na odwrót. Wiadomo jakaś z tego kasa będzie, ale w takiej sytuacji, po co ktoś ma kupować HBO MAX mając Prime.

Offline Roszpunek

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #104 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 17:38:24 »
Ostatnio na Amazonie skończyłem serial Hanna i zastanawiam się czemu on jest tak mało popularny, a przecież spełnia wszystkie kryteria na hita. No cóż, gorąco polecam