Autor Wątek: Amazon Prime Video  (Przeczytany 18873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #75 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 13:48:24 »
Nie ma swobodnej możliwości usunięcie łapek w dół. Usunięte co najwyżej mogą być konta, z których były wystawione. A to już kwestia od botów po łamanie regulaminów. Nikt nie dysponuje danymi do zweryfikowania kto wystawiał te łapusie w dół.

Serio... takie korpo jak Amazon niema na nic wplywu, a YT dziala na tych samych zasadach wobec wszystkich, ta jasne, np. sprawa usinieca konta Trumpa a ciagle istniejace konto Talibow pokazuje cos innego...

A swiat jest piekny i nie chodzi w nim o pieniadze...

sum41

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #76 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 15:18:36 »
Jak oceniacie dwa pierwsze odcinki "PIERŚCIENI WŁADZY"?

Obecna ocena w Metacritic:
71/100 (według recenzentów)
3,3/10 (według widzów)

Obecna ocena w Rotten Tomatoes:
83% (według recenzentów)
38% (według widzów)

Offline misiokles

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #77 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 15:29:59 »
Ciekawe ile z tych oceniających zdążyło obejrzeć te dwa odcinki :)

Online xanar

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #78 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 16:24:24 »
Ja słyszałem, że jedna recenzentka podsumowała główną bohaterkę jako Marry Sue i Karen w jednym, także jest to jakiś przełom :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Bender

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #79 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 20:45:57 »
Nie no umówmy się, 3/10 to jest trollowanie. Jakis tam potencjał jest ale sporo zgrzytów też. (obejrzałem tylko 1 na dwa nie miałm siły już) Trochę za dużo srok próbowlai złapać za ogon w pierwszym odcinku moim zdaniem, ale costam z tego może być.

Nie podobała mi się zbytnia teatralność w niektóych scenach, setach i kostiumach (np kostiumy tych niby hobbtów. Kaman, to wyglądało jak przebrania z teatrzyku szkolnego. Listki i gałązki we włosach etc...) Ale to pikuś. Najgorsza jest niestety muzyka. Nie dość, że generyczna to jest absolutnie źle zmontowana.
Konstrukcja odcinka raczej słaba i przez co rzeczywiscie był nudnawy. No i niestety , jakkolwiek bym sie nie starał zaakceptowac, to dla mnie to nie jest
Spoiler: PokażUkryj
Galandriela i Elrond
  Różnorodność etniczna wciśnięta na siłę i to wyje na kilometr. I mam w dupie że jest czarnoskóry elf czy coś. To moge kupić, ale połowa populacji śródziemia... to wygląda po prostu dziwnie.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 04 Wrzesień 2022, 20:25:07 »
Śródziemie i to całe ,,Legendarium" Tolkiena, to piękny mityczny, iście surowo fantasty świat. Cenię bardzo sobie "Dwie Wieże" (najlepszy film z wszystkich produkcji osadzonych w Śródziemiu), a spośród książek ubóstwiam klasycznego "Hobbita". Owszem, nie powiem, lubię to Legendarium, ale nie jestem jego wielkim fanem. Nie jest to fantasy dla mnie; filmy Jacksona to już inna bajka - to zawsze robi wrażenie, gdy się je ogląda. Pompatyczność, ogrom możliwości, które daje Śródziemie, feeria istot, stworów i całych tych tajemniczych legend, nazw postaci, krain - to jest cholernie namacalne w kinematografii Nowozelandczyka. I tu dochodzimy do sedna, "Pierścienie Władzy" obejrzę dla porównania z filmami (wiedzy z książek Tolkiena nie mam zbyt dużej), oraz dla samych wizualizacji, bo te na wysokiej klasy odbiorniku TV, przy dobrym łączu internetowym, dadzą poprzez PrimeVideo świetne doznania. ,,Poprawność polityczna" w tym serialu... mnie nie interesuje, ani nawiązywanie do LGBT, ani wszystko inne o czym się teraz mówi; to popkultura, środowisko fanów i dla fanów, więc powiedzmy, że postaram się skupić przy "Pierścieniach Władzy" na tym, co scenariuszowo, aspektem obrazu, scenografią, płynnością montażu i ścieżką dźwiękową, także całą resztą typowo dla produkcji i finalnej realizacji audiowizualnego widowiska, ma ten tytuł do zaprezentowania.

Fani Legendarium Tolkiena, to kolejny przykład toksycznego środowiska fanów danego Uniwersum w popkulturze. Jeśli ocena najnowszego produktu osadzonego w Śródziemiu mieści się w granicy 3 lub 4/10 (nie wliczam w to recenzentów), to nawet jeśli odpowiadają za wartość tej oceny boty internetowe lub jakieś złośliwe oprogramowanie, to i tak jest to robota (tak sądzę) tych ludzi, którzy są wściekli, że cokolwiek poza filmami Jacksona i klasyką Tolkiena powstaje, że ,,tak nie wolno, bo inaczej to będzie palenie na stosie!". Świat staje się dziwny i głupieje. Nie docenia się potężnie wykonanej pracy, której owocem ma być coś specjalnego dla miłośników Uniwersum.

Offline michał81

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 04 Wrzesień 2022, 20:50:27 »
(obejrzałem tylko 1 na dwa nie miałm siły już)
To obejrzałeś ten słabszy wg mnie. Kiedy wjeżdża wątek z Krasnoludami jest wg mnie lepiej, choć widać, że jest on wzorowany na relacji Gimli- Legolas.

Różnorodność etniczna wciśnięta na siłę i to wyje na kilometr. I mam w dupie że jest czarnoskóry elf czy coś. To moge kupić, ale połowa populacji śródziemia... to wygląda po prostu dziwnie.
Niestety tak jest, ale jest to tylko u ras nieludzkich (elfy, krasnoludy, hobbici)

Bender

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 05 Wrzesień 2022, 00:09:49 »
Drugi też obejrzałem. Jest lepiej. Ale nadal wszystko to takie same bezpieczne wybory. Nie ma tragedii, ale jakoś brakuje duszy temu. Na razie niewielka więź emocjonalna z bohaterami (co np w House of Dragon się udało w dwóch odcinkach).  Ale liczę, że jakoś się to rozbuja.  Jakby Fellowship podzielić na odcinki, to pierwszy pewnie też byłby nudny ;)  Muzyka nadal rozczarowuje. Podobnie jak czołówka, która pasuje bardziej do jakiegoś sci-fi a nie do Tolkiena.

Zastanawiam się, czy nie przesadzili z worldbuildingiem w pierwszych odcinkach. Mogli to jakoś sprytniej rozłożyć. 

Spoiler: PokażUkryj
Durin i Elrond rzeczywiscie trochę kalka, ale... zadziałało. W końcu coś żywego się pojawiło .
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Wrzesień 2022, 00:11:52 wysłana przez Bender »

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #83 dnia: Wt, 06 Wrzesień 2022, 16:28:25 »
zacząłem oglądać The Expanse, pierwsze 4 odcinki i jest...średnio? tzn nie jest tragicznie, ale w porównaniu z recenzjami które widziałem w internecie, spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. ta produkcja się potem jakoś rozkręca?

nawiasem mówiąc jednocześnie czytam książki (drugi tom aktualnie) i jestem w szoku jak wiernie zaadoptowano oryginał. są oczywiście zmiany, ale wydaje się że 90% treści jest żywcem przeniesiona na ekran.

Offline misiokles

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 06 Wrzesień 2022, 16:31:13 »
Skoro czytasz książki, to wiesz jak będzie dalej. Pierwszy tom na początku wydawał się zbyt długo jechać donikąd, mnogość wątków nie pozwała przyzwyczaić się do postaci, dopiero później klocki zaczęły zachodzić i zrobiło się dobrze

Offline Dracos

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #85 dnia: Wt, 06 Wrzesień 2022, 16:36:05 »
zacząłem oglądać The Expanse, pierwsze 4 odcinki i jest...średnio? tzn nie jest tragicznie, ale w porównaniu z recenzjami które widziałem w internecie, spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. ta produkcja się potem jakoś rozkręca?

nawiasem mówiąc jednocześnie czytam książki (drugi tom aktualnie) i jestem w szoku jak wiernie zaadoptowano oryginał. są oczywiście zmiany, ale wydaje się że 90% treści jest żywcem przeniesiona na ekran.

Tak rozkręca się, osobiście przekonałem się do serii po pierwszym sezonie, czyli dość długo mi to zajęło, ale w moim odczuciu było warto. Później trochę zawartość serialu z książkami się rozjeżdża czasami są wątki ze zbioru opowiadań wplecione w fabułę. A ostatnie tomy w ogóle nie są pokazane co jest zrozumiałe bo inaczej to by trzeba było nakręcić jeszcze kilka sezonów.

sum41

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #86 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 16:41:43 »
Nowy cudowny swiat... tyle pieprzenia o rownosci i wolnosci a tu takie rzeczy...

Nie podoba Wam się serial Władca Pierścieni? Amazon usunie Waszą recenzję

https://antyweb.pl/wladca-pierscieni-usuwanie-recenzji



https://antyweb.pl/wladca-pierscieni-usuwanie-recenzji

Online xanar

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #87 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 17:14:58 »
No i słusznie, powinni to już dawno zrobić  :)

Taka recenzja jakiś czas temu się pojawiła:

Twój komiks jest lepszy niż mój

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #88 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 18:02:40 »
"Pierścienie Władzy" można by rzec ,,przejęły" nade mną kontrolę. Pierwszy odcinek/rozdział serialu za mną; był to ponadprzeciętnie spędzone 63 minuty. A dlaczego? Proste, najnowsza produkcja osadzona w Legendarium Tolkiena urzekła mnie (a wiem, że w tym względzie dalej w kierunku rozwoju wydarzeń serialu będzie tylko lepiej!) kreacją wizualną prezentowanego niniejszym świata: piękne, wkomponowane w styl i charakter Legendarium grafiki, tła, koncepty, pierwsze i drugie plany, w tym efekty VFX, którym nie mam nic do zarzucenia. Nie zapomnijmy o poruszającej i instynktownej baśniowo-mitycznej szacie muzycznej! Te chóry, te pociągnięcia skrzypcami, ten tenor! Osobiście, podczas seansu z 'Pierścieniami Władzy" nie będę skupiał się na głębi postaci tu ukazanych - nie aż tak bardzo: interesuje mnie jedynie ich podstawowa historia, korelacje z najważniejszymi charakterami w Uniwersum wykreowanym przez serial, nic poza tym. PrimeVideo dało nam - i tu odważne stwierdzenie z mojej strony - najpotężniejszy, najbardziej płynny, żywy i zdynamizowany pod względem efektów wizualnych VFX serial w dziejach, dorównujący chociażby jakością efektów tego rodzaju w "Avengers: Endgame". Coś nadludzko niemożliwego! I ja jestem zdania, że Tolkien gdyby żył i widział oprawę wizualną tego, co stworzył w książkach, na pewno byłby cholernie dumny i szczęśliwy. Cóż, jesteśmy świadkami nowej generacji, ewolucji i ery w zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technologii w kinematografii.

P.S. Będąc pod ciągłym wrażeniem oprawy wizualnej serialu, oceniam pierwszy odcinek w większości w tym aspekcie na: 10/10. I wiem, co mówię; to jest wrażenie subiektywne. Nie każdemu "Pierścienie Władzy", choćby nawet przez środki obrazu i dźwięku, przypadną do gustu.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #89 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 20:17:03 »
OK, staram sie być cierpliwy ... ale to jest po prostu nudne. Trzeci epizod najsłabszy jak dotąd. Jeśli ich cały koncept na ten serial to namedropping tu i tam, no to sorki, ale to nie zadziała. Harfoots już zaczynają mi grać na nerwach. Niech coś w tym serialu się w końcu wydarzy.