Autor Wątek: Amazon Prime Video  (Przeczytany 2369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 20:04:20 »
Przy niższym bitrate nawet i najlepszy procesor nie wyczrauje danych, których nie dostał.

To fakt, że nie wyczaruje, ale powiem Ci, że dzięki SI, nawet w locie jest w stanie mocno ulepszyć obraz. Mam Nvidię Shield i ona ma opcję podciągania słabych video w górę do 4K. Działa to niestety tylko do max. 720p (szkoda, że przy 1080p już nie). Dla większości aktualnych materiałów nie ma to znaczenia, ale taki Viaplay ma jakość streamu sportu słabą i na Shieldzie wygląda to dużo lepiej. Bawiłem się też zmniejszając ręcznie jakość wideo z YT na 720/480p i po podbiciu była bardzo zbliżona do natywnego 4k. 

Online Gazza

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 23:18:14 »
Żadnych bzdur @Bender nie gada.
No i tak i nie. Moja odpowiedź odnosi się bardziej do „jakość to byś miał z płyty a nie streama”, niż faktycznego technicznego know-how.

W tzw liczbach wygrywa oczywiście bitrate z odtwarzacza. Tu dane płyną szerokim strumieniem, że się tak wyrażę. Oczywiście kluczowy jest również ekran i procesory, które te bezstratne strumienie danych potrafią przetworzyć i wyświetlić w pełni możliwości.
Tu akurat dobry odtwarzacz i ekran wycisną jakość z obrazu 1080p bluray na porównywalnym poziomie z streamem 4k.

Odtwarzacz z dyskiem UHD bluray to już miazga! Lepiej się nie da obecnie i żaden serwis streamingowy tego nie pobije.

Co zaś się tyczy streamingu w 4k - tu akurat Netflix i HBO mają najniższe wartości bitrate. Widać to zwłaszcza na platformie Warnera. Ale taki Amazon, Disney czy Apple na porządnej przepustowości łączu i co najważniejsze - na dobrym ekranie potrafią również pozamiatać i choć nie przebiją wysokiej jakości dysku uhd to będą spokojnie w stanie zaoferować wysokiej jakości doznania. I o to mi chodziło. 😉

Akurat mam w rodzinie profesjonalnego akustyka i podobnie jak w jego branży najważniejszy i tak będzie procesor dźwięku stołu realizacyjnego, tak w przypadku obrazu - równie ważny jest procesor i algorytmy wyciskające max z podawanego doń sygnału. Tak jak wspomniał @Layek o bajerach generowanych w locie. 😉