Autor Wątek: Amazon Prime Video  (Przeczytany 18565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deg

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 21:29:45 »
This is my truth, tell me yours.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #31 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 13:47:29 »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #32 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 20:38:19 »
Oglądnięcie zwiastuna serialowych "Władcy Pierścieni", WoW!, to coś bardzo nietypowego. Powiedzieć, że sam serial prezentuje się, czy też na pierwszy rzut oka wygląda, na każdym podłożu produkcji i realizacji typowego widowiska serialowego znakomicie, to duże niedopowiedzenie. Fanem mitycznego świata Tolkiena nigdy nie byłem; "The Rings of Power", sądzę że powinno się obejrzeć tylko w jakości UHD albo Dolby Vision (to jest lepsze niż zwykłe 4K z HDR), przynajmniej na dobrym odbiorniku TV (OLED, MiniLED, QLED), przynajmniej o przekątnej 75 cali (sam żałuję, że wciąż mam ten 65-calowy OLED; czas na zmianę na 86 cali!) - wszystko to dla jak największej i najgłębszej immersji obrazu i dźwięku, które ten serial zapewne zaprezentuje; samo to podsyci zapewne część fabuły, a fabuła wrażenia słuchowo-wzrokowe! Będzie dobrze!

Dla mnie, jak na razie, najlepszą rzeczą/rzeczami, którą/które dało nam "Prime Video", to "The Expanse" (te sezony, które zrealizowała platforma) oraz "The Boys".

Bender

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #33 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 20:54:53 »
Co jak co ale bzdury czasem sadzisz niesamowite. XD

Oglądanie czegoś tylko dla jakości? Kaman.  ;D
(btw jakość to byś miał z płyty raczej a nie ze streama)

A co do samego trailera to imo prezentuje się ZBYT ładnie. To niestety zmora wielu dzisiejszych produkcji filmowych i telewizyjnych.

Offline clarence

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #34 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 22:19:44 »
Obym był niesamowicie złą wróżką, ale to będzie wielka, spektakularna kupa. Znaczy się klapa.
Bardzo bym tego nie chciał, ba, życzę sam sobie niezapomnianych wrażeń z seansu, ale patrząc na to co się dzieje dookoła Ringów to nie napawa mnie to nadzieją na chociaż poprawne widowisko. I smuci mnie to niezmiernie ale nawet się już z tym pogodziłem. Howgh.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Lipiec 2022, 23:06:57 wysłana przez clarence »

Offline jotkwadrat

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 01:07:32 »
Bardzo bym tego nie chciał, ba, życzę sam sobie niezapomnianych wrażeń z seansu, ale patrząc na to co się dzieje dookoła Ringów to nie napawa mnie to nadzieją na chociaż poprawne widowisko.

Ależ będzie niezwykle wręcz poprawne. W tym problem.

Offline Gazza

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 10:55:13 »
(…)
(btw jakość to byś miał z płyty raczej a nie ze streama)
(…)
Kaman, Bender. Bzdury piszesz waść.

sum41

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 11:33:05 »
Ciekawe czy powtorzy sie moja historia z zycia.

Gdy wyszly prequele to bylo to dla mnie o wiele lepsze niz stara trylogia i nic sie w tym temacie u mnie nie zmienialo. Jednak byly one ciagle hejtowane, az nie pojawila sie nowa trylogia 7-9. Nagle pojawilo sie sporo wpowiedzi ze te prequele to nie takie zle nawet fajne itp.

Tak samo mam z LOTR ktorego lubie ale jakos bez szalu, bardziej mi sie podoba hejtowany Hobbit. Ciekawe czy po tym serialu nie bedzie podobnie i Hobbit tez zacznie byc bardziej doceniany :)

Bender

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 15:32:32 »
Kaman, Bender. Bzdury piszesz waść.

Dlatego mówię raczej ;) Osobiście zdarzyły mi się ścinki dziwne i chwilowe spadki jakości, mimo, że mam spoko net. No i ogólnie przy strimingu zawsze mam wrażenie, jakbym nie miał tego co się kiedyś nazywało 24p czy jakośtam, czyli generowanie tej klatki dodatkowej, zeby nie było lekkiego strobo efektu przy np powolnych panoramach. Z płyty jest płynnie, ze strima nie.

Online misiokles

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 15:54:35 »
Nie do końca bzdury. Podobno tylko Apple tv+ ma bitraty zbliżone do flimów wypuszczanych na BluRay.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 16:17:29 »
Nie jestem żadnym ekspertem, ale też odnoszę wrażenie, że jakość z płyt jest przeważnie lepsza niż ze streamingu.

Offline Leyek

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 17:07:41 »
Żadnych bzdur @Bender nie gada. Obraz z BluRaya (czyli "tylko" 1080p) jest niedościgniony dla streamów nawet tych niby w jakości 4K, a o tym BluRayu 4k (czy jak to się tam nazywa to już nie ma co mówić).

Płyta to płynność i świetne kolory. Oczywiście trzeba mieć w miarę przyzwoity sprzęt, żeby to docenić. Na telefonie, laptopie czy nawet monitorze komputera to będzie jeden pies (szczególnie jak monitor będzie na jakiejś matrycy TN). Z płyty (ale i dobrych Ripów płyt) mamy przede wszystkim tryb 24p (a steamy niestety tego nie obsługują) i na telewizorze obsługującym go płynność jest genialna. Teraz przyzwyczaiłem się do streamów, ale po przerzuceniu się z oglądania materiałów jakość BluRaya, gdzie moja plazma obsługiwała 24p, cały czas widziałem rwany, niepłynny obraz. Bo co z tego, że wyświetlane to jest z szybkością niby 60 klatek (60 Hz) jak większość z nich jest sztucznie dorobiona. Wychodzi podobny efekt wychodzi jak w grach przestawienie tryby 60 klatek nagle na 30.
I jest jeszcze inna sprawa, że część ludzi nie widzi tych "błędów" :) Mojej partnerce jak wskazałem co jest nie tak to potem już potrafiła dostrzec różnicę, ale bez tego brak płynności itp. jej nie przeszkadzały.

Ze streamów najlepszą jakość ma chyba Apple TV+, HBO Max nawet w tych materiałach co miały oznaczenie super, duper 4k u mnie na plaźmie wygląda jak kupa (np. Diuna), HBO Go to w ogóle była żenada jakościowa. Amazon jest ok, Netflix różnie.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 17:42:20 »
tryb 24p

Jak na ironię to była rzecz, która mnie na początku zraziła do Blu raya bo zauważyłem, że coś jest mocno nie halo. Pierwszy film, który odtworzyłem (jeszcze na HD DVD, ale Blu miało to samo) miał logo Universal na którym to widać idealnie, więc DOSŁOWNIE w pierwszych sekundach obcowania z formatem XD. Nikt na infolinii Panasonica ani w sklepie nie za bardzo kumał o co mi chodzi. Dopiero jak zmieniłem plazmę na 24p: alleluja!

A teraz na strimingu znów to samo, bleh.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 19:17:31 »
"Bender Bending Rodríguez", odnośnie poruszanych tematów natury ,,jakości filmów i seriali w Blu-Ray/Blu-Ray 4K na płytach vs Blu-Ray/Blu-Ray 4K na streamingu: po pierwsze, wszystko i tak ostatecznie zależy od procesora i jego zdolności algorytmicznych, umieszczonego w twoim telewizorze. Im lepsza generacja procka, bardziej skomplikowana elektronika oraz cała ta matryca z większą częstotliwością odświeżania, tym lepszy obraz i dźwięk odbieranego przez widza dzieła zarówno tego z ,,internetów", jak i tego z płytki UHD; to tak bardzo ogólnikowo poruszyłem ten aspekt technologii wyświetlania filmu czy serialu w dwóch wariantach.

I teraz druga rzecz:
(Za pośrednictwem artykułu na "spidersweb.pl"; modyfikacja tekstu w celu dobrania tego w odpowiednie słowa)
Spoiler: PokażUkryj

Samo ,,4K", to pojęcie bardzo złożone; to taka ,,wielowymiarowa" technologia, którą generalnie można podzielić na dwa segmenty: HDR/HDR 10 oraz Dolby Vision.

Dolby Vision (paten od firmy Dolby), wygrywa z wszelakimi odmianami 4K HDR i Blu-Rayami, ponieważ: zapewnia bowiem więcej i więcej informacji (dane/metadane obliczane w czasie rzeczywistym) sprzętowi odtwarzającemu i odbierającemu treść. Mastering kolorów w HDR 10 ma 10-bitową precyzję, a Dolby Vision 12-bitową. To oznacza, że Dolby Vision może zdefiniować 4096 wartości barwnych RGB, podczas gdy HDR 10 „tylko” 1024, co się przekłada na miliard możliwych odcieni kontra… 68 miliardów. Dolby Vision ma też przewagę jeżeli chodzi o kontrolę jasności. Dolby Vision umożliwia mastering na 10 tys. nitów, podczas gdy HDR 10 około tysiąca. Mało tego ,,Vision" doskonale na bieżąco przetwarza tzw. pozyskiwane przez łącze ,,metadane internetowe" - czyli wszystko to, co odbieracie na swoich TV (jeśli macie OLED lub QLED - LEDy to porażka, w tym plazma to już totalny kibel) Netflikash, Amazonach i innych platformach streamingowych. Ja osobiście uważam za najlepszy do 4H HDR/Dolby Vision platformę Disney +.

Dolby Vision odbierane na bardzo dobrej jakości odbiornikach TV, z świetnym łączem internetowym bez zakłóceń przesyłu danych, wygląda dżylion razy lepiej niż wiele filmów na płytach UHD i zwykłym Blu-Ray; sam wiem, co piszę, wielokrotnie testowałem rozmaite warianty: te same filmy raz na dysku UHD a potem na serwisie streamingowym.

Dolby Vision zapewnia większą kontrolę nad odtwarzanym obrazem, między innymi poprzez dynamiczne metadane.  Dzięki nim parametry obrazu optymalizowane są klatka po klatce, a nie tylko raz do danej treści jak w HDR 10. Dzięki temu zakres tonalny materiału wyświetlanego w Dolby Vision jest szerszy.

Nagranie nocnego nieba w Dolby Vision na panelu OLED o nieskończonym kontraście jest nie do odróżnienia od rzeczywistości. LED i plazmy powinny być zakazane i wycofane ze sprzedaży.  ;) Heh.


Dziwi mnie, dlaczego Prime Video wycofało tak wiele seriali anime ze swojej oferty.



Bender

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 19:25:26 »
Spoiler: PokażUkryj
Przy niższym bitrate nawet i najlepszy procesor nie wyczrauje danych, których nie dostał.