Autor Wątek: "Westworld" (HBO)  (Przeczytany 708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
"Westworld" (HBO)
« dnia: Nd, 12 Maj 2019, 21:07:15 »
"Westworld", serial niezwykły, przedstawiający tak samo utopijny, jak i przerażający, świat. Produkcja od "HBO", która liczy sobie już dwa sezony, za niedługo, ponownie na stacji HBO zagości ze swoim trzecim sezonem. Nieważne, kiedy ukaże się kolejna seria tak specyficznego serialu; tak klimatycznego, i umiejętnie łączącego dramat z fikcją, posmakiem utopii i westernem, który mimo iż rozgrywany w czasach współczesnych, w obliczu wydarzeń, które tu mają miejsce wydaje się on nabierać dodatkowego smaczku. Istotniejsze jest to, że już po obejrzeniu pierwszego sezonu produkcji - do głosu dochodzą epizody 9 i 10 - można poczuć się dość zszokowanym, przytłoczonym i przygnębionym, jakby odniosło się wrażenie, że nasza mózgownica utknęła gdzieś w tej dołującej ,,rozrywkowej" rzeczywistości "Westworld". Dlatego na razie nie wyobrażam sobie, co zrobiono z fabułą serialu w drugim sezonie, a gdzie tam dopiero to, co wydarzy się w kolejnej zapowiadanej serii.

Westworld jest zamkniętym we własnym, zapętlonym świecie, niezwykłym widowiskiem; ba, oglądając ten serial, po finale pierwszego sezonu, zyskałem pewną świadomość tego, co jest tu rzeczywiste, a co nie, z perspektywy postaci tu występujących: ,,hosty", pracownicy parku rozrywki, zarządcy, i goście parku, którzy dzięki temu, że mogą robić co chcą, czyli stanowić prawo i być egzekutorem w jednym, a przez imitujące ludzi, z teoretycznie ,,ograniczoną" siecią neuronową, ,,androidy", nie mogą być nawet zranieni mimo ,,usilnych" prób androidów, napawają mnie jakimś sygnałem ostrzegawczym, i zaciskają lodowaty węzeł wokół brzucha; to jest dziwnie przerażające! "Westworld" swą aurą dzikiego zachodu potrafi porwać, zaprosić widza ku jakiejś przygodzie, a jednocześnie być mi niesamowitym widowiskiem.

A jak według Was wypadł serial? Co w stosunku do pierwszego sezonu zmieni się w drugiej serii serialu? Proszę bez spoilerów. ;D

Polecam film "Westworld" z 1973r., tak dla porównania. Podobieństwa między filmami są, ale różnic jest jeszcze więcej. 

Offline Carnage

Odp: "Westworld" (HBO)
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 14:52:01 »
Niewypałach? Przecież Westworld jest genialny! No ok, to moja opinia, ale i tak serial zbiera bardzo dobre recenzje.

Pierwszy sezon Westworld był raczej sukcesem, ale z tego co słyszałem drugi wielu nie podszedł. Ja jestem w trakcie oglądania drugiego sezonu także wstrzymam się jeszcze z opinią.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Lipiec 2019, 15:09:33 wysłana przez admin »
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"