Autor Wątek: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii  (Przeczytany 11683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online misiokles

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 20:38:24 »
Jedno nie musi drugiego wykluczać. Trochę głupotą jest sądzić, że ci cofnięci w rozwoju Inżynierowi na skromnej planetce to ostatni przedstawiciele rasy, która od milionów lat latała po galaktyce rozsiewając życie. To pewnie nie był ich homeworld (mimo niż Prometeusz to sugerował), a tylko jedna z kolonijnych planet. Zgadywać więc można że Dawid latał po kosmosie i zarażał każdy obiekt związany z Inżynierami, wiedząc że własnymi rękami nie wymorduje wszystkich rozsianych po kosmosie Inżynierów - więc podkładał bomby, licząc że jacyś Inżynierowie mogą kiedyś chcieć odwiedzić statki swoich przodków.

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 20:58:41 »
   No, ale przecież oni wieźli jaja, ten skamieniały był rozpruty od wewnątrz.

Online misiokles

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 21:27:41 »
Też się da pogodzić :) Załoga Prometeusza spotkała się z maziopodobnymi wytworami Inżynierów, które już na tamtym etapie ewolucji zdolne były rozsadzać od środka. David tylko robił na nich eksperymenty genetyczne. Być może robił również eksperymenty na maziach/jajach, które x lat temu rozwaliły skamieniałego Inżyniera, ale z nigdy nie poznanego powodu opuścił tamten statek.

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 21:49:27 »
  Tyle, że tp kompletnie nie ma sensu. To co zrobił Scott przypomina najbardziej idiotyczne retcony z komisów Marvela czy DC. To jest jak Norman Osborn posuwający Gwen Stacy, tyle że jeszcze głupsze.

Online misiokles

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 21:57:22 »
Cały koncept Davida-makera nie ma sensu. Gdzieś czytałem, że ogólnie Przymierze postało tylko dlatego, że Prometeusz był mocno krytykowany jako mało alienowaty film i pierwotny zamysł był inny.

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 22:16:46 »
  No tak ma to sens. Nakręciliśmy niezbyt mądry film? Poprawmy go jeszcze głupszym.

Offline Gieferg

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 03:54:01 »
Ilość kretynizmów w postępowaniu bohaterów została mocno ograniczona

LOLwut?

W Przymierzu podniesiono głupotę załogi do kwadratu.
Ale najlepsze jest to, że przez własną głupotę ta banda skończonych debili
Spoiler: PokażUkryj
kończy ostatecznie dokładnie tak, jak na to zasługuje w związku z czym zakończenie mnie ucieszyło :)

Offline Gazza

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 11:07:04 »
   No, ale przecież oni wieźli jaja, ten skamieniały był rozpruty od wewnątrz.
Kilka luźnych wniosków z różnych dostępnych w sieci rozkmin sytuacji po Prometeuszu i Przymierzu:
- mieszkańcy planety na którą dotarł David to nie Space Jockey'e tylko jedna z ras powstałych na wzór inżynierów wskutek ich ingerencji w ewolucję życia na różnych planetach (stąd to podobieństwo i ich podniecenie gdy na niebie pojawił się ponownie rydwan ich "bogów");
- owa planeta to nie Paradise tylko jedna z wielu placówek "inżynierów" z której operował zakopany pod strukturą statek;
- Inżynierowie podczas swoich kosmicznych podróży natknęli się na rasę xenomorfów (w jednej z komór, wewnątrz struktury eksplorowanej przez załogę Prometeusza, gdzie stoją pojemniki z black goo, na ścianie ukazany jest (w postaci płaskorzeźby (?)) dorosły osobnik - taka kaplica dedykowana tej "doskonałej" formie życia ;) ;
- nie wiem czy dane nam będzie obejrzeć finał opowieści Scotta, ale David nie jest twórcą tylko próbował przez swoje eksperymenty "wyhodować" xenomorfa z dostępnego materiału (black goo) - pewnie to wyjaśniłoby wszelkie wątpliwości albo niesłuszne wnioski, że android stworzył xenomorfa (to poniekąd obala już scena z Prometeusza o której wyżej wspomniałem);
- oczywiście nie należy odrzucać teorii, że twórcy (m.in. Scott) sami pogubili się w opowieści ale jestem pewien (znając Scotta), że nie :)

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 20:36:57 »
  A to może nie dość uważnie oglądałem Prometeusza i Przymierze w sumie po razie, będę musiał kiedyś sobie zrobić sesję od początku. David tak się tym wzniecał, że sądziłem że to on stworzył ksenomorfy co było przecież bez sensu.

Offline Gazza

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 09:30:27 »

Jak dobrze się przyjrzymy to widać "inżynierów" z facehuggerami na twarzach, więc teorie o androidzie tworzącym "obcego" są błędne. :)
Pozdrawiam!
Edit: ja wiem, że czasy są jakie są i modne jest gnojenie wszystkiego i wszędzie ale Scott mimo wszystko wie co robi. Ja mu ufam. ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Październik 2023, 09:32:00 wysłana przez Gazza »

Offline Dracos

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 14:22:59 »
Powiem wam tak od czytania tego topicu naszła mnie ochota na Obcego, chyba wszystko jest na Disneyu więc będzie oglądane  ;D

Offline Zwirek

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 15:07:05 »
No nie wiem, na Alien Covenant omal nie wyszedłem z kina, nagromadzenie głupot i nieudana podróbka Ripley. Prometeusz też mi nie leży, ale tam przynajmniej było coś świeżego.
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Październik 2023, 15:54:19 wysłana przez Zwirek »

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 20:58:04 »

Jak dobrze się przyjrzymy to widać "inżynierów" z facehuggerami na twarzach, więc teorie o androidzie tworzącym "obcego" są błędne. :)
Pozdrawiam!
Edit: ja wiem, że czasy są jakie są i modne jest gnojenie wszystkiego i wszędzie ale Scott mimo wszystko wie co robi. Ja mu ufam. ;)

  Znalazłem filmik na którym Scott twierdzi, że to David je wyhodował, tak jak na filmie.

Offline Gieferg

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 22:22:37 »
Generalnie fabuła tych prequeli mocno psuje całość, ale choć są  nieprzeciętnie głupie, mam do nich słabość i wolałbym zobaczyć trzeci prequel od Ridleya niż jakieś cholera wie co robione przez gostka, którego w ogóle nie kojarzę.

Cytuj
Powiem wam tak od czytania tego topicu naszła mnie ochota na Obcego

Spróbuj w wersji Grindhouse ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Październik 2023, 22:46:25 wysłana przez Gieferg »

Offline grzegorz.cholewa

Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 23:00:46 »
Dla mnie Obcy to 1 i 2.

Akceptowalne ale tylko jako ciekawostki ( bo same w sobie to dość niezłe filmy ) Alien 3 i Prometeusz.

Słaba reszta z których najlepsze jest Przebudzenie a dno dna to Aliens vs. Predator - oba.


Była okazja kupić książkowego Obcego 4 od Crispina to olałem bo po co brać na siłę stworzoną część? Rozumiem, że książka to słowo w słowo akcja z filmu jak trylogia Alana Fostera?
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Październik 2023, 23:18:24 wysłana przez grzegorz.cholewa »