Autor Wątek: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9  (Przeczytany 24753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« dnia: Nd, 03 Październik 2021, 20:14:12 »
Regulamin 9. edycji konkursu „Z jakiego komiksu jest ten kadr?”:

1. Konkurs prowadzą moderatorzy: Motyl, Lyricstof i Remy LeBeau.

2. Uczestnik konkursu ma za zadanie podanie tytułu komiksu, z którego pochodzi przedstawiony kadr. Odpowiedź musi być jednoznaczna, najlepiej by był to dokładny tytuł komiksu i serii czy numer danego albumu, tak żeby zadający zagadkę nie miał wątpliwości o jaki komiks chodzi autorowi odpowiedzi. Interpretując odpowiedź należy wykazywać się zdrowym rozsądkiem i koleżeństwem. Ewentualne sporne sytuacje należy rozstrzygać na korzyść odgadującego.

3. Zamieszczamy kadr (z widocznymi konturami ilustracji) z komiksu wydanego w Polsce (wydanego na polski rynek). Kadry pochodzą tylko z wydań albumowych, zeszytowych, integralnych lub wydanych w postaci antologii. Nie można zamieszczać kadrów z magazynów komiksowych (zbierających krótkie formy komiksowe lub podzielone albumy), komiksów bez numeru ISBN oraz wydawnictw niekomiksowych, takich jak gazety i czasopisma, czy też komiksów publikowanych wyłącznie w Internecie. Nie można w ramach podpowiedzi podawać numeru ISBN oraz okładki odgadywanego komiksu.

4. Uczestnik konkursu ma obowiązek zapoznania się z regulaminem.

5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.

6. Kadr z komiksu umieszcza uczestnik, który rozwiązał ostatnią zagadkę.

7. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć tylko dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) są zabronione.

8. Czas na rozwiązanie zagadki wynosi 48 godzin od chwili jej zadania, w trakcie których zadający może udzielić dowolną ilość podpowiedzi, oznaczonych nr 1, 2, 3, etc. Czas udzielenia i forma podpowiedzi (podpowiedź słowna, w postaci dodatkowych kadrów lub inna) są kwestią decyzji uczestnika, który je dodaje. Każda z podpowiedzi musi być jednoznacznie nazwana jako podpowiedź. Jeśli po 48 godzinach od zadania zagadki nie zostanie ona rozwiązana, moderator ma obowiązek zadać nową zagadkę. Punktacja pozostaje bez zmian.

9. Każdemu odgadującemu uczestnikowi przysługują 2 próby odgadnięcia tytułu. Prawo do kolejnych 2 prób odpowiedzi na daną zagadkę, jest możliwe wyłącznie w przypadku dodania podpowiedzi. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź. Nie można bezpośrednio pod swoim postem ponownie udzielać odpowiedzi.
Wyjątek! Jeżeli po upływie dwóch godzin nikt z uczestników nie udzieli odpowiedzi, ostatni odpowiadający może ponownie odpowiadać. Jeżeli po 2 próbach uczestnik nie zdoła podać prawidłowej odpowiedzi, nie może dalej odpowiadać do czasu kolejnej podpowiedzi
Nie wolno edytować lub usuwać postów.

10. W przypadku naruszenia regulaminu gracz zostaje pozbawiony przez moderatorów prawa udzielania odpowiedzi przez następne:
- 5 zagadek – w przypadku usunięcia/modyfikacji postu z odpowiedzią
- 3 zagadek – w przypadku udzielenia odpowiedzi w momencie w którym pauzował
- 1  zagadki – w przypadku w którym udzielił więcej niż 2 odpowiedzi na jeden kadr
Oprócz powyższych moderatorzy mogą nałożyć karę czasową (od 12 do 72 godzin przerwy od udziału w konkursie) w przypadku innych naruszeń regulaminu (raz ustanowiony czas kary za dane przewinienie nie może ulec skróceniu ani wydłużeniu i od tej pory obowiązuje przy każdym następnym naruszeniu tego typu).

11. Zagadkę może zadać tylko ten uczestnik, który udzieli prawidłowej odpowiedzi na poprzednią zagadkę. Nie można oddać prawa do jej zadania innemu uczestnikowi. Uczestnik może poprosić moderatora o zadanie zagadki w jego imieniu. W takiej sytuacji uczestnik pauzuje 2 zagadki - nie może odpowiadać na zagadkę zadaną zamiast niego przez moderatora oraz na następną zadaną zagadkę. Jeżeli mimo to udzieli odpowiedzi nakładane jest ograniczenie zgodnie z pkt 10. Zagadkę ponownie zadaje moderator.

12. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi. Poprawna odpowiedź powinna być potwierdzona przez zadającego w ciągu 12 godzin. Wszystkich grających prosi się o przestrzeganie tej zasady ze względu na szacunek wobec innych uczestników zabawy i nie wstrzymywanie innym gry. Jeśli zgadujący przed lub do 30 minut po upływie 12 godzin udowodni poprawność swojej odpowiedzi otrzymuje punkt (moderator wstawia aktualną tabelę wyników) i zadaje zagadkę.

13. Zagadkę należy zadać w ciągu 12 godzin od potwierdzenia poprawności odpowiedzi/dodania punktu. Wszystkich grających prosi się o przestrzeganie tej zasady ze względu na szacunek wobec innych uczestników zabawy i nie wstrzymywanie innym gry.

14. Uczestnik który:
- zamieści zagadkę niezgodną z pkt. 3 regulaminu
- w ciągu 12 godzin nie wstawi nowej zagadki
- w ciągu 12 godzin nie potwierdzi poprawności odpowiedzi na swoją zagadkę
otrzymuje jedno pouczenie, a każdorazowe powtórne naruszenie tego obowiązku w trakcie danej edycji będzie traktowane jako naruszenie regulaminu. W takich przypadkach nową zagadkę umieszcza moderator, a uczestnik pauzuje dwie tury (patrz punkt 11). Osoby, które nie chcą brać udziału w zabawie i zadawać zagadek, prosi się o nieudzielanie odpowiedzi. Jeżeli ktoś nie potrafi wkleić zdjęcia, zostanie mu udzielona pomoc przez moderatora.

15. Gra trwa do momentu, gdy pierwszy z uczestników niebędący moderatorem tej edycji konkursu zdobędzie 20 punktów. Drugie i trzecie miejsce w konkursie zdobędą uczestnicy, którzy w momencie osiągnięcia 20 punktów przez zwycięzcę konkursu, uplasują się odpowiednio na drugim i trzecim miejsce w rywalizacji. W przypadku remisu zawodników na drugim i trzecim miejscu o ostatecznej kolejności zdecyduje dogrywka do tzw. nagłej śmierci. Wówczas moderatorzy zadadzą zagadkę dla dogrywających się uczestników, wcześniej ustalając z nimi odpowiadającą im godzinę zadania zagadki, aby obaj mieli równe szanse. Powyższe dotyczy też sytuacji, gdy remis o miejsca premiowane w konkursie dotyczył będzie więcej niż dwóch graczy. Dogrywka będzie prowadzona aż do momentu wyłonienia zwycięzców na 2 i 3 miejscu. 

16. Uczestnik, który odgadł prawidłowy tytuł ma turę przerwy – po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną. Jeżeli mimo to udzieli odpowiedzi:
- w przypadku gdy jego odpowiedź jest błędna – stosuje się pkt 10 regulaminu.
- w przypadku gdy jego odpowiedź jest poprawna – zagadkę traktuje się jako niebyłą, zadający ją zadaje kolejną (może to prawo scedować na moderatorów jeżeli np. uzna, że przygotowanie przez niego kolejnej opóźniłoby grę), uczestnik, który nie mógł zgadywać nadal pauzuje oraz stosuje się do niego pkt 10 regulaminu.

17.Wygrywający konkurs mają jedną edycję przerwy od nagród przy następnej edycji konkursu, tzn. przyjmują obowiązki moderatorów. Mogą uczestniczyć w konkursie (grać i zadawać zagadki), ale przede wszystkim czuwają nad przestrzeganiem regulaminu. W przypadku brania udziału w grze przez moderatorów każdy przy swoim Nicku na liście graczy będzie posiadał oznaczenie [mod.]

18. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie w trakcie trwania konkursu.

Nagrodami w konkursie są komiksy ufundowane przez STUDIO LAIN.Nagrodą będzie jeden komiks wybrany spośród niniejszych tytułów:Zasady przyznawania nagród: Uczestnik, który jako pierwszy wygra konkurs, wybiera nagrodę jako pierwszy. Następnie prawo wyboru nagrody przypada drugiemu zwycięzcy i na końcu nagrodę dla siebie wybiera uczestnik, który jako trzeci zajął zwycięskie miejsce. Co ważne: tytuł wybrany przez danego zwycięzcę znika z listy, a tym samym pula tytułów dostępnych do wyboru dla kolejnego zwycięzcy zostaje pomniejszona o tytuł wybrany przez poprzedniego gracza. Moderator Motyl będzie informował kolejnych zwycięzców, który tytuł zniknął z listy dostępnych nagród.

Konkurs wystartuje w poniedziałek, 04.10.2021 około godz. 20:00 poprzez zadanie pierwszej zagadki przez moderatora, którym jest Motyl.

Udanej rozgrywki i powodzenia dla wszystkich uczestników konkursu!

Offline Motyl

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 20:39:08 »
Startujemy:


Offline muaddib

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 20:43:57 »
WKKM 5 - Narodziny Venoma?

Offline Toranga

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 20:44:10 »
Spider-man 8/94

Offline Motyl

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 20:46:37 »
Na razie pudła.

Offline Remy LeBeau

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 20:56:06 »
Generalnie to nie mam zamiaru grać w tej edycji, ale jeden punkcik sobie chętnie zdobędę, skoro nie ma chętnych ;)
Spider-Man 9/94 :)

Offline Motyl

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 21:00:31 »
Zgadza się :)

1 pkt - Remy LeBeau [mod.]

Offline Remy LeBeau

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 21:13:43 »
Ten punkcik to tak symbolicznie :) Więcej nie gram, a przynajmniej będę się starał...

Zagadka niech będzie z "Emmą Frost" ;)


EDIT:
Oczywiście zachęcam wszystkich do gry i życzę powodzenia! :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Październik 2021, 21:15:57 wysłana przez Remy LeBeau »

Offline Remy LeBeau

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 23:31:34 »
Szybka podpowiedź, żeby niepotrzebnie nie przedłużać:


Offline Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 23:33:16 »
Deadpool Classic. Tom 10

Offline Remy LeBeau

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 23:38:23 »
Tak jest :)

1 pkt - Leyek
1 pkt - Remy LeBeau [mod.]

Offline Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 23:48:48 »
Zagadka:


Offline laf

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 09:59:04 »
"Pulp" Brubakera i Phillipsa?

Offline Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 10:14:27 »
Niestety nie.
Postaram się w ciągu godziny wrzucić podpowiedź.

Offline Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 11:41:33 »
Podpowiedź nr 1: