Autor Wątek: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9  (Przeczytany 42264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #540 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 09:15:41 »
Rachel Rising - 1 - Cień śmierci ?

Offline Toranga

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #541 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 09:20:28 »
Komisarz Ueberschaer - 3 - i Tajemnica Świętego Benedykta cz. 3 ?

Offline Remy LeBeau

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #542 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 11:25:13 »
Podpowiedź nr 2  :D


Offline kierpic

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #543 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 11:29:18 »
Batman Noir - Długie Halloween

Offline Toranga

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #544 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 11:30:39 »
No i mnie ubiegłeś.
Gratulacje!  (chyba)

Offline muaddib

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #545 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 11:38:31 »
Na pewno Noir? Może po prostu Batman - Długie Halloween?

Offline Remy LeBeau

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #546 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 11:44:42 »


Batman Noir - Długie Halloween
No pewnie. Co innego mógłbym wrzucić w halloween? ;)

@kierpic - nie było na Ciebie mocnych, rozje@#$łeś edycję  ;D

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników, a przede wszystkim dla czołowej trójki - @kierpic, @Jaxx, @vision2001 - brawo chłopaki! :)

Końcowa tabela 9 edycji:
20 pkt - kierpic
12 pkt - Jaxx
11 pkt - Remy LeBeau [mod.]
10 pkt - vision2001
10 pkt - Lyricstof [mod.]
7 pkt - muaddib
5 pkt - Leyek
4 pkt - Toranga
3 pkt - wilk
2 pkt - Motyl [mod.]
2 pkt - ukaszm84
1 pkt - Edgar
1 pkt - srogin
1 pkt - Rodrigues
1 pkt - Death
1 pkt - Konrad

Wstawię zaraz jakąś ładną grafikę z podium, ale to chwilę potrwa ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Listopad 2021, 11:46:58 wysłana przez Remy LeBeau »

Offline Jaxx

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #547 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 11:52:09 »
Uff, w końcu będzie trochę spokoju na poczytanie komiksów ;) Dziękuję wszystkim za grę oraz moderatorom za czuwanie nad konkursem. Vision - gratuluję miejsca na pudle, Twój oddech na karku, jaki czułem przez większość edycji, a który napędzał mnie do przeszukiwania zasobów, będzie za mną jeszcze długo chodził ;)

No i w końcu sam kierpic - wielkie gratulacje dla Ciebie, pokazałeś klasę nad klasy w tej nietypowej edycji (i jak dla mnie, bardzo trudnej), nie było na Ciebie silnych. Burza i pocisk wysokiego kalibru to mało powiedziane ;) W pełni zasłużone, imponujące zwycięstwo!

Dzięki raz jeszcze dla wszystkich grających i do zobaczenia w kolejnej edycji!
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Listopad 2021, 12:02:22 wysłana przez Jaxx »

Offline kierpic

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #548 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 12:08:31 »
Naprawdę tego się nie spodziewałem. Nawet mając przewagę kilku punktów, to czułem, że za chwilę dopadnie do mnie któryś z goniących graczy. A byli to sami mistrzowie, Jaxx, vision, muaddib.

Dziękuję za super rywalizację, uczciwą grę i świetną moderację. Cieszę się! Z tego szczęścia na pewno dzisiaj przeczytam kilka komiksów.

I jeszcze coś motywującego dla wszystkich na następną edycję, od Wojciecha Stefańca

Online Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #549 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 12:31:22 »
Gratki dla zwycięzców i reszty graczy, a szczególnie nowych graczy (byli tacy? mi się wydaje, że Rodrigues i ukaszm84 ale mogę się mylić).

I od razu wychodzę z propozycją, żeby w 10, jubileuszowej edycji dopuścić do gry wszystkich, żeby cała czołówka mogła się zmierzyć bezpośrednio. Bo obecny sposób powoduje, że kierpic, Jaxx czy vision2001 będą się w większości przypadków "mijać się" z Motylem, Remym czy Lyricstofem. Dodać do tej 6 jeszcze srogina, muaddiba czy Torangę i mamy edycję edycji, godną jubileuszu :)

Offline Remy LeBeau

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #550 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 12:49:31 »

Wchodzę trochę z buciorami w kompetencje głównego organizatora edycji @Motyla. Ale jego akurat nie ma forum i nie wiadomo kiedy będzie... a ja jestem i trochę się nudzę… Mam nadzieję, że się nie obrazi :)

Nagrodami w konkursie są komiksy ufundowane przez STUDIO LAIN.

Będziemy się w tej sprawie kontaktować ze zwycięską trójką.


Jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników oraz dla tych, którym się nie chciało grać, ale kibicowali ;)

A teraz czekamy na STATYSTYKI  ;D

No i na koniec najważniejsze:
Spoiler: PokażUkryj

Offline vision2001

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #551 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 12:53:33 »
Przepraszam wszystkich, którym zabrałem możliwość znalezienia się na podium. Ale nie wińcie mnie: możecie przeklinać Remy'ego LeBeau (to przez niego zacząłem brać udział w grze) oraz kierpica (bo 20 punktów dla niego to 3 minuty gry, a ja przez przypadek znalazłem się na liście jako trzeci...). No i może trochę też i mnie. Bo co ja będę wysyłał 3 paczki, gdy mogę zrobić tylko dwie ;)

Ale wiadomo, że jak człowiek zobaczy kadr, który od razu zna lub kojarzy kreskę, to się nawet nie zastanawia i odpowiada (u mnie to była np. Alma, Binio Bill czy Dwa gwoździe - btw, miałem chęć zadać zagadkę z innego komiksu autora Dwóch gwoździ, to miała być ta zagadka do komiksu, którego ISBNu nie mogłem znaleźć ;) )

Gratuluję wszystkim biorącym udział w tej edycji!
Widzę, że poziom zabawy ciągle wysoki, a kadry naprawdę brane z rzeczy często niszowych. Problemem dla mnie są też komiksy ze Screamu (tych, których nie posiadam, a których przykładowych plansz nigdzie się nie znajdzie). Inną rzeczą na plus (wg mnie) jest to, że odpadły zagadki z mang. Choć czytam mangę, to pewnie nic bym nie odgadł. A Wy?

Propozycja Leyka wydaje się być ciekawa. Można pomyśleć. Ale sądzę, że można zmienić też zasady trafienia "na pudło", bo:
1. pierwszy gracz może specjalnie przeczekać ze zdobyciem 20. punktu tak, by na 2. czy 3. m-cu trafił jakiś konkretny gracz - choć nie powiem, na miejscu kierpica kusiłoby mnie, by popatrzeć jak uczestnicy sobie radzą i jak dalej walczą i kombinują ;)
2. może być tak, że pierwsza wygrywająca osoba zostawi wszystkich w tyle i 2. miejsce będzie miało np. 8 punktów.
Więc chyba byłbym za tym, że gramy do momentu, by 2. i 3. miejsce zdobyło minimum ileś punktów (załóżmy na to: 18 i 15).

Online Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #552 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 12:59:19 »
No i może trochę też i mnie. Bo co ja będę wysyłał 3 paczki, gdy mogę zrobić tylko dwie ;)

To chyba była najmocniejsza motywacja ;)

Więc chyba byłbym za tym, że gramy do momentu, by 2. i 3. miejsce zdobyło minimum ileś punktów (załóżmy na to: 18 i 15).

O limicie punktowym dla 2 i 3 miejsca też kiedyś pisałem na samym jeszcze początku, jak była zasada 20 punktów pierwszego i koniec. Lecz jeśli zrobi się edycję all-starową to 3 x 20 punktów nie będzie najmniejszym problemem :)

Offline kierpic

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #553 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 13:09:27 »
I od razu wychodzę z propozycją, żeby w 10, jubileuszowej edycji dopuścić do gry wszystkich, żeby cała czołówka mogła się zmierzyć bezpośrednio. Bo obecny sposób powoduje, że kierpic, Jaxx czy vision2001 będą się w większości przypadków "mijać się" z Motylem, Remym czy Lyricstofem. Dodać do tej 6 jeszcze srogina, muaddiba czy Torangę i mamy edycję edycji, godną jubileuszu :)
Kiedyś już wysunąłem taki pomysł, ale Jaxx doprowadził mnie do pionu. Teraz uważam, że miał rację.
Jak widać, gra ten co chce grać i np. @srogin tę edycję odpuścił. Myślę, że zrobił to ostatni raz.
Jestem pewny, że gdyby Tobie się bardziej chciało, to też ugrałbyś więcej punktów i na to liczę w następnej edycji!

A teraz czekamy na STATYSTYKI  ;D
Coś na pewno będzie ;)

Propozycja Leyka wydaje się być ciekawa. Można pomyśleć. Ale sądzę, że można zmienić też zasady trafienia "na pudło", bo:
1. pierwszy gracz może specjalnie przeczekać ze zdobyciem 20. punktu tak, by na 2. czy 3. m-cu trafił jakiś konkretny gracz - choć nie powiem, na miejscu kierpica kusiłoby mnie, by popatrzeć jak uczestnicy sobie radzą i jak dalej walczą i kombinują ;)
2. może być tak, że pierwsza wygrywająca osoba zostawi wszystkich w tyle i 2. miejsce będzie miało np. 8 punktów.
Więc chyba byłbym za tym, że gramy do momentu, by 2. i 3. miejsce zdobyło minimum ileś punktów (załóżmy na to: 18 i 15).
Nie mam takich stalowych nerwów jak Ty, "S"
i nie uprzedzaj faktów ;)

Jeżeli chodzi o pomysł na następną edycję, to na pewno szykujcie się na małą rewolucję, o czym muszę najpierw porozmawiać z Jaxxem i visionem.

Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 9
« Odpowiedź #554 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 13:21:04 »
GRATULACJE!!! :)