Autor Wątek: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8  (Przeczytany 20972 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline muaddib

Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 20:53:15 »
Regulamin edycji 8 konkursu "Z jakiego komiksu jest ten kadr?":

1. Konkurs prowadzą moderatorzy: muaddib, kierpic, srogin.

2. Uczestnik konkursu ma za zadanie podanie tytułu komiksu, z którego pochodzi przedstawiony kadr. Odpowiedź musi być jednoznaczna, najlepiej by był to dokładny tytuł komiksu i serii czy numer danego albumu, tak żeby zadający zagadkę nie miał wątpliwości o jaki komiks chodzi autorowi odpowiedzi. Interpretując odpowiedź należy wykazywać się zdrowym rozsądkiem i koleżeństwem. Ewentualne sporne sytuacje należy rozstrzygać na korzyść odgadującego.

3. Zamieszczamy kadr (z widocznymi konturami ilustracji) z komiksu wydanego w Polsce (wydanego na polski rynek). Kadry pochodzą tylko z wydań albumowych, zeszytowych, integralnych lub wydanych w postaci antologii. Nie można zamieszczać kadrów z magazynów komiksowych (zbierających krótkie formy komiksowe lub podzielone albumy), komiksów bez numeru ISBN oraz wydawnictw niekomiksowych, takich jak gazety i czasopisma, czy też komiksów publikowanych wyłącznie w Internecie.

4. Uczestnik konkursu ma obowiązek zapoznania się z regulaminem.

5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.

6. Kadr z komiksu umieszcza uczestnik, który rozwiązał ostatnią zagadkę.

7. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć tylko dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) są zabronione.

8. Czas na rozwiązanie zagadki wynosi 48 godzin od chwili jej zadania, w trakcie których zadający może udzielić dowolną ilość podpowiedzi, oznaczonych nr 1, 2, 3, etc. Czas udzielenia i forma podpowiedzi (podpowiedź słowna, w postaci dodatkowych kadrów lub inna) są kwestią decyzji uczestnika, który je dodaje. Jeśli po 48 godzinach od zadania zagadki nie zostanie ona rozwiązana, moderator ma obowiązek zadać nową zagadkę. Punktacja pozostaje bez zmian.

9. Każdemu odgadującemu uczestnikowi przysługują 2 próby odgadnięcia tytułu. Prawo do kolejnych 2 prób odpowiedzi na daną zagadkę, jest możliwe wyłącznie w przypadku dodania podpowiedzi. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź. Nie można bezpośrednio pod swoim postem ponownie udzielać odpowiedzi.
Wyjątek! Jeżeli po upływie dwóch godzin nikt z uczestników nie udzieli odpowiedzi, ostatni odpowiadający może ponownie odpowiadać. Jeżeli po 2 próbach uczestnik nie zdoła podać prawidłowej odpowiedzi, nie może dalej odpowiadać do czasu kolejnej podpowiedzi
Nie wolno edytować lub usuwać postów.

10. W przypadku naruszenia regulaminu gracz zostaje pozbawiony przez moderatorów prawa udzielania odpowiedzi przez następne:
- 5 zagadek – w przypadku usunięcia/modyfikacji postu z odpowiedzią
- 3 zagadek – w przypadku udzielenia odpowiedzi w momencie w którym pauzował
- 1  zagadki – w przypadku w którym udzielił więcej niż 2 odpowiedzi na jeden kadr

Oprócz powyższych moderatorzy mogą nałożyć karę czasową (od 12 do 72 godzin przerwy od udziału w konkursie) w przypadku innych naruszeń regulaminu (raz ustanowiony czas kary za dane przewinienie nie może ulec skróceniu ani wydłużeniu i od tej pory obowiązuje przy każdym następnym naruszeniu tego typu).

11. Zagadkę może zadać tylko ten uczestnik, który udzieli prawidłowej odpowiedzi na poprzednią zagadkę. Nie można oddać prawa do jej zadania innemu uczestnikowi. Uczestnik może poprosić moderatora o zadanie zagadki w jego imieniu. W takiej sytuacji uczestnik pauzuje 2 zagadki - nie może odpowiadać na zagadkę zadaną zamiast niego przez moderatora oraz na następną zadaną zagadkę. Jeżeli mimo to udzieli odpowiedzi nakładane jest ograniczenie zgodnie z pkt 10. Zagadkę ponownie zadaje moderator.

12. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi. Poprawna odpowiedź powinna być potwierdzona przez zadającego w ciągu 12 godzin. Wszystkich grających prosi się o przestrzeganie tej zasady ze względu na szacunek wobec innych uczestników zabawy i nie wstrzymywanie innym gry. Jeśli zgadujący przed lub do 30 minut po upływie 12 godzin udowodni poprawność swojej odpowiedzi otrzymuje punkt (moderator wstawia aktualną tabelę wyników) i zadaje zagadkę.

13. Zagadkę należy zadać w ciągu 12 godzin od potwierdzenia poprawności odpowiedzi/dodania punktu. Wszystkich grających prosi się o przestrzeganie tej zasady ze względu na szacunek wobec innych uczestników zabawy i nie wstrzymywanie innym gry.

14. Uczestnik który:
- zamieści zagadkę niezgodną z pkt. 3 regulaminu
- w ciągu 12 godzin nie wstawi nowej zagadki
- w ciągu 12 godzin nie potwierdzi poprawności odpowiedzi na swoją zagadkę
otrzymuje jedno pouczenie, a każdorazowe powtórne naruszenie tego obowiązku w trakcie danej edycji będzie traktowane jako naruszenie regulaminu. W takich przypadkach nową zagadkę umieszcza moderator, a uczestnik pauzuje dwie tury (patrz punkt 11). Osoby, które nie chcą brać udziału w zabawie i zadawać zagadek, prosi się o nieudzielanie odpowiedzi. Jeżeli ktoś nie potrafi wkleić zdjęcia, zostanie mu udzielona pomoc przez moderatora.

15. Gra trwa do momentu, gdy trzech uczestników, którzy nie są moderatorami tej edycji konkursu, zdobędzie po 20 punktów. Uczestnik zdobywający 20 punktów zadaje ostatnią zagadkę i czekamy, aż kolejne dwie osoby zdobędą po 20 punktów.

16. Uczestnik, który odgadł prawidłowy tytuł ma turę przerwy – po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną. Jeżeli mimo to udzieli odpowiedzi:
- w przypadku gdy jego odpowiedź jest błędna – stosuje się pkt 10 regulaminu.
- w przypadku gdy jego odpowiedź jest poprawna – zagadkę traktuje się jako niebyłą, zadający ją zadaje kolejną (może to prawo scedować na moderatorów jeżeli np. uzna, że przygotowanie przez niego kolejnej opóźniłoby grę), uczestnik, który nie mógł zgadywać nadal pauzuje oraz stosuje się do niego pkt 10 regulaminu.

17.Wygrywający konkurs mają jedną edycję przerwy od nagród przy następnej edycji konkursu, tzn. przyjmują obowiązki moderatorów. Mogą uczestniczyć w konkursie (grać i zadawać zagadki), ale przede wszystkim czuwają nad przestrzeganiem regulaminu. W przypadku brania udziału w grze przez moderatorów każdy przy swoim Nicku na liście graczy będzie posiadał oznaczenie [mod.]

18. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie w trakcie trwania konkursu.

Nagrodami w konkursie są komiksy ufundowane przez STUDIO LAIN.Nagrodą będzie jeden komiks wybrany spośród niniejszych tytułów:Zasady przyznawania nagród: Uczestnik, który jako pierwszy wygra konkurs, wybiera nagrodę jako pierwszy. Następnie prawo wyboru nagrody przypada drugiemu zwycięzcy i na końcu nagrodę dla siebie wybiera uczestnik, który jako trzeci zajął zwycięskie miejsce. Co ważne: tytuł wybrany przez danego zwycięzcę znika z listy, a tym samym pula tytułów dostępnych do wyboru dla kolejnego zwycięzcy zostaje pomniejszona o tytuł wybrany przez poprzedniego gracza. Moderator muaddib będzie informował kolejnych zwycięzców, który tytuł zniknął z listy dostępnych nagród.

Konkurs wystartuje w sobotę, 12.06.2021 o godz. 20:00 poprzez zadanie pierwszej zagadki przez moderatora, którym jest muaddib.

Dobrej zabawy i powodzenia dla wszystkich grających!

Offline muaddib

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #1 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 20:02:13 »
No to lecimy z pierwszą zagadką:

Offline Lyricstof

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #2 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 20:31:17 »
Logikomiks - W poszukiwaniu prawdy ?
And hit the table, and the murder will be full of words
Look at me,
In addition to the soul, I have nothing but strength.

Offline muaddib

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #3 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 20:45:12 »
Logikomiks - W poszukiwaniu prawdy ?

Tak jest!

1 pkt - Lyricstof

Offline Lyricstof

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #4 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 20:57:57 »
O fajnie. Zagadka jest taka.Z jakiego komiksu jest ten kadr?

Down - nie, to nie to.
« Ostatnia zmiana: So, 12 Czerwiec 2021, 21:33:06 wysłana przez Lyricstof »
And hit the table, and the murder will be full of words
Look at me,
In addition to the soul, I have nothing but strength.

Offline Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #5 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 21:10:46 »
Y Ostatni mężczyzna tom 5 (Egmont)?

Offline Lyricstof

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 10:10:23 »
Podpowiedź 1.

And hit the table, and the murder will be full of words
Look at me,
In addition to the soul, I have nothing but strength.

Offline Lyricstof

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 12:32:48 »
Podpowiedź 2. Wracam do rebusów w tej edycji. Podpowiedź dotyczy innej publikacji scenarzysty tego komiksu.

Down - nie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Czerwiec 2021, 12:48:18 wysłana przez Lyricstof »
And hit the table, and the murder will be full of words
Look at me,
In addition to the soul, I have nothing but strength.

Offline Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 12:46:01 »
Nic mi nie pasuje, mieszanka rysunków to może jakiś Marvel:

Moon Knight - Lemire?

Offline pokia

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 12:56:46 »
Podwodny spawacz.

Online Konrad

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 12:58:19 »
Bloodshot - 5 - USA

Offline brvk

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 13:05:34 »
Bloodshot Odrodzenie - 1 - Kolorado

Offline Lyricstof

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 13:14:56 »
Bloodshot - 5 - USA

Tak właśnie. Brawo.

1 pkt - Konrad
1 pkt - Lyricstof
And hit the table, and the murder will be full of words
Look at me,
In addition to the soul, I have nothing but strength.

Online Konrad

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 13:32:34 »

Offline Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 14:01:39 »
Indyjska włóczęga