Autor Wątek: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.  (Przeczytany 22700 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Jaxx

Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 00:45:17 »
Regulamin edycji 7 konkursu "Z jakiego komiksu jest ten kadr?":

1. Konkurs prowadzą moderatorzy: Jaxx, Lyricstof, Toranga.

2. Uczestnik konkursu ma za zadanie podanie tytułu komiksu, z jakiego pochodzi przedstawiony kadr. Odpowiadający musi wskazać komiks, najlepiej by był to dokładny tytuł komiksu i serii czy numer danego albumu, tak żeby zadający zagadkę nie miał wątpliwości o jaki komiks chodzi autorowi odpowiedzi. Interpretując odpowiedź należy wykazywać się zdrowym rozsądkiem i koleżeństwem. Ewentualne sporne sytuacje należy rozstrzygać na korzyść odgadującego.

3. Zamieszczamy kadr (z widocznymi konturami ilustracji) z komiksu wydanego w Polsce (wydanego na polski rynek). Kadry pochodzą tylko z wydań albumowych, zeszytowych, integralnych lub wydanych w postaci antologii. Nie można zamieszczać kadrów z magazynów komiksowych (zbierających krótkie formy komiksowe lub podzielone albumy) i zinów oraz  wydawnictw niekomiksowych, takich jak gazety i czasopisma, czy też komiksów publikowanych wyłącznie w Internecie.

4. Uczestnik konkursu ma obowiązek zapoznania się z regulaminem.

5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.

6. Kadr z komiksu umieszcza uczestnik, który rozwiązał ostatnią zagadkę.

7. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć tylko dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) są zabronione.

8. W ciągu 48 godzin od zadania zagadki, zadający może udzielić dowolną ilość podpowiedzi, oznaczonych nr 1, 2, 3, etc. Czas udzielenia i forma podpowiedzi (podpowiedź słowna, w postaci dodatkowych kadrów lub inna) są kwestią decyzji uczestnika, który je dodaje. Jeśli po 48 godzinach od zadania zagadki nie zostanie ona rozwiązana, moderator ma obowiązek zadać nową zagadkę. Punktacja zostaje bez zmian.

9. Każdemu odgadującemu uczestnikowi przysługują 3 próby odgadnięcia tytułu. Kolejne prawo do 3 prób odpowiedzi na daną zagadkę, będzie możliwe wyłącznie w przypadku dodania podpowiedzi. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź. Nie można bezpośrednio pod swoim postem ponownie udzielać odpowiedzi.
Wyjątek! Jeżeli po upływie dwóch godzin nikt z uczestników nie udzieli odpowiedzi, ostatni odpowiadający może ponownie odpowiadać. Jeżeli po trzech odpowiedziach uczestnik nie zdoła podać prawidłowej odpowiedzi, nie może dalej odpowiadać.
Nie wolno edytować lub usuwać postów.

10. W przypadku naruszenia regulaminu, a w szczególności usunięcia postu z odpowiedzią,  następnie dodanie postu ze wskazaniem innego tytułu (niekoniecznie z prawidłową odpowiedzią) gracz może być pozbawiony przez moderatorów prawa udzielania odpowiedzi przez następne 120 godzin od momentu stwierdzenia takiego stanu rzeczy (nad egzekwowaniem tej czynności będą czuwać moderatorzy).

11. Zagadkę może zadać tylko ten uczestnik, który odgadnie tytuł. Nie można oddać prawa do zadania zagadki innemu uczestnikowi. Wyjątkowo uczestnik może poprosić moderatora o zadanie zagadki w jego imieniu. W takiej sytuacji uczestnik pauzuje dwie tury - nie może odpowiadać na zagadkę zadaną zamiast niego przez moderatora oraz na następną zadaną zagadkę. Jeżeli się tak zdarzy i poda prawidłową odpowiedź – nie otrzymuje punktu, dostaje upomnienie, a zagadkę ponownie zadaje moderator.

12. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi. Poprawna odpowiedź powinna być potwierdzona przez zadającego w ciągu 12 godzin. Wszystkich grających prosi się o przestrzeganie tej zasady ze względu na szacunek wobec innych uczestników zabawy i nie wstrzymywanie innym gry.

13. Zagadkę trzeba umieścić w ciągu 12 godzin od potwierdzenia poprawności odpowiedzi/dodania punktu. Wszystkich grających prosi się o przestrzeganie tej zasady ze względu na szacunek wobec innych uczestników zabawy i nie wstrzymywanie innym gry.

14. Uczestnik który: zamieści zagadkę niezgodną z pkt. 3 regulaminu lub w ciągu 12 godzin nie wstawi nowej zagadki lub w ciągu 12 godzin nie potwierdzi poprawności odpowiedzi na swoją zagadkę, dostaje pouczenie, a jeżeli sytuacja będzie się powtarzać będzie to traktowane jako naruszenie regulaminu (patrz punkt 10). W takich przypadkach nową zagadkę umieszcza moderator, a uczestnik pauzuje dwie tury (patrz punkt 11). Osoby, które nie chcą brać udziału w zabawie i zadawać zagadek, prosi się o nieudzielanie odpowiedzi. Jeżeli ktoś nie potrafi wkleić zdjęcia, zostanie mu udzielona pomoc przez moderatora lub innych użytkowników forum. 

15. Gra trwa do momentu, gdy trzech uczestników, którzy nie są moderatorami tej edycji konkursu, zdobędzie po 20 punktów. Gdy pierwszy uczestnik zdobywa 20 punktów, zadaje ostatnią zagadkę i czekamy, aż kolejne dwie osoby zdobędą po 20 punktów.

16. Uczestnik, który odgadł prawidłowy tytuł ma turę przerwy – po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną. Jeżeli się tak zdarzy – nie otrzymuje punktu, a zagadkę zadaje moderator.

17.Wygrywający konkurs mają jedną edycję przerwy od nagród przy następnej edycji konkursu, tzn. przyjmują obowiązki moderatorów. Mogą uczestniczyć w konkursie (grać i zadawać zagadki), ale przede wszystkim czuwają nad przestrzeganiem regulaminu. W przypadku brania udziału w grze przez moderatorów każdy przy swoim Nicku na liście graczy będzie posiadał oznaczenie [mod.]

19. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie w trakcie trwania konkursu.

Nagrodami w konkursie są komiksy ufundowane przez STUDIO LAIN.Nagrodą będzie jeden komiks wybrany spośród niniejszych tytułów:Zasady przyznawania nagród: Uczestnik, który jako pierwszy wygra konkurs, wybiera nagrodę jako pierwszy. Następnie prawo wyboru nagrody przypada drugiemu zwycięzcy i na końcu nagrodę dla siebie wybiera uczestnik, który jako trzeci zajął zwycięskie miejsce. Co ważne: tytuł wybrany przez danego zwycięzcę znika z listy, a tym samym pula tytułów dostępnych do wyboru dla kolejnego zwycięzcy zostaje pomniejszona o tytuł wybrany przez poprzedniego gracza. Moderator Jaxx będzie informował kolejnych zwycięzców, który tytuł zniknął z listy dostępnych nagród.

Konkurs wystartuje w piątek, 9.04.2021 o godz. 20:00 poprzez zadanie pierwszej zagadki przez moderatora, którym jest Jaxx.

Dobrej zabawy i powodzenia dla wszystkich grających!
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Kwiecień 2021, 13:24:00 wysłana przez Mateusz »

Online Jaxx

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:00:23 »
I jak, wszyscy gotowi? :) To startujemy z 7 edycją!

3... 2... 1...

Zagadka nr 1:


Offline Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:00:54 »
Przyjdź królestwo

Y

  • Gość
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:01:26 »
Marvels

Offline death_bird

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:03:07 »
WKKM 13 - "Marvels".

Edit: Cholera.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Online Jaxx

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:06:05 »
Marvels

Tak jest, brawo! Witamy na forum i w konkursie - nie ma to jak wejść z przytupem! :) Oczywiście to Alex Ross, gratulacje również dla Leyka za rozpoznanie rysownika.

1 pkt - Emma Frost

Zadajesz, Emmo! Przy okazji skrobnij dwa słowa o sobie na dobry początek w wątku komentarzy.

Y

  • Gość
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:18:09 »
Dzięki. Witam wszystkich :)
Zagadka:


DOWN:
To nie to.
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:30:08 wysłana przez Emma Frost »

Online muaddib

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:24:47 »
WKKM 15 Punisher: Witaj ponownie Frank 1?

Offline Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:29:40 »
Spróbuję bez przekonania - WKKM 43 – Punisher. Witaj ponownie, Frank cz. 2

Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:32:01 »
Ultimate Spider Man 1? (zbiorczy od Egmontu)

Y

  • Gość
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:33:15 »
3 x nie.
Ale trop poniekąd dobry :)

Offline Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:49:32 »
Ultimate Spider-Man. Tom 8?

Online muaddib

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:53:39 »
Ultimate Spider-Man. Tom 7? :)

Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:56:33 »
Ultimate Spider-Man. Tom 6?

Online muaddib

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 7.
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:57:59 »
Ostatni strzał: Ultimate Spider-Man. Tom 2?