Autor Wątek: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.  (Przeczytany 140031 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #690 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 20:54:46 »
Co za dzień...

Sorki, mogłem się nie odzywać... :(

Online Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #691 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 20:58:39 »
Tu powinien być na pewno patrząc na rok: https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/filutek/3   tyle że to inne wydanie ;) zbierające w 3 tomach całość pasków z Przekroju.

Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #692 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 21:05:50 »
Dzisiaj gra "idzie jak po grudzie", co chwilę jakaś afera!
Może powinniśmy na to przymknąć oko i grać dalej, a ja następnym razem będę siedział cicho ze swoimi rewelacjami? ;)

Online vision2001

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #693 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 21:06:24 »
Ja już nie czaję, co czytam...

https://www.facebook.com/ongrys/photos/przygody-prof-filutka-ju%C5%BC-si%C4%99-drukuj%C4%85-przygody-prof-filutkascenariusz-zbigniew-l/1245335142273548

Cytuj
Wydawnictwo Ongrys
[...] "Przygody Prof. Filutka" powtarza materiał publikowany już w tomach "1948-2003".
W Przekroju ukazało się ok. 2000 odcinków Filutka i właśnie te odcinki zostały zebrane w tomach "1948-2003". W książeczkach opublikowano w sumie ok. 500 czyli 1/4 tego, co było w Przekroju.
Odcinki z "Przygód Prof. Filutka" są (jeśli nie wszystkie, to zdecydowana większość) w książkach "Prof. Filutek 1948-2003", tylko pomniejszone do takiego formatu, jak pozostałe, reprodukowane z gazet. W tej książce są one w dużo większym formacie.

Czyli chyba ten kadr może, a nie musi być w tym tomie 1985-2003...

A chciałem wybrać coś łatwego, a sam się zapędziłem w kozi róg...

Offline LordDisneyland

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #694 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 21:08:33 »
Może komisję powołajcie...




W końcu ten kadr Lengrena miał być swoistym restartem, po kiego te dochodzenia? Konkurs miał nam przynieść trochę frajdy, pamiętacie?
,, - Eeeeech.''

Motyl

  • Gość
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #695 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 21:21:55 »
Dzisiaj gra "idzie jak po grudzie", co chwilę jakaś afera!
Może powinniśmy na to przymknąć oko i grać dalej, a ja następnym razem będę siedział cicho ze swoimi rewelacjami? ;)

Popieram, warto przymknąć oko na całą tę edycję i zacząć ją od nowa. Tak jak liczę, to będzie już piąte lub szóste przymknięte oko w tej edycji. Można też zmienić jej nazwę: Skąd ten kadr z przymkniętym i chybionym okiem!

Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #696 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 21:28:34 »
Popieram, warto przymknąć oko na całą tę edycję i zacząć ją od nowa. Tak jak liczę, to będzie już piąte lub szóste przymknięte oko w tej edycji. Można też zmienić jej nazwę: Skąd ten kadr z przymkniętym i chybionym okiem!

Jak chcesz, to stwórz swój własny konkurs i graj sam ze sobą - w końcu byś grał z kimś na poziomie, kto zna się na komiksach i gra uczciwie, bez kretyńskiego strzelania. Nie to co ten plebs tutaj....

Motyl

  • Gość
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #697 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 21:56:19 »
Jak chcesz, to stwórz swój własny konkurs i graj sam ze sobą - w końcu byś grał z kimś na poziomie, kto zna się na komiksach i gra uczciwie, bez kretyńskiego strzelania. Nie to co ten plebs tutaj....

Po co mam robić własny? Wystarczy, że mam bekę z tego, z braku trafnych decyzji moderatorów czy przemądrzałych twoich rad. Po co grasz, skoro widać po tych wszystkich twoich komentarzach, że z chęcią byś pozarządzał konkursem? Tu uznajmy, tam przymknijmy oko, tu nie padła prawidłowa odpowiedź, tam padła niepełna. No sorry to jest konkurs, czy show: Srogin pozwoli wam uznać lub nie odpowiedź? Stawiam, że to drugie. Fajnie jest patrzeć na strzelanie, zwłaszcza twoje, jak strzelasz do komiksu kolorowego czarno-białymi kapiszonami. Pełna profeska. Kurde - napisz do moderatorów, niech ci uznają punkt, bo to przecież modne w tej edycji, nie?
Dziękuję, że obraziłeś uczestników konkursu nazywając ich plebsem, o szlachetnie urodzony Sroginie.

Również poproszę o wykasowanie mnie z listy punktujących. To nie konkurs, a farsa i nie mam zamiaru w nim uczestniczyć.
« Ostatnia zmiana: Śr, 16 Grudzień 2020, 21:59:07 wysłana przez Motyl »

Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #698 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 22:03:49 »
Po co mam robić własny? Wystarczy, że mam bekę z tego, z braku trafnych decyzji moderatorów czy przemądrzałych twoich rad. Po co grasz, skoro widać po tych wszystkich twoich komentarzach, że z chęcią byś pozarządzał konkursem? Tu uznajmy, tam przymknijmy oko, tu nie padła prawidłowa odpowiedź, tam padła niepełna. No sorry to jest konkurs, czy show: Srogin pozwoli wam uznać lub nie odpowiedź? Stawiam, że to drugie. Fajnie jest patrzeć na strzelanie, zwłaszcza twoje, jak strzelasz do komiksu kolorowego czarno-białymi kapiszonami. Pełna profeska. Kurde - napisz do moderatorów, niech ci uznają punkt, bo to przecież modne w tej edycji, nie?
Dziękuję, że obraziłeś uczestników konkursu nazywając ich plebsem, o szlachetnie urodzony Sroginie.

Również poproszę o wykasowanie mnie z listy punktujących. To nie konkurs, a farsa i nie mam zamiaru w nim uczestniczyć.

Ochłoń frustracie.

Motyl

  • Gość
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #699 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 22:14:53 »
Innego komentarza nie powinienem się po Tobie spodziewać, przykro mi, nie będę się zniżał do Twojego poziomu i obrzucał cię obelgami. Widać, w tym jesteś najlepszy.

Offline Lyricstof

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #700 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 22:20:47 »
Łatwo zniszczyć, trudniej zbudować.  :'(
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Motyl

  • Gość
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #701 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 22:44:45 »
Łatwo zniszczyć, trudniej zbudować.  :'(

Lyricstof, nieprawda. Jest was trzech moderatorów, a nie umiecie podjąć decyzji, która byłaby w razie wątpliwości wyważona i przemyślana. Konkurs ma jakiś termin ważności? Gdzieś się spieszymy? Ktoś nie zdąży ubrać choinki? Jak pojawiła się jedna czy druga wątpliwa odpowiedź, to zamiast ją wyjaśnić jest bach kolejny kadr i lecimy, bo to przecież taka fajna zabawa, bo po co opóźniać. Pytanie co opóźniać?  Liczy się rzetelność odpowiedzi czy promowanie partactwa w pośpiechu, bo jakaś tam zabawa niby jest w tle. Powiedz, jaki widzisz sens zabawy, w której nikt nie zna komiksu, z którego pochodzi kadr, i nikt nie umie podać prawidłowej odpowiedzi bez strzelania? Uważasz, że to jest wybitna zabawa, takie przerzucanie się stertą tytułów? Przykro mi, ale zabawy nie ma, jest chaos, aby prędzej, bo komuś obiad wystygnie, jak nie zada zagadki. W końcu po co ten misternie spisany regulamin, skoro jego interpretacja zależy od waszej dobrej woli, a nie tego, co z niego wynika. Mamy raczej inne pojęcie o dobrej zabawie. Proszę, uszanuj moją decyzję, usuń mnie z listy punktujących, zadaj zagadkę i bawcie się dalej równie dobrze. Dziękuję za grę.

Online vision2001

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #702 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 23:50:20 »
PIT STOP!!!

W związku z niejasnością kadru z Filutkiem proszę o chwilę cierpliwości.
Postaram się w najkrótszym możliwym czasie zweryfikować, czy dany kadr znalazł się we wskazanym tytule, jak się potwierdzi prawidłowość odpowiedzi to ruszymy dalej z grą. Jak się okaże inaczej, to anuluję przyznany punkt i zadam nową zagadkę.

Offline roble

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #703 dnia: Cz, 17 Grudzień 2020, 01:26:02 »
sprawa dotyczy mojego punktu więc sprawdzę jutro sam czy jest ten kadr, jeśli tak to wrzucę całą stronę. Jeśli nie to proszę o odebranie mi punktu.
peace :)

Offline roble

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« Odpowiedź #704 dnia: Cz, 17 Grudzień 2020, 07:49:48 »
niestety dla mnie, vision2001 popełnił błąd przyznając mi punkt. Ten kadr nie pochodzi z podanej przeze mnie książki.