Autor Wątek: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4  (Przeczytany 83659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1095 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 01:56:56 »
Gratulacje dla zwycięskiej trójki!
Dzięki dla wszystkich za wspólną grę, a w szczególności dla Leyka za końcówkę!
Fajnie się z Wami bawiłem. To był mój pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni, jeśli tylko będą kolejne edycje.

Offline vision2001

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1096 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 07:52:28 »
Dziękuję wszystkim za udział, a sroginowi za zorganizowanie tej edycji naszej zabawy.
 
Dziękuję każdej osobie, która wzięła udział w odgadywaniu (niezależnie od tego, czy punkt się zdobyło, czy był to "strzał kulą w płot"), bo nie każdemu się chce "bawić" w zgadywanki.
Ale ważne jest to, że te kilkanaście/-dziesiąt osób ma chęć zmierzenia się ze swoją wiedzą/szczęściem oraz z różnymi freakami, którym udało się znaleźć "na pudle" (to pierwsze o wszystkich, to drugie to o mnie).

Jeśli pojawi się kolejna edycja - życzę powodzenia i chęci dalszej walki! Bo przecież zawsze jest szansa na jedno z pierwszych trzech miejsc. :)

Offline muaddib

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1097 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 08:24:16 »
Gratuluję zwycięzcom! Tym bardziej, że zagadki w tej edycji były bardzo trudne, a konkurencja duża.
Szninkiel
Ale fajne te kolory!

Offline Rafa

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1098 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 09:07:24 »
Gratulacje! Dziękuję uczestnikom i Sroginowi za fajną zabawę.
Poziom trudności był najwyższy z tych ostatnich konkursów.

Offline death_bird

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1099 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 09:14:38 »
E tam - zaraz najwyższy. Dla mnie zawsze jest taki sam - nigdy nic nie wiem. ;)

Gratulacje dla oczytanych. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Jaxx

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1100 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 09:20:52 »
Gratulacje dla Lyricstofa za zajęcie trzeciego miejsca i oczywiście raz jeszcze dla visiona za pozamiatanie w edycji :) Szczególne podziękowania dla srogina za organizację tej edycji. Mam nadzieję, że pojawią się kolejne i znowu będziemy mieli okazję sobie pograć! 

Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1101 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 09:44:03 »
Czas na podsumowanie czwartej edycji konkursu:
vision2001 (1 zw.)
Jaxx (2 zw.)
Lyricstof (3 zw.)


Gratulacje dla zwycięzców, ale także dla wszystkich biorących udział w tym prestiżowym konkursie!
Mam nadzieję, że pozytywne emocje związane z zabawą sprawiły, że wszyscy staliśmy się lepszymi ludźmi, a dobro które wynieśliśmy z gry będzie procentować i przynosić plony w życiu każdego z nas 😉

A tak na serio, cieszę się, że w grze wzięło udział aż tylu użytkowników (ponad 30!).
Cieszy mnie również zwycięstwo Visiona (zasłużyłeś na to Mistrzu!), Jaxxa (Ty demonie komiksowej dedukcji!)  i oczywiście Lyricstofa, bez którego w ogóle nie byłoby tego konkursu (jeszcze raz dzięki!!!).

Od siebie dodam, że obserwowanie Waszej rywalizacji sprawiło mi wiele frajdy. Jestem zadowolony też, że nie musiałem zbyt często ingerować w grę, co świadczy o zdrowym podejściu uczestników do zabawy.

Mam nadzieję, że niedługo spotkamy się przy okazji kolejnej odsłony konkursu!
Zachęcam, by trzech zwycięzców konkursu podjęło się jej moderowania, a Vision, jako zwycięzca, trzymał wszystko w ryzach.

Było by też fajnie, gdyby moderatorzy brali w niej czynny udział. Wcześniej wydawało mi się, że moderator nie powinien grać, ale po tej edycji myślę, że nie ma to tak wielkiego znaczenia, a rzeczywiście, im nas więcej, tym lepiej 😊

Nagrodami w konkursie jest komiks „Przemiana” i dwa egzemplarze zina „Lewą ręką spisane. Strażnicy – Początek”.



Wszystkie komiksy będą opatrzone odpowiednią dedykacją od autora.
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Listopad 2020, 10:10:10 wysłana przez srogin »

Offline LordDisneyland

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1102 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 09:51:54 »
Gratulki dla zwycięzców!
,, - Eeeeech.''

Offline Pawelek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1103 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 10:39:47 »
Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla współzawodników. Special thanks dla srogina za zorganizowanie tej edycji, czujne oko i zasponsorowanie nagród. Niezdecydowanym polecam bo to fajna zabawa, a jak jeszcze trafi się w zagadce kadr z aktualnie czytanego komiksu to w ogóle czad :D
gg ;)

Offline Jaxx

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1104 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 11:37:55 »

Mam nadzieję, że niedługo spotkamy się przy okazji kolejnej odsłony konkursu!
Zachęcam, by trzech zwycięzców konkursu podjęło się jej moderowania, a Vision, jako zwycięzca, trzymał wszystko w ryzach.

Było by też fajnie, gdyby moderatorzy brali w niej czynny udział. Wcześniej wydawało mi się, że moderator nie powinien grać, ale po tej edycji myślę, że nie ma to tak wielkiego znaczenia, a rzeczywiście, im nas więcej, tym lepiej 😊


Jeżeli Vision z pozycji zwycięzcy tej edycji podejmie się założenia nowej i odgórnego nadzorowania, to ja mogę oczywiście pomóc jako "moderator supportujący", tak jak to zwykle bywało. I tak planowałem w kolejnej edycji troszkę zluzować, więc nie ma problemu. Może też znalazłby się ktoś z forum, kto mając kontakty z wydawcami mógłby zorganizować jakieś egzemplarze komiksów na nagrody - zawsze wtedy gra ma więcej pieprzu :)

I zgadam się - moderatorzy też niech grają. Mogą mieć od początku przy nicku i punktacji [mod.], aby nie było wątpliwości, jak wygląda kolejność graczy aktywnych. Większa ilość graczy to zawsze szybsze tempo konkursu.

... (Ty demonie komiksowej dedukcji!) ...

A dziękuję za miłe słowa :) Istotnie, z wszystkich 20 punktów może ze 2 zdobyłem, bo rozpoznałem od razu komiks. Reszta to było rozgryzanie, gdzie jest taka czcionka/kształt kadru/ramka/kreska. Ba, nawet wygięcie kartki na zdjęciu mogło pomóc w śledztwie :) To tak dla wszystkich, którzy się wahają czy grać - naprawdę, nie trzeba mieć przeczytanych tony komiksów i pamięci fotograficznej, więc nie ma się co zastanawiać.

Raz jeszcze dzięki dla wszystkich grających i dla moderatora! 

Offline vision2001

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1105 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 11:49:46 »
Jeżeli Vision z pozycji zwycięzcy tej edycji podejmie się założenia nowej i odgórnego nadzorowania, to ja mogę oczywiście pomóc jako "moderator supportujący"
Pomyślimy. ;)

Offline vision2001

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1106 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 14:48:15 »
Serdecznie dziękuję sroginowi, za przygotowanie, poprowadzenie i ufundowanie nagród dla czwartej edycji naszej zabawy (niby się dla nagród nie gra, ale jednak stanowią ogromną wisienkę - hehe - na torcie).

Nagroda już w moich rękach!



Dzięki uprzejmości moderatora edycji 4 naszego konkursu, który ma bardzo dobry kontakt z autorem komiksu ;)  pozwoliłem sobie na przeprowadzenie negocjacji dotyczących dedykacji umieszczonej w nagrodzie przeznaczonej dla mnie.

Oto efekt:



Niezmiernie mnie to cieszy, ponieważ:
1. wiadomo jak obecnie wygląda sytuacja z ewentualnymi pojawieniami się na konwentach i spotkaniach z autorami
2. po prawdzie to ostatnio konwenty i tak omijałem wielkim łukiem...

Zatem podwójnie się cieszę, że dzięki swojej wiedzy i odrobinie szczęścia i samozaparcia udało mi się tym razem wywalczyć pierwsze miejsce na podium.

Co do piątej edycji konkursu to z miłą chęcią pomoderuję jej przebieg. Możliwe, że też jakieś lepsze lub gorsze nagrody też się w następnej edycji pojawią.
W międzyczasie zastanówcie się wszyscy czy i gdzie ewentualnie można/trzeba dokonać zmian w regulaminie? Może od 1 grudnia udałoby się ruszyć z piątą edycją?
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Listopad 2020, 14:50:50 wysłana przez vision2001 »

Offline Jaxx

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1107 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 19:11:54 »
Gratulacje raz jeszcze vision, zazdroszczę Przemiany - też się na nią czaiłem ;)

Ja również dziś odebrałem przesyłkę i również z tego miejsca chciałbym złożyć serdeczne podziękowania dla kolegi srogina za poprowadzenie 4 edycji i przekazanie wspaniałych nagród. Owszem, grałem głównie dla zabawy... ale mimo wszystko zawsze gdzieś w tyle głowy jest ta świadomość wygrania czegoś i dodaje to swoistego smaczku :)



Największa zaś wisienka w tej nagrodzie jak dla mnie (a w zasadzie wręcz WIŚNIA ;) ) to dedykacja i wrys, jakie znalazłem w środku:



Ten jeden szczególik sprawił, że nagroda w tej edycji jest cenniejsza, niż dwie, które zgarnąłem w poprzedniej :)  Tym bardziej, że nie bywam na konwentach, więc to pierwszy wrys i dedykacja, jakie dostałem. A pierwsze zawsze pamięta się najlepiej...

Dziękuję bardzo, srogin! I ponownie z tego miejsca zachęcam wszystkich do aktywnego grania w dalszych edycjach, także tych, którzy uważają, że jesteśmy maniacy!

Co do edycji 5, to moim zdaniem regulamin, jaki wprowadził srogin jest zupełnie poprawny i jedynie trzeba byłoby zmienić punkt mówiący o możliwości gry moderatorów/wcześniejszych finalistów. Teraz regulamin to wyklucza, a sam autor przyznał, że lepiej, aby grało jak najwięcej osób. Sugeruję więc dać im taką możliwość i po prostu od początku oznaczać ich [mod] przy punktacji, aby wszystko pozostawało przejrzyste. Poza tym, jak widać po tej edycji, reszta chodzi jak w zegarku.




Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 4
« Odpowiedź #1108 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 21:07:04 »
Też mi się wydaje, że regulamin jest OK ;)
Co do gry moderatorów, to:

16.Wygrywający konkurs mają jedną edycję przerwy od nagród, tzn.  przyjmują obowiązki moderatorów konkursu. Uczestniczą w nim. Mogą grać i zadawać zagadki, ale przede wszystkim czuwają nad przestrzeganiem regulaminu.

:)

dać im taką możliwość i po prostu od początku oznaczać ich [mod] przy punktacji, aby wszystko pozostawało przejrzyste.

Słusznie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Listopad 2020, 21:11:36 wysłana przez srogin »