Autor Wątek: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12  (Przeczytany 58556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1260 dnia: Wt, 11 Październik 2022, 10:29:57 »
Wiele osób pyta mnie:
- Rodrigues, jak skutecznie zmarnować trzy i pół minuty swojego życia?

I wtedy odpowiadam im:
- Jak to jak? Oglądając KomikSpec LiveScore z 12 Edycji Konkursu "Z jakiego komiksu jest ten kadr?":


https://i.ibb.co/TTKn8DS/ZJKJTK-Edycja-12.gif


Uwaga: Plik ma 6,5 MB więc może się chwilę ładować (dlatego też daję linka zamiast wstawiać obraz).


Gratuluję niepowstrzymanym zwycięzcom oraz dziękuję wszystkim zawodnikom za wspólną grę  ;) :)



P.S.
W kolejnym sezonie nie zapominajcie obstawiać wyników w Zakładach Bukmacherskich Happy Rodrigues Entertainment  ;D

Offline Toranga

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1261 dnia: Wt, 11 Październik 2022, 11:45:50 »
Jest piękny. It's beautiful!
Przeżyjmy to jeszcze raz  ;D

Jak pięknie widać ucieczkę Leyka w drugim etapie. Tak się rozpędził, że dopiero się w trzecim zatrzymał  :P

Offline Rodrigues

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1262 dnia: Wt, 11 Październik 2022, 12:09:45 »
Jest piękny. It's beautiful!
Przeżyjmy to jeszcze raz  ;D

Jak pięknie widać ucieczkę Leyka w drugim etapie. Tak się rozpędził, że dopiero się w trzecim zatrzymał  :P

Ta edycja była bardzo ciekawa.
W pierwszym etapie Lyric odpalił Stara i przejechał się na wycieczkę.
W drugim etapie Leyek przypomniał sobie, że ma na działce walec drogowy i po doczepieniu do niego silnika odrzutowego domowej roboty już nic nie mogło go zatrzymać do samego końca (dobrze, że paliwo się skończyło, bo przebiłby wszystkim prawą krawędź monitora).
W trzecim etapie wszyscy dostali fazy "teraz albo nigdy" lub może "jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz?"- padło tutaj prawie tyle zagadek co w 2 poprzednich etapach razem wziętych. Pojawienie się Remiego i jego 9 punktów zdobytych jakby od niechcenia w przerwie na herbę. Twój 10 punkt wiszący 20 zagadek nad przepaścią. Kadr HaVoka (idealny przy okazji MFKIG). Laf zdobywający 2 punkty (wtf?).
Wszystko to zapamiętałem jako "punkty zwrotne" tego konkursu  ;D ;D

Offline laf

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1263 dnia: Wt, 11 Październik 2022, 13:55:24 »
Laf zdobywający 2 punkty (wtf?).
Spodziewajcie się niespodziewanego  ;)

Tak na serio to te 2 punkty stanowiły zaskoczenie również dla mnie  :D. Tym bardziej, że ich zdobycie nie wynikało z mojej (skromnej) wiedzy komiksowej, lecz bardziej dzięki kojarzeniu faktów.
1. Idefiks i Nieugięci 1 - W tej dzielnicy żadnej łaciny. @Motyl zamieścił charakterystyczny kadr sugerujący jakiś komiks z Asteriksem i zaczęła się standardowa wyliczanka, w której sam uczestniczyłem wskazując na 2. tom Asterixa. Dopiero po pewnym czasie skojarzyłem pewne dane: @Motyl często zamieszcza recenzje komiksów na Paradoks.net, tak więc to raczej będzie jakaś nowość, którą dostał do recenzji, a nie jakaś staroć (wydana grubo ponad dwa lata temu  ;)). A najnowszy komiks ze świata Asteriksa to właśnie ten Idefix  8).
2. 7 żywotów Krogulca. W tym przypadku pomocne okazały się podpowiedzi @Havoka, bo sam kadr stanowiący główną zagadkę mógł sugerować tysiące różnych komiksów (pierwsze moje skojarzenie to Strażnicy, ale tak mam akurat z większością kadrów-zagadek w konkursie  ;D)). Najpierw była podpowiedź, że to komiks kolorowy i wydany w tym roku, no i zaczęło się wertowanie Alei Komiksu i porównywanie przykładowych kadrów z czcionką. Później wpadła podpowiedź, że jest to komiks europejski dziejący się w Europie i tu już postanowiłem strzelić rozpoczynając od najnowszych komiksów, czyli od wrześniowych. I wpadł kolejny punkcik  8).

Korzystając z okazji chciałem jeszcze podziękować moderatorom. Panowie, wielki szacun! Jest dla mnie wielką niewiadomą jak Wy to wszystko ogarniacie  :o

Offline Rodrigues

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1264 dnia: Wt, 11 Październik 2022, 14:04:26 »
Zapewne 80% zagadek jest odgadywane w opisany przez Ciebie sposób. Już kilka razy widziałem akcję, w której osoba szukająca kadru w tomikach była wolniejsza niż ktoś, kto po prostu strzelał i trafił bez sprawdzania.

Offline Toranga

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1265 dnia: Wt, 11 Październik 2022, 15:04:29 »
No cóż. Mogę tylko powiedzieć, że mam i czytałem 3 komiksy, które odgadnąłem w trzeciej rundzie konkursu.
Ale nie znaczy to, że wpadło mi coś ze strzelania na ślepo. ;)

Offline Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1266 dnia: Cz, 13 Październik 2022, 17:16:35 »
Nagrody dotarły :) Paczka spakowana przez @kierpica lepiej niż w 95% sklepów :)


Offline Lyricstof

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1267 dnia: Cz, 13 Październik 2022, 19:45:31 »
I do mnie dotarła paczuszka z nagrodami. Pakowanie prima sort, komiksy w stanie idealnym.
Oto moje nagrody.



I jeszcze podziękowania dla sponsorów nagród, czyli wydawnictw: Lost in Time oraz Kultura Gniewu.
Horacio m.in. polecany przez KomiSpec.pl - Sprawdzę niedługo, co polecamy.  ;D
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1268 dnia: Cz, 13 Październik 2022, 20:07:52 »
Jeśli zrobisz to teraz jest super, mój ulubiony polski komiks zeszłego roku. A Horacio mam na półce i jakoś nie mogę się zabrać do niego.

Offline Toranga

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1269 dnia: Śr, 19 Październik 2022, 19:10:57 »


Mam i ja 😃!

Dziękuję!

PS Że pakowanie pełna profeska to chyba nie muszę pisać.

Offline HaVoK

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1270 dnia: Śr, 19 Październik 2022, 20:08:12 »
Jak taśma tynkarska wchodzi w grę, to nie ma przebacz.

Offline Rodrigues

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 12
« Odpowiedź #1271 dnia: Śr, 19 Październik 2022, 21:03:56 »
Możecie nie straszyć? Myślałem, że nowa zagadka jest  ??? ::) ::) ::)