Autor Wątek: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!  (Przeczytany 54128 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1095 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 21:04:45 »
Heh, dzięki Panowie. I gratuluję lepszym ode mnie  :) Moje zagadki pochodzą prawie zawsze z komiksu, który akurat czytam/czytałem dzień przed, a że nie przepadam za wydawnictwem z domu parafialnego sióstr Klarysek z Ziębic Małych nad Odrą, to zagadki są normalne. :D

Offline Lyricstof

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1096 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 21:26:56 »
...bez wydanych w nakładzie 5 egzemplarzy komiksów z Domu Parafialnego w Koluszkach :P

... a że nie przepadam za wydawnictwem z domu parafialnego sióstr Klarysek z Ziębic Małych nad Odrą, to zagadki są normalne. :D

Serio wolicie kadry - np. trzy kreski na krzyż, albo z komiksu który się nie ukazał. No weź, naprawdę.
Ja tam uważam, że jeżeli kadr jest zgodny z regulaminem, to jest ok. A wydawnictwo, no cóż, czasami takie wydawnictwa wydają naprawdę duże nakłady.  :P
Nie martwcie się mam jeszcze kilka takich rarytasów na kolejne edycje.  ;D

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1097 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 21:39:24 »
Serio wolicie kadry - np. trzy kreski na krzyż, albo z komiksu który się nie ukazał. No weź, naprawdę.
Ja tam uważam, że jeżeli kadr jest zgodny z regulaminem, to jest ok. A wydawnictwo, no cóż, czasami takie wydawnictwa wydają naprawdę duże nakłady.  :P
Nie martwcie się mam jeszcze kilka takich rarytasów na kolejne edycje.  ;D

Ja też uważam, że jeśli kadr jest zgodny z regulaminem to jest ok, bardzo bym nie chciał żeby ktoś odebrał moją opinię jako chęć wpłynięcia na to, jakie ktoś kadry wrzuca. To jest tylko moje, bardzo mocno subiektywne, zdanie. Trzech kresek na krzyż też nie lubię ;) Najbardziej lubię jak kadr jest w miarę reprezentatywny i ktoś znający dany komiks wie, że on jest stamtąd. Czyli w skrócie preferuję premiowanie u graczy liczby przeczytanych tytułów, nie zaś wertowania google'a, bo kreska przypomina kogoś, albo coś jest na kadrze, szukanie z czego to może być i strzelanie. Nie jest to oczywiście proste w czasach łatwo dostępnych przykładowych plansz w sieci ;) Ale dlatego właśnie napisałem, że lubię zagadki Deatha - zgadłem Płaszcz i szpony bo czytałem, nie zgadłem Locke & Key / Sandman bo nie czytałem. Ale podkreślam jeszcze raz, to że ja lubię jakiś typ zagadek nie znaczy, że ktokolwiek ma się dostosowywać pod mój gust :)

Online Leyek

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1098 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 21:59:53 »
Gratulacje dla zwycięzców oraz reszty uczestników.
Tego Wiedźmuna nawet rozważałem na swoją ostatnią zagadkę :) a nawet jeszcze nie przeczytałem ;)

@Lyricstof uderz w stół na nożyce się odezwą ;) Sam nie przepadam za meganiszowymi zagadkami, ale mi nie przeszkadzają, bo są zgodne z regulaminem, ale Ty ich ilością chyba ustanowiłeś rekord :) Daj ludziom nieraz odetchnąć czymś normalniejszym ;)

EDIT. Sam tylko żałuję, że @Toranga mi odskoczył w momencie jak go dogoniłem. A po zaciętym finiszu parę edycji temu traktuje go (po komiksowemu) za swojego konkursowego arcywroga ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Czerwiec 2022, 22:02:10 wysłana przez Leyek »

Offline vision2001

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1099 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 22:01:25 »
Koniec?
Jak to???
A ja zaczynałem się wkręcać/rozkręcać! (by zdobyć pierwszy punkt)

Gratuluję zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w zmaganiach! Fajnie się Was obserwowało!

Powodzenia w kolejnych edycjach!

Offline muaddib

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1100 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 22:11:17 »
Ufff, już myślałem, że ta tabela od muaddiba to wszystko na co Was stać ;)
Zrobiłbym więcej, ale muszę pokazać Jaxxowi, że na pozycję najgorszego moderatora trzeba sobie zapracować i nie będzie mu łatwo mnie pokonać ;)
A poza tym to robię teraz kilometry w Barcelonie i jestem w szoku po tym jak zobaczyłem jak i ile wydaje się w Hiszpanii. Wszedłem do sklepu Norma Comics i tylko rozładowująca się bateria w telefonie mnie z niego wygoniła. Bo czekającą pod sklepem rodzinę odesłałem już po kilku minutach ;)

EDIT:
A kadry z niszowych komiksów lubię, bo lubię jak mnie zaskakują :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Czerwiec 2022, 22:13:58 wysłana przez muaddib »

Offline kierpic

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1101 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 23:06:58 »
Serio wolicie kadry - np. trzy kreski na krzyż, albo z komiksu który się nie ukazał. No weź, naprawdę.
Piszesz o tym samym komiksie, który widziałeś kilka godzin wcześniej? ;)

A poza tym to robię teraz kilometry w Barcelonie i jestem w szoku po tym jak zobaczyłem jak i ile wydaje się w Hiszpanii. Wszedłem do sklepu Norma Comics i tylko rozładowująca się bateria w telefonie mnie z niego wygoniła. Bo czekającą pod sklepem rodzinę odesłałem już po kilku minutach ;)
Barcelona? No tak, za "spieniężenie" takich nagród, na nic więcej nie może Ciebie stać  ;)

Offline Toranga

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1102 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 23:16:35 »
EDIT. Sam tylko żałuję, że @Toranga mi odskoczył w momencie jak go dogoniłem. A po zaciętym finiszu parę edycji temu traktuje go (po komiksowemu) za swojego konkursowego arcywroga ;)

Same here. Same here.  ;D

Offline Lyricstof

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1103 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 23:53:29 »
Piszesz o tym samym komiksie, który widziałeś kilka godzin wcześniej? ;)
Widzieć, a zamieścić z niego kadry, duża różnica.  :P
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline laf

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1104 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 07:36:14 »
15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
15 pkt - srogin [3 zw.]
BRAWO!!! Walka trwała do samego końca i muszę przyznać, że było to nader emocjonujące.

@srogin, gorące gratki. Walczyłeś jak lew i się opłaciło. Coś mi się wydaje, że masz największą liczbę odpowiedzi na zagadki. Ja oczywiście jestem tuż za Tobą  ;)

@laf - nie obraź się ale byłeś takim fajnym "oddechem spokoju" w tym konkursie. Super, że grałeś.

Dzięki. Plan minimum wypełniony, punkcik jest i jestem naprawdę z niego usatysfakcjonowany  :D. W następnej edycji również nie zamierzam odpuszczać (jeśli zabrzmiało to jak groźba, to właśnie o to mi chodziło ;)).

Offline srogin

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1105 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 10:56:45 »
Dzięki wszystkim za wspólną grę.
Poziom zabawy był chyba najwyższy z dotychczasowych - kierpic i Jaxx nie do doścignięcia.

Pierwszy raz grałem mając bardzo ograniczoną możliwość zaglądania do komiksów na regale, stąd moje odpowiedzi często wyglądały jak kanonada na oślep, ale udało się, mimo, że Lyricstof był tuż za mną (do końca czułem oddech na plecach "ojca założyciela" konkursu!).

Gratuluję wszystkim wspaniałej rozgrywki i każdego zdobytego punktu.

Z mojej strony, będę lobbować wśród grona moderatorskiego wykluczenie z konkursu wszelkich komiksów superbohaterskich, historycznych, tworzonych dla instytucji, żeby zagadki były w końcu normalne!!! (tzn. takie, które lubię i na które mam szansę prawidłowo odpowiedzieć ;) )

Do zobaczenia!

Offline Chmurny

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1106 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 10:58:34 »
Zwycięzcom brawa, uznanie wszystkim grającym!
Modom dziękuję, marudom ślę uśmiechy  ;)

Bardzo podobają mi się rebusy ;D a sporą frajdę sprawiła mi zagadka muaddiba z "Dziewczyną i Murzynem" (wykonałem taką robotę detektywistyczną z typowaniem na Gildii, a wiedziałem, ze ta dziewczynka z zagadki to nie polskie i prawie na pewno nie amerykańskie rysowanie, nawet miałem wrzucić mylny trop, żeby zdobyć trochę czasu ;) a jak już znalazłem anglotytuł do popatrzenia, było po herbacie... no i w międzyczasie gugiel wziął mnie za zboczorasistę).
Rebus z makami  ;) - już podejrzewałem srogina o taką przewrotność, że chodziło o panie o nazwisku Sosnowska 8)

@brvk - gdybyś czytał - trzymaj się chłopie, może znajdziesz kiedyś jeszcze chęć powpadać (pamiętaj o Hubercie!), choćby na taką zabawę, no i głosowanie.

Dzięki wszystkim za super edycję i do zobaczenia w następnej!






Offline Rodrigues

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1107 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 15:40:58 »
Czas na ścianę tekstu, czyli podsumowania i statystyki, ale najpierw…..

Czekam na fajerwerki!


…. cyk fajerwereczki prosto z bebzonów na specjalne życzenie :P


Podsumowanie Etapu I.

I etap rozegrał się na przestrzeni 8 dni. Rozwiązano 22 zagadki, co daje średnią 2,75/dzień.
Punkty zdobyło 12 graczy, a połowa z nich rozwiązała co najmniej 2 zagadki.

Forumowicze odpowiadali 64 razy i potrzebowali 12 podpowiedzi, aby zgarnąć punkty.

Najbardziej angażująca okazała się zagadka LukCooka (Daredevil Marka Waida): 7 zawodników, 16 prób zgadnięcia i  4 podpowiedzi.

Zwycięzcą tej części konkursu został…. Death! - człowiek, który stresuje się liczbą kupowanych pozycji tak bardzo, że musi kupować więcej, żeby się uspokoić :P

Death rozwiązał zadania od 4 graczy:
ukaszm84 - Brom 1
2 x Eyeless - Dni piasku; Sybir 2
starcek - 44 - Antologia komiksu
LukCook - Daredevil Marka Waida

Został odgadnięty przez 4 graczy:
Konrad   - Sercożerca
Edgar - Lucky Luke - Belle Star
pokia - Mały astronauta
ukaszm84 - Jedzenie / Picie



Pełne podsumowanie 11 Edycji:

Cały konkurs rozegrał się na przestrzeni 37 dni. Rozwiązano 128 zagadek, co daje średnią 3,46/dzień.
Punkty zdobyło 22 graczy.

Gracze odpowiadali 660 razy i potrzebowali 106 podpowiedzi, aby pchnąć konkurs do przodu :p.

Szał i ogólna euforia konkursowa skutkowała nałożeniem aż 7 kar regulaminowych (czy to nie jest jakiś rekord? :P).

Najbardziej pokręcona zagadka tej edycji to kadr od Srogina z niezwykłego crossovera Batmana, Relaxu oraz Kajka i Kokosza (Niezła draka, Drapak! tom 1 Puść to jeszcze raz): odgadywało ją 10 zawodników, podjęto 25 prób zgadnięcia i udzielono 4 podpowiedzi.

Z tego co zarejestrowałem (a było ciężko, bo to moment) najszybszą odpowiedzią popisał się Jaxx – 18 sekund (wow!) przy okazji moderatorskiej zagadki (Rapsodia węgierska).

Laf zainspirował mnie do sprawdzenia jeszcze jednej rzeczy – jak wygląda liczba udzielonych odpowiedzi każdego gracza (wszystkich odpowiedzi – nie tylko tych poprawnych). Przedstawiam pięciu przodowników tej statystyki:
srogin - 106
ukaszm84 - 67
Edgar - 60
laf - 52
Toranga – 51
Ciekawie to wygląda. Srogin jest autorem prawie 1/6 wszystkich prób odgadnięcia zagadek w tym konkursie. Powyższa piątka odpowiada za ponad połowę wszystkich prób.

Zanim przejdziemy do dekoracji naszych szanownych zwycięzców pozwolę sobie ponownie zamieścić tabelę z punktacją, ponieważ chcę dodatkowo wyróżnić jeszcze parę osób:

15 pkt - kierpic [1 zw.]
15 pkt - Jaxx [2 zw.]
15 pkt - srogin [3 zw.]
13 pkt - Lyricstof
11 pkt - ukaszm84
8 pkt - Toranga
8 pkt – Death
7 pkt - Edgar
5 pkt - muaddib[mod.]
5 pkt - Leyek
5 pkt - Chmurny
4 pkt - pokia
3 pkt - Eyeless
3 pkt - LukCook
3 pkt - Konrad
2 pkt - wilk
2 pkt - Pawelek
1 pkt - brvk
1 pkt - Rodrigues[mod.]
1 pkt - laf
1 pkt - starcek
1 pkt – Reverith

A osoby, które chce wyróżnić to …

Necr09, vision2001, HaVoK, gashu, kaczogród, Rafa, Roble, Roszadok, Sebo, stachel, Wesol, Wolfgang Kopetzky

… czyli ludzie, którzy wzięli udział w zabawie, ale niestety uplasowali się poza klasyfikacją punktową.

Teraz dopiero mamy podgląd na wszystkich uczestników  :)

Dziękuję za wspólną grę  :)


A teraz, moment na który wielu czekało. Prezentacja trójki wariatów, którzy poświęcili niezmierzone pokłady czasu, aby odgadnąć wszystko co się da i oddać hołd komiksowi:

1 zwycięzca:

Kierpic! – ten facet grał na telefonie stojąc w kolejce po wrysy na Komiksowej Warszawie  :). Człowiek pełen oddania dla sprawy konkursu. Posiada też magiczne zdolności podróży w czasie ;)


Kierpic rozwiązał zadania od 9 graczy:
2x Jaxx - Ira dei - 1 - Złoto Kaidów; Garfield - Tłusty koci trójpak, tom 9
Pokia - Zagubione dziewczęta
2x Lyricstof - Star Wars - 9 - Tag i Bink kopnęli w kalendarz. Część 2; 24-Godzinny Le Mans - 1964-1967: Pojedynek Forda Z Ferrari
2x Death - Kacper i spółka. Uroczysko Szyszymory; Locke & Key: Złoty wiek
2x ukaszm84 – Piper; Ostatni lot
wilk - Batman - Rok setny
2x muaddib -    Rita; Doman
2x srogin – Gniew; Podniebny Harry - 3 - Chicago
Leyek - Incel

Został odgadnięty przez 8 graczy:
Pawelek - Rok 2066 komiks postpandemiczny
2x ukaszm84 - Shazam! - Potworne stowarzyszenie zła; Sami - 1 - Zniknięcie
2x srogin - Slaine, Zabójca demonów, tom 2; Invincible 2
5x Jaxx   - Zagor. Prolog - 1 - Clear Water; Bernard Prince, wydanie zbiorcze, tom 1; Ekspozytura "Rygor" - Goście hotelu Arago; Rzeźnia nr 5; Sędzia Dredd. Krew Satanusa. Dziesiąty Krąg
2x Lyricstof - 1918 Ciechanów, Incal
LukCook - Fire and Stone - 2 - Aliens
Chmurny - Bajabongo
Leyek - Martha Washington. Jej życie i czasy, wiek XXI

Ekhmmm, nie chcę nic mówić, ale ktoś tu chyba rozgryzł Twoją strategię :P


2 zwycięzca:

Jaxx! – podobno kupił klawiaturę dla graczy, żeby zminimalizować opóźnienia w szybkości odpowiadania na zagadki. Po krótkim okresie zawahania wrócił i skończył to, co zaczął ;)


Jaxx rozwiązał zadania od 8 graczy:
Death - Gwiezdny zamek - 1 - 1869: Podbój kosmosu
Rodrigues (zagadka moderatorska) - Rapsodia węgierska
3x srogin - Asteriks - Walka wodzów; W poszukiwaniu ptaka czasu, tom 3, cykl pierwszy - Droga Łowcy; DMZ Strefa Zdemilitaryzowana, tom 3
5x Kierpic - Zagor. Prolog - 1 - Clear Water; Bernard Prince, wydanie zbiorcze, tom 1; Ekspozytura "Rygor" - Goście hotelu Arago; Rzeźnia nr 5; Sędzia Dredd. Krew Satanusa. Dziesiąty Krąg
2x Lyricstof - Szaleniec Ewangelii, Święty Ludwik-Maria Grignion de Montfort (Komiks o św. Ludwiku); Szumowina, tom 1 - Cocainefinger
Toranga - Kapitan Tsubasa tom 01
LukCook - Horacio D'alba
Edgar - Tytus Romek i A'Tomek - Księga XVII

Został odgadnięty przez 12 graczy:
2x kierpic -  Złoto Kaidów; Garfield - Tłusty koci trójpak, tom 9
Pawelek - Suicide Squad. Zła krew
Wilk - Styks
2x Edgar - Terminator tom 2 - limitowane wydanie kolekcjonerskie (Gra Końcowa / Dolina Śmierci); Na wschód od zachodu
Laf - Ghost Money
ukaszm84 - Thorgal - Piętno wygnańców
muaddib - Moon Knight (Marvel Now 2.0) od Lemiera
Rodrigues - Batman - 1 - Ich mroczne plany
2x srogin - Szusty rewolwer 8 - między piekłem a powodzią; Hellboy i bbpo 1952-1954
Death - W dół, do Ziemi
Eyeless - Laowai
Lyricstof - Spider-man kontra Mysterio


3 zwycięzca:

Srogin! – krążą słuchy, że ludzie boją się zadawać zagadki, żeby nie znaleźć się pod jego gradobiciem odpowiedzi. Mistrz wymyślnych rebusów. ;)


Srogin rozwiązał zadania od 11 graczy:
2x kierpic - Slaine, Zabójca demonów, tom 2; Invincible 2
wilk - Yans zbiorczy 1
laf - Bouncer 1-7
2x Lyricstof - W cieniu drzew - Jesień pana Zrzędka; Alvar Mayor - 1 - legendarne miasta
Rodrigues - Spotkanie w phoenix
2x Jaxx - Szósty rewolwer 8 - między piekłem a powodzią; Hellboy i bbpo 1952-1954
Leyek - Życie nie jest takie złe, jeśli starcza ci sił
Toranga - Wielki martwy 2
2x muaddib - Jutro będzie futro; Wiedźmun tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Chmurny - Tajemnica Madonny z Wrocławia
Edgar – Tetris

Został odgadnięty przez 8 graczy:
3x Jaxx - Asteriks - Walka wodzów; W poszukiwaniu ptaka czasu, tom 3, cykl pierwszy - Droga Łowcy; DMZ Strefa Zdemilitaryzowana, tom 3
Death - Niezła draka, Drapak! tom 1 Puść to jeszcze raz
wilk - Bouncer - Przeklęte złoto, Smoczy grzbiet
2x Edgar - Pijak; Życie nie jest takie złe, jeśli starcza ci sił
2x muaddib - Literacka Agencja Detektywistyczna - Odsłona; Szósty rewolwer - Bękarty rewolweru
2x kierpic   - Gniew; Podniebny Harry - 3 - Chicago
ukaszm84 - DMZ tom 1
2x Lyricstof - Koniec świata w Makowicach; Pewnego lata


A oto nietypowe podium 11 edycji:





Jeszcze raz gratulacje dla zwycięzców.


Cytując klasyka: „i to, i to, i to już wszystko ludzie”. Jeżeli dotarliście z czytaniem do tego miejsca to bardzo mi miło :). Do zobaczenia w kolejnych edycjach!




« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Czerwiec 2022, 16:20:15 wysłana przez Rodrigues »

Offline Jaxx

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1108 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 18:00:29 »
Wow, Rodrigues, takim zakończeniem konkursu wymiotłeś całkowicie i wykopałeś fajność edycji w niezbadane rejony kosmosu! :D Świetne statystyki, fantastyczne opisy i podium, jakiego chyba nikt się nie spodziewał :) Super sprawa i wielkie brawa za nakład pracy, jaką w to włożyłeś :D Oj, tego to my chyba nie przebijemy w następnej edycji... ;)

Offline Rodrigues

Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Odpowiedź #1109 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 18:09:08 »
Bardzo miło mi to słyszeć. Oczywiście wzorowałem się na mistrzu statystyki Kierpicu, chociaż dodałem też parę nowości, których wcześniej nie widziałem. Pomysł na podium był całkowicie spontaniczny.

P.s. Czytając te statystyki po raz 10 zorientowałem się, że był błąd w podsumowaniu I etapu, ale zdążyłem jeszcze edytować posta i go naprawić. Mam nadzieję, że ta wersja jest już wolna od błędów :D

P.s.2 Pracuję nad jeszcze jednym tajnym projektem statystycznym, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Jeżeli mój plan się powiedzie zamieszczę wyniki w tym wątku  ;)