Autor Wątek: Wznowienia i integrale  (Przeczytany 14189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Wznowienia i integrale
« dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 19:32:15 »
Warto zebrać w jednym miejscu nasze pomysły i myśli. W ostatnich latach wyszło sporo integrali i raczej nie ma co narzekać ale przecież da się lepiej! I więcej! Może wydawcy będą zaglądać i zachęcimy ich do aktywności? W moim koncercie życzeń ;) z chęcią przytuliłbym Kica Przystojniaka we wznowieniu, Porady Praktycznego Pana, integral Szarloty Pawel, Asteriksa i oczywiście Kajka i Kokosza. Gdyby ktoś się skusił na wydanie Tintina, Likwidatora i nowego wydania Donaldów i spółki w pakiecie, też się nie obrażę.
« Ostatnia zmiana: So, 13 Kwiecień 2019, 19:39:03 wysłana przez PJP »

Offline radef

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #1 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 19:54:53 »
nowego wydania Donaldów i spółki w pakiecie, też się nie obrażę.
Nie licząc publikacji typu "Nostalgiczne, archiwalne wydanie 1:1" nie ma sensu przedrukowywać starych tomów "Donalda i spółki" czy "Komiksu Giganta".
Dlaczego? Są to po prostu losowe tomy skandynawskiego/niemieckiego "Donald Duck", które mają i lepsze, i gorsze komiksy. Spora część z nich pojawiła się też w "MegaGiga" czy "Gigancie Mamucie"
Można zrobić jakieś "the best of", ale nawet wówczas lepiej nie ograniczyć się do komiksów wydanych w Polsce, ale też dać jakieś perełki, które nigdy po polsku nie zostały wydane. Dobrych kaczych i mysich komiksów, których nie było w Polsce jest jeszcze wiele.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline parsom

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #2 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 21:35:26 »
Asterix i Kajko i Kokosz - jestem na tak, a nawet na 3xTAK!
Poza tym - Kloss!

Offline LordDisneyland

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #3 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 23:14:25 »
Likwidatora?! Naprawdę odczuwasz taką potrzebę?

Ja chętnie zobaczyłbym na rynku zbiorcze wydanie "Legend polskich" i pocztu władców, poza tym- brakuje mi sporej części "Pilota śmigłowca" ;)

Bardzo chciałbym wydania zbiorczego komiksów publikowanych przez Fantastykę i Nową Fantastykę, kupiłbym zbiór z komiksami Szyszki...

 A oprócz tego- mam nadzieję,że doczekamy się jakiegoś eleganckiego zbioru z wszystkimi występami Ratmana. T. Niewiadomskiego nigdy zbyt wiele :)
« Ostatnia zmiana: So, 13 Kwiecień 2019, 23:17:01 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline parsom

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #4 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 23:28:58 »
Legendy i Władcy - w sumie może nawet bym się skusił, pamiętam tylko niektóre części.
Ale "Pilot śmigłowca"? W zeszłym roku próbowałem odświeżyć. Nie dałem rady, za duży odjazd propagandowy.
Za to Złota maczeta i Dziesięciu - w sam raz na porządny tom.

Offline Spiff

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 00:11:25 »
. Tajfun - T. Raczkiewicza
. komiksy J. Wróblewskiego -wszystkie
. Kajko i Kokosz
. W poszukiwaniu Ptaka czasu
. Long John Silver
. Przygody Tintina
. Tytus Romek i A'tomek  ( oryginalne i przerysowane )- w formie zbliżonej do Fistaszków

 



- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Megatron

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 01:05:58 »
Chętnie bym zobaczył Kościeja Mignoli, a ze staroci zebraną "Arię" Michela Weylanda za klimat podobny jak w pierwszych thorgalach.

Offline keram2

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 07:19:12 »
Aria
Aquablue
Burton i Cyb
Głowy Orłów
W kręgu podejrzeń
Soda
Marine

Chciałbym też integrale z komiksami węgierskich autorów ( Zorad, Fazekas ), jednak niewydanymi dotąd w Polsce, premierowymi. (Plus dodatki o ich twórczości i historii komiksu na Węgrzech ).

JanT

  • Gość
Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 07:59:48 »
A kiedy ktoś ostatnio zaczął wydawać jakąś serię w integralach?

Tylko Jazz Maynard od NSC i Clifton od Egmont + niedługo będzie Iznougud i Władcy Chmielu ale to jest wyczekiwane od dawna. Taurus z Kurcem zwolnili bardzo a Scream się przebranżowił  :) Egmont jest za bardzo zachowawczy na te wasze propozycje :) Może na Buddy Longway jakieś szanse są.

Nie żeby mi to przeszkadzało czy coś ale w tej chwili prawie na nic z tego co podajecie nie ma szans.

A serie w więcej niż jednym integralu mi chodzi bardziej :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Kwiecień 2019, 08:19:27 wysłana przez JanT »

Offline PJP

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 09:33:48 »
Cytuj
Likwidatora?! Naprawdę odczuwasz taką potrzebę?
Głównie zależy mi na Likwidatorze na Ukrainie ;) Legendy jak najbardziej. Pilota mam, ale w integralu prezentowałby się lepiej, podobnie jak Kloss czy 10 z wielkiej ziemi albo Podziemny front. Dzięki, że przypomnieliście napoczęte serie w stylu Marine czy Ian Kaledine.

Offline keram2

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 09:58:12 »
Buddy Longway - faktycznie, przegapiłem.
 
Oprócz tego z dziecięco-humorystycznych:
Titeuf
Mały Sprytek
Uczeń Ducobu
Może w kolekcji "Komiksy są super".

Offline pawlis

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 12:09:35 »
Skoro Ongrysowi idzie dobrze wydawanie Żbików (i powstają książki dot. kolorowych zeszytów), to mógłby przyszłości wydać w Kapitana Żbika w jakichś zbiorczych wydaniach.

Offline Gascon200

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 12:20:02 »
Zgadzam się z JanemT, nie liczyłbym na taki integral w najbliższym czasie z Asteriksem czy Kajko i Kokoszem, raczej taki Egmont będzie wydawać na miękko, bo tanio dla dzieci, 25zł lub mniej za taki komiks to nie duża cena. Nie mówię, że dzieci by się nie skusiły na integral, ale raczej to by była mniejszość :/ a to właśnie młodsi ludzie w większości kupują takie komiksy, albo ich rodzice.

Online roble

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 12:30:59 »
W przypadku asterixa, tytusa czy kajka na rynku byłoby miejsce na drogie wydania dla nas, bogatych dziadków..  i na tanie miękkie dla dzieci.. :)

Mi się marzy od timofa drugi integral rewolucji autorstwa pana skutnika..

Offline Gorzki

Odp: Wznowienia i integrale
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 09:17:53 »
Wznowienie pierwszego integrala Wilqa bym kupił.
Aktualnie numer 1 na liście życzeń