Autor Wątek: Wywiady z twórcami  (Przeczytany 8504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Wywiady z twórcami
« dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 13:28:20 »
Jak w tytule.
 
Na początek proponuję rozmowę z Mikołajem Spionkiem, autorem serii "WOUNDED":
 
https://paradoks.net.pl/read/37439-rozwoj-jest-dla-mnie-bardzo-wazny-rozmowa-z-mikolajem-spionkiem-autorem-serii-wounded
 

 


Offline Nawimar III

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 09:31:44 »
Co prawda poniższy wywiad ma już parę ładnych lat, ale mimo wszystko pozwalam sobie go przypomnieć:
 
http://mezotyda.blogspot.com/2019/06/jon-man-of-steel-bogdanove.html
 

Offline Nawimar III

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 22:40:07 »
Rozmowa z autorem, którego rysunki satyryczne znalazły dla siebie miejsce także w innym temacie:
 
https://paradoks.net.pl/read/40858-babcia-chciala-zebym-zostal-ksiedzem-wywiad-z-cezarym-krysztopa
 

Offline kierpic

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 22:55:46 »
Możesz wrzucić ten rysunek "który poruszył pół świata. A ściślej rzecz biorąc, wściekł"?
Bo chyba nie znam.

Edit:
Rzeczywiście nie widziałem wcześniej i tym bardziej jestem zdziwiony że takim echem się niby odbił.
Ale ja to jeszcze dużo rzeczy nie rozumiem :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Marzec 2021, 23:10:30 wysłana przez kierpic »

Offline Nawimar III

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 23:04:52 »
Się robi:
 

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 105
  • Polubień: 121
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 18:58:58 »
Dobre wywiady z wartościowymi artystami. Pasowałby tu jeszcze Kijuc. Świetny Cezary Krysztopa przypomina mi Krauze. Wounded też jest niespodziewanie dobry.
Kto ratuje jednego palestyńczyka, ratuje cały świat.

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline keram2

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 19:41:24 »

Na francuskojęzycznej stronie auracan.com w dziale interviews wiele wywiadów z różnymi twórcami, jeśli ktoś ( jak ja :) ) nie zna francuskiego może skorzystać z tłumacza google, może niezbyt to komfortowe ( niezgrabności językowe ), ale można dać radę.
Jako zachętę podaję dwie ciekawostki:
- Bedu, autor cenionej u nas serii Hugo, wspomina jak Vernal (naczelny Tintina) próbował namówić go do rysowania Bernarda Prince'a.
- Rosiński w starym wywiadzie (2003 r) na pytanie czy zmierza w serii o Thorgalu użyć techniki bezpośredniego koloru (jak w Westernie), odpowiada, że nie ma do tego prawa i chce zachować spójność stylu w serialu.

http://www.auracan.com/Interviews/

Można też po prostu wpisać w google słowo auracan i nazwisko autora. Jest szansa na trafienie.

Offline Nawimar III

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 13:25:02 »
Tym razem rozmowa z Markiem Sachmatą, autorem dwóch interesujących projektów superbohaterskich:
 
https://paradoks.net.pl/read/41529-rysowalem-od-zawsze-wywiad-z-markiem-sachmata
 

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 105
  • Polubień: 121
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Kto ratuje jednego palestyńczyka, ratuje cały świat.

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline Leyek

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 09 Lipiec 2021, 23:40:17 »
Z wywiadu:

Cytuj
Nie robię tego, żeby się na kimś wyżyć, ani przeciwko komuś. Tworzę, żeby ludziom przekazać coś dobrego.

Jak widać papier (tutaj wirtualny) wszystko przyjmie:





EDIT. Hahaha ten kawałek też dobry:

Cytuj
Ale najciekawsze jest, że zrobiłem komiks o Żydzie, genialnym matematyku, który w swej pysze zaczyna kontrolować świat... Dopiero później dowiedziałem się, że jest jakiś tam Soros...
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Lipiec 2021, 23:44:51 wysłana przez Leyek »

Offline burberry

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #11 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 10:13:20 »
Z wywiadu:

Jak widać papier (tutaj wirtualny) wszystko przyjmie:




Myślę, że przekaz na tej grafice nie jest dobry, jest bardzo dobry.

brvk

  • Gość
Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #12 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:09:20 »
Myślę, że przekaz na tej grafice nie jest dobry, jest bardzo dobry.
Pod warunkiem, że jest tak naprawdę, a Kijuc opiera te teksty na czymś poza domysłami oraz ekstrapolacją na bazie własnych przekonań i swojego sumienia.

Offline turucorp

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #13 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:43:56 »
Pod warunkiem, że jest tak naprawdę, a Kijuc opiera te teksty na czymś poza domysłami oraz ekstrapolacją na bazie własnych przekonań i swojego sumienia.

Nie marudź, przecież wyraźnie i wielokrotnie napisał, że ma objawienia „z centrali”.
Trzeba uszanować jego wierzenia, nawet kiedy stygmatyzuje i nawołuje do pogromów  ::)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #14 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 13:50:25 »
Warto dorzucić też kontekst, że okładka Kijuca była satyrą na temat konkretnej okładki Wysokich Obcasów która wywołała oburzenie, zresztą w kręgach nie koniecznie tylko prawicowo-konserwatywnych bo wiele pań z drugiej strony były także zniesmaczone takim ogłupianiem delikatnego tematu.




« Ostatnia zmiana: So, 10 Lipiec 2021, 13:52:40 wysłana przez Kot Tip-Top »