Autor Wątek: Wywiady z twórcami  (Przeczytany 8435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Wywiady z twórcami
« dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 13:28:20 »
Jak w tytule.
 
Na początek proponuję rozmowę z Mikołajem Spionkiem, autorem serii "WOUNDED":
 
https://paradoks.net.pl/read/37439-rozwoj-jest-dla-mnie-bardzo-wazny-rozmowa-z-mikolajem-spionkiem-autorem-serii-wounded
 

 


Offline Nawimar III

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 09:31:44 »
Co prawda poniższy wywiad ma już parę ładnych lat, ale mimo wszystko pozwalam sobie go przypomnieć:
 
http://mezotyda.blogspot.com/2019/06/jon-man-of-steel-bogdanove.html
 

Offline Nawimar III

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 22:40:07 »
Rozmowa z autorem, którego rysunki satyryczne znalazły dla siebie miejsce także w innym temacie:
 
https://paradoks.net.pl/read/40858-babcia-chciala-zebym-zostal-ksiedzem-wywiad-z-cezarym-krysztopa
 

Offline kierpic

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 22:55:46 »
Możesz wrzucić ten rysunek "który poruszył pół świata. A ściślej rzecz biorąc, wściekł"?
Bo chyba nie znam.

Edit:
Rzeczywiście nie widziałem wcześniej i tym bardziej jestem zdziwiony że takim echem się niby odbił.
Ale ja to jeszcze dużo rzeczy nie rozumiem :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Marzec 2021, 23:10:30 wysłana przez kierpic »

Offline Nawimar III

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 23:04:52 »
Się robi:
 

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 111
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 18:58:58 »
Dobre wywiady z wartościowymi artystami. Pasowałby tu jeszcze Kijuc. Świetny Cezary Krysztopa przypomina mi Krauze. Wounded też jest niespodziewanie dobry.
Osądzić morderców cywili palestyńskich!

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline keram2

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 19:41:24 »

Na francuskojęzycznej stronie auracan.com w dziale interviews wiele wywiadów z różnymi twórcami, jeśli ktoś ( jak ja :) ) nie zna francuskiego może skorzystać z tłumacza google, może niezbyt to komfortowe ( niezgrabności językowe ), ale można dać radę.
Jako zachętę podaję dwie ciekawostki:
- Bedu, autor cenionej u nas serii Hugo, wspomina jak Vernal (naczelny Tintina) próbował namówić go do rysowania Bernarda Prince'a.
- Rosiński w starym wywiadzie (2003 r) na pytanie czy zmierza w serii o Thorgalu użyć techniki bezpośredniego koloru (jak w Westernie), odpowiada, że nie ma do tego prawa i chce zachować spójność stylu w serialu.

http://www.auracan.com/Interviews/

Można też po prostu wpisać w google słowo auracan i nazwisko autora. Jest szansa na trafienie.

Offline Nawimar III

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 13:25:02 »
Tym razem rozmowa z Markiem Sachmatą, autorem dwóch interesujących projektów superbohaterskich:
 
https://paradoks.net.pl/read/41529-rysowalem-od-zawsze-wywiad-z-markiem-sachmata
 

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 111
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Osądzić morderców cywili palestyńskich!

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Online Leyek

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 09 Lipiec 2021, 23:40:17 »
Z wywiadu:

Cytuj
Nie robię tego, żeby się na kimś wyżyć, ani przeciwko komuś. Tworzę, żeby ludziom przekazać coś dobrego.

Jak widać papier (tutaj wirtualny) wszystko przyjmie:





EDIT. Hahaha ten kawałek też dobry:

Cytuj
Ale najciekawsze jest, że zrobiłem komiks o Żydzie, genialnym matematyku, który w swej pysze zaczyna kontrolować świat... Dopiero później dowiedziałem się, że jest jakiś tam Soros...
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Lipiec 2021, 23:44:51 wysłana przez Leyek »

Offline burberry

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #11 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 10:13:20 »
Z wywiadu:

Jak widać papier (tutaj wirtualny) wszystko przyjmie:




Myślę, że przekaz na tej grafice nie jest dobry, jest bardzo dobry.

brvk

  • Gość
Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #12 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:09:20 »
Myślę, że przekaz na tej grafice nie jest dobry, jest bardzo dobry.
Pod warunkiem, że jest tak naprawdę, a Kijuc opiera te teksty na czymś poza domysłami oraz ekstrapolacją na bazie własnych przekonań i swojego sumienia.

Offline turucorp

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #13 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:43:56 »
Pod warunkiem, że jest tak naprawdę, a Kijuc opiera te teksty na czymś poza domysłami oraz ekstrapolacją na bazie własnych przekonań i swojego sumienia.

Nie marudź, przecież wyraźnie i wielokrotnie napisał, że ma objawienia „z centrali”.
Trzeba uszanować jego wierzenia, nawet kiedy stygmatyzuje i nawołuje do pogromów  ::)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #14 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 13:50:25 »
Warto dorzucić też kontekst, że okładka Kijuca była satyrą na temat konkretnej okładki Wysokich Obcasów która wywołała oburzenie, zresztą w kręgach nie koniecznie tylko prawicowo-konserwatywnych bo wiele pań z drugiej strony były także zniesmaczone takim ogłupianiem delikatnego tematu.




« Ostatnia zmiana: So, 10 Lipiec 2021, 13:52:40 wysłana przez Kot Tip-Top »