Autor Wątek: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)  (Przeczytany 27587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maxim1987

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 20:55:13 »
1. Jakie komiksy chętniej Pan czyta - superhero, frankofony czy może co bardziej egzotycznego?
2. Jaki jest Pana ulubiony komiks (no powiedzmy - 3)?
3. Jakie polskie wydawnictwo komiksowe (poza pracodawcą) ceni Pan najbardziej i dlaczego?
4. Kiedyś wydał Pan swój własny komiks - czy ma Pan w planach powrót do tego typu działalności?
5. Z jakiego wydanego komiksu jest Pan najbardziej dumny/odczuwa największa satysfakcję, że udało sie go wydać w Polsce?

Offline maxim1987

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 20:59:12 »
sorry za post po postem, ale tak jakoś wyszło...
7. Egmont wydaje wydania zbiorcze Relaxa, Kurc wydał książkę o magazynie Relax; Studio Lain i Ongrys wydają Sedziego Dreda - czy Pana zdaniem jest w Polsce miejsce na współpracę międzywydawniczą w celu promocji tytułów? Wiadomo - wspólnie można więcej

Offline Bogumil

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 22:25:15 »
2. Jaki jest Pana ulubiony komiks (no powiedzmy - 3)?

Kiedyś zadałem to pytanie przekazane potem przez Aleję komiksu w 2015 r.
Odpowiedź była wówczas taka:

"Jaka jest pierwsza trójka Pana ulubionych komiksów?

TK: Niebezpieczne pytanie dla wydawcy komiksów stworzonych przez setki autorów.
Więc może odpowiem tak - moje 3 ulubione komiksy jeszcze nie wydane w Polsce to:
Bone, Jonah Hex (Gray’a i Palmottiego z pierwszej dekady tego stulecia), Opowieści z krypty (i reszta kanonu z EC, z lat 50.)".

Ciekawe, czy coś się zmieniło w tej kwestii.

Offline Death

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 23:39:07 »

Offline 79ers

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 09:31:53 »
1. Biorąc pod uwagę stale powiększający się katalog tytułów kryminalnych (głównie Holmes) czy jest szansa na nową odsłonę Dylan Doga wzorem edycji Dylan dog Maxi (3w1) ?
https://comicvine.gamespot.com/maxi-dylan-dog/4050-46298/

2. W epoce ekskluzywnych wydań czy jest szansa na dodruki miękkiego  Thorgala?

3. Jest/będzie więcej Conana, jakie są szanse na przygody jego rudej koleżanki?

4. Vampirella nie daje mi spać po nocach  :o

Offline laf

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 09:54:51 »
2. W epoce ekskluzywnych wydań czy jest szansa na dodruki miękkiego  Thorgala?
Wymieniając poszczególne tytułu, które są (tudzież powinny być) dostępne w ciągłej sprzedaży, TK wspomniał m.in. o Thorgalu. Wprawdzie nie mówił o konkretnym wydaniu, ale można założyć, że chodzi zarówno o wydanie twardo-, jak i miękkookładkowe. Wprawdzie wspomniał, że może się zdarzyć przerwa pomiędzy spłynięciem informacji o brakach magazynowych danego tytułu, a jego dodrukiem i wysłaniem do hurtowni, ale ogólnie Thorgal powinien być na bieżąco w sprzedaży.

Offline parsom

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 09:59:28 »
Z tego co pamiętam gdzieś kiedyś padło, że Thorgal owszem, jak najbardziej, wiecznie żywy - ale tylko w twardej.

Offline Martin Eden

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 12:16:29 »
I to są tematy do rozmowy na rynku komiksowym w Polsce, a nie "hardkower, czy softkower". TK dobrze opanował od swoich politycznych popleczników sztukę tematów zastępczych.

To w sumie ciekawe kwestie, ale przedstawiciel każdego wydawnictwa mógłby je uznać za zbyt ofensywne. A do inicjatywy Eridravena to już w ogóle nie pasują, bo podejrzewam, że jego gość po prostu przerwałby rozmowę, o ile będzie w ogóle rozmowa, a nie np. wywiad za pośrednictwem mejla.
Tak więc, bądźmy realistami.

@Eridraven: dobierz pytania tak, by pierwsza taka inicjatywa nie została ubita, tzn. żebyś pokazał innym wydawcom, że warto. Bo jesteś - jeśli poprawnie to sobie wyobrażam - w fazie budowania swojej renomy i na razie trzeba wciągnąć wydawców w nasz świat, a tego nie da się zrobić, waląc w nich z grubej rury.

No chyba, że wykonasz tytaniczną prace copywriterską i tak skonstruujesz te pytania, żeby ich brzmienie było inne a sens zachowany.
« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Październik 2019, 12:44:48 wysłana przez Mateusz »

Offline eridraven

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 12:36:27 »
To w sumie ciekawe kwestie, ale przedstawiciel każdego wydawnictwa mógłby je uznać za zbyt ofensywne. A do inicjatywy Eridravena to już w ogóle nie pasują, bo podejrzewam, że jego gość po prostu przerwałby rozmowę, o ile będzie w ogóle rozmowa, a nie np. wywiad za pośrednictwem mejla.
Tak więc, bądźmy realistami.

@Eridraven: dobierz pytania tak, by pierwsza taka inicjatywa nie została ubita, tzn. żebyś pokazał innym wydawcom, że warto. Bo jesteś - jeśli poprawnie to sobie wyobrażam - w fazie budowania swojej renomy i na razie trzeba wciągnąć wydawców w nasz świat, a tego nie da się zrobić, waląc w nich z grubej rury.

No chyba, że wykonasz tytaniczną prace copywriterską i tak skonstruujesz te pytania, żeby ich brzmienie było inne a sens zachowany.

Tytanem będę. Celowo napisałem, jakiś czas później bo plany mam ambitne a pierwszy cel wydaje się najbardziej pożądany przez dużo osób. A tracić takiego rozmówcy nie warto. 
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Mateusz

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 12:46:46 »
Posty odnoszące się do wydawnictwa Egmont znajdziecie w temacie: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/egmont-2019/2880/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Boro

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 13:29:02 »
Pytanie ode mnie (nie jestem pewny czy pasuje do tego wywiadu) o status magazynu Fantasy Komiks. Jeszcze dycha pod kroplówką, czy już zakopany w ziemi?

Offline Grzmichuj

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 14:14:51 »
Tytanem będę. Celowo napisałem, jakiś czas później bo plany mam ambitne a pierwszy cel wydaje się najbardziej pożądany przez dużo osób. A tracić takiego rozmówcy nie warto.

Wiadomo, że nie chcę Cię wsadzić na konia. Pytania celowo mają agresywny charakter, ale moim celem jest zepchnięcie TK (przynajmniej w waszych - komiksiarzy - umysłach) z piedestału, bo stoi tam niezasłużenie. Wystarczy tylko odrzucić optykę komiksową i przenieść ją na grunt wydawców gier. Po prostu TK żeruje na tym, że rynek jest kruchy i w zasadzie bezbronny. To dobre środowisko dla działalności Egmontu, jesteśmy wszyscy uzależnienie od faktycznego monopolisty (sorry Mucha, ale każdy wie, że poprzez pewne osoby współpracujecie w kwestii Marvela i nie zrobicie sobie krzywdy poprzez wprowadzenie brońboże KONKURENCYJNOŚCI).
Ale uwierz mi eridraven, że TK będzie miło zaskoczony, jeśli nie przyjmiesz postawy słodkiej dziewczynki pytającej o to, kiedy będzie Batman, tylko gdy wykażesz cojones i spróbujesz uzyskać faktyczną odpowiedź na pytanie "Jaki jest stan Egmontu" w kontekście finansów, planów, współpracy z DC i Marvelem, konkurencji i oceny rynku. Sam również masz świetną okazję do odcięcia się od wiecznie schlebiających i kłaniających się w pas, a twój fp na zaistnienie w świadomości komiksowa.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 14:50:44 »
Pytania celowo mają agresywny charakter, ale moim celem jest zepchnięcie TK (przynajmniej w waszych - komiksiarzy - umysłach) z piedestału, bo stoi tam niezasłużenie.

Hehe, ty serio wyobrażasz sobie, że jakiś natretny troll swoimi pytaniami jest w stanie podważyć pozycję szefa tak dużego wydawnictwa?

Offline xanar

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 14:51:58 »
Mh, czyli jesteś tu z misją  :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Październik 2019, 15:23:30 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

John

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 15:07:09 »
Fajnie że masz taką pasje i ogień w sobie Grzmichuju, i nie mam interesu by Cię atakować, jednak z wdzięczności do Eridravena, chciałbym zwrócić uwagę że to co napisałeś to tania próba manipulacji i granie na ambicjach gościowi, który chce po prostu przeprowadzić wywiad z wydawcą dla fanów komiksów. Skoro szukasz u niego cojones, to pokombinuj, zorganizuj jakiś wywiad z TK, i sam zadaj mu te pytania. Próbujesz przeforsować swoje osobiste pragnienia cudzymi rękoma. Sam nie masz jaj, ale polerujesz je komuś, żeby zrobił to co chcesz.