Autor Wątek: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)  (Przeczytany 27420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zombie001

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 18:18:31 »
Nikt nie poruszył tego tematu na spotkaniu, a wydaje mi się on interesujący. Pytanie nieco bardziej złożone, ale kręci się wokół tego samego.
____________________


Jak Egmont odebrał inicjatywę BATMAN NOIR (w tym sensie, czy spodobał mu się odbiór fanów/czytelników). Czy ogólnie są zadowoleni z tego co z tym zrobili. Co by usprawnił/poprawił (jeżeli w ogóle) cokolwiek. I w związku z tym czy uważa, że należy - no powiedzmy za kilka kolejnych lat - spróbować ponownie z innym zestawem Batmanów, wydając takie BATMAN NOIR: PART II.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

sum41

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 20:04:17 »
Jeszcze jedno ode mnie - czy radzi żeby kupować Immortal Hulka po angielsku, czy wstrzymać się z zakupem?

Kurde dobre 😁

ramirez82

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 21:30:09 »
Na MFGiK 2019 miałem okazję zamienić parę słów w cztery oczy z Tomaszem Kolodziejczakiem i przedstawicielką działu PR z Egmontu. Zapytałem o możliwość przeprowadzenia wywiadu z T.K. na moją stroną i wyraził zgodę.

Czy aby na pewno wie, że pod tym wywiadem mają się kryć "pytania z Alei Komiksu"?

Online Bazyliszek

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 22:06:19 »
Dlaczego zakończyła się współpraca Egmontu i Eaglemoss Polska przy WKKDC.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 22:10:43 »
Dlaczego zakończyła się współpraca Egmontu i Eaglemoss Polska przy WKKDC.

Yyyy... a jak mają współpracować przy czymś, co przestało się ukazywać?  ::)

John

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 22:13:57 »
Bazyl po co się ograniczasz, przecież wiemy że chcesz zapytać "Dlaczego Pan niszczy kolekcje".

Online xanar

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 22:16:22 »
Dokładnie, nawet ci polajkuje takie pytanie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bogumil

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 22:35:49 »
Chciałbym zapytać o to, jak wygląda typowy dzień pracy TK.

Coś w stylu, zaczynam koło 9-tej, sprawdzam pocztę, patrzę co piszą o planach Egmontu na KomiksSpec, popodziwiam fantazję niektórych, może napiszę też coś pod tajnym nickiem:), potem rozmawiam z redaktorami, potem telekonferencja z DC, potem czytanie proponowanych do wydania komiksów, potem idę kupić sobie coś u Pana Kanapki itp.


Online Bazyliszek

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 22:37:05 »
Ale mi chodzi o to dlaczego zamknęli WKKDC? Czy to była niska sprzedaż czy coś innego. W maju nie dostałem odpowiedzi na to pytanie.

Online xanar

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 22:43:38 »
ale to chyba pytanie do Eaglemossu a nie do Egmontu  ::)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 22:47:24 »
No ale wiesz jaki Eaglemoss ma kontakt z czytelnikami.

Offline Bogumil

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 22:52:45 »
Jeśli będzie taka możliwość i pozwoli na to atmosfera spotkania, chętnie spytałbym też, ile TK wydaje miesięcznie na komiksy. Wiadomo, ze trochę pewnie dostaje w prezencie lub z innych okazji, ale ciekawi mnie, czy też czasem jak zwykły człowiek, a nie jako szef od komiksów w Egmoncie, kupuje sobie czasem coś z innych wydawnictw, choćby w promocjach na bonito czy w innym sklepie.

Online Darth_Simon

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 22:54:23 »
Mnie ciekawi czy Hal z Korpusem Zielonych Latarni oraz Aquaman sprzedawali się tak dramatycznie słabo, że decyzja była bezdyskusyjna (bo jeśli im 3/4 lub więcej nakładu zostawało w magazynach to wydawanie było bez sensu)
Czy też sytuacja była na styku i o kasacji serii zadecydowały detale (np. 2 - 5 % większa sprzedaż) ?

I drugie pytanie.

Czy akcja polskich okładek planowana była na więcej serii i z przyczyn rynkowych np. likwidacja serii, rezygnacja z wydawania innych (może catwoman, może mera) spowodowała konieczność wrzucenia ich na tom 1 nowej ligi sprawiedliwości ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Kadet

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 23:03:28 »
Miło się patrzy na te pytania, bo mi się sesje na Alei Komiksu przypominają :)

Ale proszę drogich forumowiczów, a zwłaszcza eridravena, o wzięcie pod uwagę, że odpowiedź TK na wszystkie pytania typu "Czy wydacie tytuł X?" będzie prawdopodobnie taka sama, jak na streamie z MFKiG.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline asx76

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 23:06:12 »
Szanowny Panie, pytania nic nie kosztują, a ewentualne odpowiedzi mogą tylko wzbogacić naszą wiedzę :P
A nuż Pan TK "puści farbę" ;)