Autor Wątek: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)  (Przeczytany 27617 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #90 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 11:30:08 »
Nie chodzi o to, że ludzie nie chcą kupować komiksów DC, ale nie chcą takiej oferty DC jaką oferuję Egmont i dlaczego to się nie zmienia nad tym trzeba się zastanowić.

Wydaje mi się, że Kołodziejczak ma po prostu złych doradców. Bo to nie on zajmuje się układaniem planów wydawniczych Marvela czy DC tylko zupełnie inne osoby. Wiem że niektóre z nich nie lubią komiksów z lat 80-tych i 90-tych bo kiedyś śledziłem ich profile społecznościowe. Ile trzeba było się naprosić Egmont żeby wydał Spider-Mana McFarlane albo X-Men Jima Lee? A jak już w końcu wyszły to w każdym sklepie są w topkach sprzedaży. I pewnie to samo byłoby z Kinightfall albo Batmanem od Alana Granta.

Ja tak samo jak isteklistek nie czekałem i nie kupię żadnej zapowiedzianej na MFK serii DC. Potem będzie płacz Egmontu, że DC się słabo sprzedaje i ograniczamy liczbę tytułów.

Offline isteklistek

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #91 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 11:46:53 »
Druga sprawa o którą warto by zapytać to są kryzysy. Od czasu wydania "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" minęło trochę czasu i być może ten tytuł miał dobrą sprzedaż, ale można się spotkać z opiniami, że ten tytuł spotkał się z chłodnym przyjęciem, bo czytelnicy zwyczajnie się gubili, dlatego jak wychodzi kolejny kryzys, to pali im się czerwona lampka i omijają tytuł. Nie chodzi o to, że te kryzysy są słabe, tylko, że są problemowe dla polskiego czytelnika i jeżeli jest niezadowalająca sprzedaż tych tytułów, to może przyczyna tego nie leży w nich samych, ale też w ofercie, która jest źle skonstruowana.

Offline xanar

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #92 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 12:06:00 »
Z tymi kryzysami problem jest taki, że jak się nie siedzi w tym uniwersum to najlepiej ich nie czytać  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #93 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 12:19:00 »
Teraz dzieje się Year of the Villain i co też trzeba by ominąć? Bo cross między seriami jest spory i jeszcze powstają nowe serie z tego, podobnie jak z Metalu. Nie da się tego chyba uniknąć, że teraz model forsowany przez DC to krzyżówka krzyżówek, gdzie można wrzucić słabo sprzedającą się serie i czytelnik, aby mieć wszystko musi ją kupić. Czy Egmont nadąży za takim modelem? Jaka jest alternatywa wobec tego? Chyba wypada mieć na to jakiś plan, bo wrzucanie na ślepo mnóstwa serii po raz trzeci już się nie uda.

Offline jotkwadrat

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #94 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 12:25:10 »
Ciekawe co z  "Drowned Earth", który jest crossoverem Ligi z Aquamanem i jeszcze Titans na dokładkę.
Ominą tak jak  "The Lazarus Contract" czy wydadzą jako one-shota?


Offline isteklistek

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #95 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 12:30:13 »
Właśnie o coś takiego mi chodzi, że "miękkie" crossy, czy kryzysy są co najmniej 2  razy w roku i do tego dochodzi jakieś wywracające wydarzenie mniej więcej co 2-3 lata. Taki jest teraz pomysł, aby prowadzić tak uniwersum DC, więc wydawanie urywków "miękkich" i "twardych" między którymi nie ma spójności, ani podbudowy raczej nie ma sensu, ale co wtedy? Robienie autorskich sklejaków DC Deluxe przez Egmont?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #96 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 12:34:26 »
Wydaje mi się, że Kołodziejczak ma po prostu złych doradców.

No nie wiem, dyskutowałbym. Wielokrotnie TK mówił, że układając plan wydawniczy, muszą lawirować i brać różne czynniki pod uwagę. Zgadzam się, że zbyt zachowawczo podchodzą do sięgania po tytuły z przełomu lat 80/90, że wydanie tego składaka X-men Jima Lee (zamiast zawartości dwóch Omnibusów) to totalna porażka. Ale jeśli ktoś w Egmoncie doradzał by sięgnąć po Kapitana Amerykę i Sleepera Brubakera, po Planetary, Ex Machine, by dać szansę takim mniej znanym, mniej rentownym seriom jak Ms Marvel, Hawkeye, Runaways, to chyba nie jest źle?

Źle było kilka lat temu, w czasach "jeden Batman na rok" - o ile rozumiem, że komiksy superbohaterskie nie sprzedawały się tak dobrze jak teraz, i bali się ryzykować, to już dobór tego jednego Batmana rocznie, bywał kuriozalny - Hush, Rozbite miasto, Batman i syn, Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem, podczas gdy wciąż nie było Długiego Halloween, czy Mrocznego Zwycięstwa. A idealnie nigdy nie będzie, wszystkim się nie dogodzi.

Offline Gazza

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 13:45:48 »
Tak, ale DC traktują naprawdę ....dziwacznie. Chyba tylko Vertigo sensownie idzie. Jak na ekskluzywną wyłączność to jest naprawdę nieprzemyślanie to DC wydawane. Tu pełna zgoda z Istkiem.

Offline Grzmichuj

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 13:55:32 »
Co tym mnie wkręcasz w jakieś swoje wojenki, masz jakiś problem z TK to się nim zajmij a nie chłopakiem chcesz się wysłużyć. Ja chyba już ci kiedyś napisałem, że w internecie to ty mocny jesteś ale w realu to już gorzej, tym postami to raczej swojego problemu nie rozwiążesz jakikolwiek by nie był.

A skąd ty wiesz kim jestem w realu? Celowo nie informuję kim jestem i czym się zajmuję, bo zapewne nikt z trolli by w to nie uwierzył, ale kiedy mówię o tym, że to mikro przedsiębiorstwo z dochodem w granicy błędu księgowej z innej firmy, to znam sprawę i możesz mi zaufać.
Poza tym to tak naprawdę nieważne. Zależy mi tylko na jak najlepszej ofercie komiksowej i diagnozując rynek komiksowy doszedłem do wniosku, że to konsumenci nie wykazują postaw rynkowych pomimo ogromnego zaangażowania fandomu. Że patologia wydawnicza, która gdyby nie mikro rynek z pewnością byłaby przedmiotem zainteresowania UOKIKu, jest wynikiem braku pełnej konkurencyjności, ale i modelu konsumenckiego, charakterystycznego bardziej dla przemysły skórzanego z lat 90, niż przemysłu komiksowego z USA.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline Chester

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #99 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 13:59:38 »
Witam.
Podpytałbym się powodów skasowania Aquamana z DC Odrodzenie i o jego ogólną przyszłość na polskim rynku.
Podobne pytanie męczy mnie o Zieloną Latarnię ale ona obecna jest w DC Deluxe jak widać w zapowiedziach. Jednak co dalej z Latarniami? Kosmos DC jest traktowany moim zdaniem po macoszemu.

John

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #100 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 14:03:25 »
Cytuj
to znam sprawę i możesz mi zaufać.

A ja jestem wiceministrem sprawiedliwości. Znam sprawę więc możecie mi zaufać - sądy są skorumpowane.

Dostrzegasz w ogóle jak absurdalnie brzmisz, "panie poważny biznesmenie"? Mało mnie obchodzi z czyjego koryta sączysz w realu. Tutaj jesteś tylko awatarkiem i loginem, wieć jeśli chcesz by Ci ufać, udowodnij to, zamiast kazać komuś by Ci ufał na ładne oczy. Nic poza frustracją i zapewnieniami bez dowodów sobą tu póki co nie reprezentujesz.

Offline parsom

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #101 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 14:07:22 »
konsumenci nie wykazują postaw rynkowych

Czyli że co?Nie kupują? Za mało kupują? Za dużo kupują? Nie lubią kupować? Lubią kupować? Co to do ch... są te postawy rynkowe? Pytam, bo możesz mi nie wierzyć, ale na postawach to się znam, że ho, ho. A nawet ho, ho, ho.

talibo

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 14:09:25 »
Jednak co dalej z Latarniami? Kosmos DC jest traktowany moim zdaniem po macoszemu.
Helou!!! A zapowiedź Omega Men? Jeśli pytasz o Latarników i piszesz o tym, że jest po macoszemu jest traktowany kosmos DC, to ja się nie dziwię, że zamykają serię z nimi. Tu masz 2w1.

Online Bazyliszek

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 20:00:27 »
To ze parę osób jest zbyt bałwochwalcza nastawiona do TK na forum, to ja też widzę. Ale @Grzmichuj może nie generalizuj, bo np. ja kimś takim nie jestem. Forum to zbiorowisko indywidualistów i każdy ma swoje zdanie.

Offline death_bird

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 20:05:04 »
Przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie: czy w Egmont pracuje Yossa?  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".