Autor Wątek: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)  (Przeczytany 27408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzmichuj

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 23:30:09 »
1. Dlaczego Egmont faworyzuje niektórych dystrybutorów (ravelo, czyli PWN) kosztem innych? Czy wyłączna sprzedaż "polskich" wariantów DC we własnej platformie nie narusza prawa handlowego i swobodnego dostępu do dóbr?

2. Kto podjął decyzję o sugerowanych tytułach DC Rebirth i czy odpowiada lub odpowiedział za fatalny wybór i klęskę projektu?

3. Proszę wymienić przynajmniej jedną zasługę, dzięki której otrzymał pan Złoty Krzyż Zasługi, przyznawany przecież za ofiarną działalność publiczną lub charytatywną.

4. Dlaczego w maju 2015 publicznie podczas FKW wypowiadał pan niemiłe słowa w kierunku prezydenta Komorowskiego (nie piszę o znieważeniu, bo to podlega karze i zmusza mnie do powiadomienia policji), chwaląc prezydenta Dudę, a jednocześnie w 2013 przyjmują od tego pierwszego Złoty Krzyż Zasługi. Czy liczył pan na coś więcej?

5. Dlaczego kazał pan gościom FKW 2016 lub 2015 podróżować tramwajem na stadion? Czy Egmontu nie stać na taksówkę czy wynajęcia samochodu? A może to inicjatywa artystów?

6. Wyniki finansowe Egmontu za 2018 rok są fatalne. Wpływy sprzedażowe zmalały o 12%, zysk netto spadł o blisko 20%. Jako, że dołączył pan do zarządu firmy w maju 2019, jakie są pańskie plany na utrzymanie Egmont Polska na rynku?

7. Czy odejście Marii Deskur było związane z kiepską sytuacją finansową spółki? Czy kolejne zobowiązania w postaci funkcji dyrektora zarządzającego działem książek nie wpłyną negatywnie na zarządzane do tej pory komiksy i gry?

8. W 2018 roku wydaliście mniej na spółki zajmujące się drukiem i przygotowaniem "kreatywnym". Oznacza to, że zamawiacie mniej usług i drukujecie mniej komiksów. Czy spowodowane jest to mniejszymi nakładami, czy ograniczeniem tytułów?

9. W 2018 roku zatrudniliście 14 osób, nie publikując ANI JEDNEJ oferty pracy dla pracowników merytorycznych. Jednocześnie prowadzicie zamknięte rekrutacje osób spoza "komiksowa", np. na redaktora działu komiksowego. Czy taka polityka gwarantuje zatrudnianie najlepszych specjalistów na rynku?
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline kaczogród

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 00:55:15 »
Jakie inne niż kolekcja  Dona Rosy i Carla Barksa chciałby lub planuję   Pan wydać kolekcjonerskie (ogólnie  : do księgarń ) wydania z komiksami Disneya jeśli sprzedaż obecnie wydawanych  kolekcji  będzie  zadowalająca  ?
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Wrzesień 2019, 00:58:34 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline eridraven

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 08:23:43 »
Miło się patrzy na te pytania, bo mi się sesje na Alei Komiksu przypominają :)

Ale proszę drogich forumowiczów, a zwłaszcza eridravena, o wzięcie pod uwagę, że odpowiedź TK na wszystkie pytania typu "Czy wydacie tytuł X?" będzie prawdopodobnie taka sama, jak na streamie z MFKiG.

Właściwie to oczywiste. Myślę, że na bazie tego zjawiska w głowie rodzą mi się dwa inne pytania.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Wrzesień 2019, 08:42:23 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

ramirez82

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 08:30:58 »
Myślę, że na bazi tego zjawiska w głowie rodzą mi się dwa pytania.

Dokładnie, myślę o tym samym. Egmont powinien zatrudnić panie z BOKu Hachette, by miał kto odpowiadać na nasze telefony ;) Tym bardziej, że skoro zamykają kolekcję, to z ich winy te kobiety mogą stracić pracę.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 11:23:23 »
Grzmichuj skąd informacje zadane w twoich pytaniach? Egmont Polska publikuje gdzieś wyniki finansowe? Czy może jesteś zwolnionym, byłym pracownikiem wydawnictwa?


Offline Megatron

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:19:16 »
Gdyby miały pojawić się integrale Kajko i Kokosza przeznaczone dla dorosłych nabywców, to jaki ich nakład będzie interesujący dla Egmontu aby ruszyć z drukiem?

Offline laf

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 13:56:05 »
1. Pytanie komiksowe
Co dalej z Wonder Woman w DC Deluxe?

2. Pytanie prywatne
Ile TK czyta komiksów w miesiącu (ale nie tych wynikających z obowiązków służbowych, tylko tych czytanych dla czystej przyjemności)?

Offline death_bird

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 15:44:45 »
Przede wszystkim nie ma co się podpalać: to jest wywiad, który sobie załatwił i który przeprowadzi eridraven i będzie zadawał pytania jakie będzie chciał. Jeżeli jedno-dwa weźmie z forum to i tak dobrze i dziękować za podzielenie się "czasem antenowym".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Marvelek

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 16:11:34 »
1. Jak ocenia Pan sytuację komiksu superbohaterskiego w Polsce?
2. Jakie kryteria decydują o wyborze danej serii komiksowej?
3. Skąd czerpie Pan inspiracje tworząc powieści?
4. Czy wydawany obecnie przez Egmont Daredevil Franka Millera zostanie uzupełniony o jeszcze jeden tom zbierający pozostałe komiksy z DD stworzone przez Franka Millera?

Offline Adolf

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #55 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 16:29:28 »
W jaki sposób zapowiedź Kolekcji Spider-Mana wpłynęła na plany Egmontu w stosunku do tego bohatera? Czy brak zapowiedzi serii Spider-Man/Deadpool ma z tym coś wspólnego? I czy Egmont zamierza bardziej zabiegać o uwagę fanów tego bohatera, np. poprzez wydanie klasyki, runu Straczyńskiego, czy choćby tomów nie zbiegających się z kolekcją, jak np. seria Peter Parker: Spectaclar Spider-Man Zdarskiego?

Offline kaczogród

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 16:30:20 »
W latach 1995-2004 był Pan redaktorem  naczelnym pisma Kaczor Donald które pod koniec lat 90 było niezwykle popularnym  magazynem osiagającym bardzo wysoką  sprzedaż (np. 172 887 egzemplarzy  co tydzień w 1999r.). Z czego wynikała  według Pana tak  wysoka sprzedaż  pisma znacznie lepsza niż obecnie?

« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Wrzesień 2019, 18:19:48 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline Bazyliszek

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 16:44:33 »
@UP
Ja ci odpowiem - nie było internetu i smartfonów. Prasa papierowa oraz czasopisma ogólnie dołują w czasach internetowych.

Podłączam się pod pytanie @Kaczogroda - czy już zapadła decyzja o zamknięciu Kaczora Donalda? Czy jeśli to nastąpi Gigant Poleca będzie dalej wydawany?

Offline kaczogród

Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 18:16:24 »
Nie pytałbym wprost o zamknięcie określonych  tytułów/serii bo jeszcze niechcący  możemy coś zasugerować  :) Pan Kołodziejczak  nie zajmuje się  obecnie działem prasowym Egmontu  ale mimo to bym uważał  :) Dlatego chyba lekko zmodyfikuję  swoją propozycję  pytania.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Wrzesień 2019, 18:18:11 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 142
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem (EGMONT)
« Odpowiedź #59 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 18:58:25 »
"Jonah Hex"* jest wydawany, ponieważ Tomasz Kołodziejczak lubi tę serię i postarał się by Egmont ją wydał, to jego własne słowa. Chcę zapytać, jakie serie lub one-shoty jeszcze mu się marzą? Czy na takiej prywatnej liście życzeń więcej ma właśnie serii czy pojedynczych albumów? I czy dalej czasem będzie próbował przekonać współpracowników z wydawnictwa Egmont do wydania właśnie czegoś takiego?

*Hexa kupuję i uważam, że to fajny, choć brutalny, komiks westernowy
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL