Autor Wątek: Wypożyczanie komiksów z biblioteki  (Przeczytany 9749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcinp

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 10:05:51 »
Ja ostatnio znalazłem bibliotekę obok siebie " Bilblioteka dla dzieci LIV, Warszawa"
okazało się że w środki kilka regałów komiksów plus kilka regałów mang i cały regał dla dzieciaków. Moja szafa i portfel trochę odetchnęli.
Bardzo fajna kolekcja.

Offline Hans

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 15:13:13 »
Nie korzystam z bibliotek, wolę komiksy na własność.
Uważam jednak, ze przydałaby się jakaś centralna inicjatywa pomagająca i wspierająca biblioteki, aby w ich właśnie zbiorach można było komiksy znaleźć. Przy cenach komiksów, wielu młodych ludzi nie może sobie na nie pozwolić a biblioteka byłaby doskonałym pomostem łączącym czytelnika z dostępem do slbumu.

Offline nayroth

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 18:26:47 »
Ostatnio często bywam w lokalnej bibliotece i oczywiście zawsze zwracam uwagę na ofertę komiksową.

Rzuca sie w oczy że mimo iż biblioteka sprofilowana pod młodszych czytelników to komiksy dla dzieci nie są specjalnie wyeksponowane. Tzreba poszukać. Drugie to to że stare klasyczne wydania Kajków i Kleksów nadal żyją, te komiksy mają pewnie po 30 lat i dalej sa w obiegu. I nawet się nie rozlatują. Widać wypożyczający szanujo ;) Co ciekawe mają też nowsze pozycje np. kobiety Marvela, czy Umarły las.

Zostawiłem im kilka swoich albumów ze światów Thorgala i z Troy, które zalegały mi na półkach, ale w sumie nie widziałem ich wiecej wiec moze nie przeszły bibliotekarskiej weryfikacji :)

Offline Adolf

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 07:45:27 »
Poznań ma niezwykłe miejsce, które polecam odwiedzić. Czytelnia Komiksów Nova w Bibliotece Uniwersyteckiej. Niektórzy mówią, że trudno tam trafić (wchodzimy do starego gmachu, schodami w górę, w prawo i pierwsze drzwi w prawo), ale jak już się uda to widok jest niesamowity. Ostatnio oprowadzałem kolegę po mieście i weszliśmy przy okazji do Czytelni i kolega był w autentycznym szoku. Tylu komiksów na raz nigdy nie widział. Do tego wiele wydać specjalnych, wielkoformatowych i wiele literatury tematycznej. Co prawda komiksów nie można wypożyczać, ale dzięki temu są one w lepszym stanie. A wybór jest przeogromny. Jest tam prawie wszystko, nawet mango. Aż się prosi żeby spędzić tam długie godziny na czytaniu. Polecam też pogadać z jednym z pracowników - Michałem, prawdziwy fanatyk, o komiksach wie wszystko.

Offline LukCook

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 14 Luty 2022, 14:32:26 »
Przy okazji wizyty i oddaniu kilku komiksów do warszawskiej bibliotek nr. 125 na Mokotowie, postanowiłem ożywić wątek biblioteczny.

Oddane komiksy (jakby ktoś miał ochotę pożyczyć, prawdopodobnie zostaną w 125):



Poniżej komiksy, które były do wypożyczenia - zdjęcie regału do którego miałem dostęp - przez covid nie można było wędrować między regałami:



https://www.bpmokotow.waw.pl/bpmok/index.php/oddzialy-filie/wypozyczalnie-dla-doroslych/wyp-125

Offline Hobgoblin

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 13:59:52 »
Deadpool Classic cały komplet podarowałeś?

Bardzo hojnie!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 15:38:19 »
Żeby być ścisłym to nie przez covid, tylko przez idiotyczne decyzje nie można się przemieszczać między regałami.

Offline starcek

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 15:44:49 »
Chyba przez osobiste widzimisię pracowników biblioteki. U mnie w osiedlowej można hulać bez problemu - maska, dystans i jazda!
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline LukCook

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 17:08:51 »
Deadpool Classic cały komplet podarowałeś?

Bardzo hojnie!

Mam nadzieję, że ktoś pożyczy i będzie miał przyjemność z lektury. Co jakiś czas odciążam regały i przy okazji robię niespodziankę w bibliotece.

Online Tymon Nadany

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 17:35:42 »
I jaki był sens to wszystko kupywać tyle stów wydać, żeby oddać za darmo dla mnie to nie pojęte.

Offline Darth_Simon

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 18:23:31 »
Ja bardzo dużo komiksów wypożyczam z biblioteki.
Mieszkam w Bielsku-Białej i mamy bardzo dobrze zaopatrzoną bibliotekę (ponad 2 tys. komiksów z bardzo wielu zakresów tematycznych).
Czytam dzięki temu jakieś 4 - 5 x więcej niż jestem w stanie kupić i zmagazynować
Zacząłem nawet nagrywać minirecenzję komiksów z informacją skąd został wypożyczony.

https://www.youtube.com/channel/UCzQROSAnbZpNLK9QHBveRZA/featured

Biblioteki to super sprawa. Kilka komiksów oddałem do biblioteki i dzięki temu ktoś jeszcze mógł je przeczytać.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline LukCook

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 18:25:44 »
I jaki był sens to wszystko kupywać tyle stów wydać, żeby oddać za darmo dla mnie to nie pojęte.

Spędziłem kilka miłych wieczorów przy lekturze ale wiem, że już nigdy nie wrócę do tych tytułów. Wychodzę z założenia, że lepiej oddać komiksy do biblioteki bo więcej ludzi będzie mogło się nimi nacieszyć. Moje mikroskopijne wsparcie dla lokalnej społeczności. Może ktoś przeczyta, wsiąknie w temat i zacznie kupować komiksy. Nie jest to mój pierwszy oddany pakiet i na pewno nie ostatni.

Offline Death

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 19:57:47 »
Jak mieszkałem we Wrocławiu (studia i te sprawy), to przeczytałem kilkaset komiksów z biblioteki. Teraz mając już pracę kupuję bardzo dużo. Także zaprocentowało. Biblioteka to największy propagator komiksu. Zresztą z drugiej strony jestem zmuszony tyle kupować, bo nie mam już dostępu do takich zbiorów. :) Kogo stać na studiach, żeby kupić kilkanaście komiksów w miesiącu? A tyle czytałem z biblioteki. Komiksy mają też to do siebie, że nawet największego grubasa można przeczytać w 1 dzień mając wolną sobotę. Jeśli ktoś regularnie czyta i szybko oddaje, to z nowością z biblioteki w bardzo krótkim czasie może zapoznać się kilkanaście osób. Ja tak robiłem. Brałem 5 komiksów i każdy przeczytany szybki oddawałem. Komiksy w teorii podbijają statystki bibliotekom. Powinni je uwielbiać. :)
Mając dostęp do super zbiorów można czytać mnóstwo rzeczy, a dla siebie kupować tylko największe perły.

Offline Eyeless

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 23:28:53 »
Ja tam jestem szczęśliwy , że przypadkiem udało mi się w Białymstoku namierzyć bibliotekę, w której jest przyzwoity zestaw komiksów oraz wypożyczalnia planszówek. Nadrabiam grzecznie braki , miałem okazję poznać w końcu Corto Maltese , ostatnio zgarnąłem Muminki, żeby przekonać się czy coś chwyci, co jakiś czas podrzucam reszcie gromadki Star Warsy, a z młodym katujemy kolejne gry.  Fajna jest też możliwość odkrycia tytułów , których normalnie bym nie nabył ze względu na niski priorytet, dzięki czemu udało się trafić na Opowieść podręcznej ( jest w mojej tegorocznej topce) czy Totalnie nie nostalgię. W efekcie jestem tym wszystkim bardzo pozytywnie zaskoczony.

Offline Darth_Simon

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 23:47:19 »
Co do "Totalnie nie nostalgia" to faktycznie w życiu bym nie kupił. Al grzecznie stałem w bibliotece i obok był półka z komiksami i wziąłem coś czego jeszcze nie czytałem. Komiks mega mocny ale nie mogę powiedzieć, że mi się podobał.
Teraz zastanawiam się jakie jeszcze ciekawe rzeczy uda mi się wychaczyć w bibliotece.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker