Autor Wątek: Wypożyczanie komiksów z biblioteki  (Przeczytany 1962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcinp

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 10:05:51 »
Ja ostatnio znalazłem bibliotekę obok siebie " Bilblioteka dla dzieci LIV, Warszawa"
okazało się że w środki kilka regałów komiksów plus kilka regałów mang i cały regał dla dzieciaków. Moja szafa i portfel trochę odetchnęli.
Bardzo fajna kolekcja.

Offline Hans

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 08 Październik 2019, 15:13:13 »
Nie korzystam z bibliotek, wolę komiksy na własność.
Uważam jednak, ze przydałaby się jakaś centralna inicjatywa pomagająca i wspierająca biblioteki, aby w ich właśnie zbiorach można było komiksy znaleźć. Przy cenach komiksów, wielu młodych ludzi nie może sobie na nie pozwolić a biblioteka byłaby doskonałym pomostem łączącym czytelnika z dostępem do slbumu.

Offline nayroth

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 18:26:47 »
Ostatnio często bywam w lokalnej bibliotece i oczywiście zawsze zwracam uwagę na ofertę komiksową.

Rzuca sie w oczy że mimo iż biblioteka sprofilowana pod młodszych czytelników to komiksy dla dzieci nie są specjalnie wyeksponowane. Tzreba poszukać. Drugie to to że stare klasyczne wydania Kajków i Kleksów nadal żyją, te komiksy mają pewnie po 30 lat i dalej sa w obiegu. I nawet się nie rozlatują. Widać wypożyczający szanujo ;) Co ciekawe mają też nowsze pozycje np. kobiety Marvela, czy Umarły las.

Zostawiłem im kilka swoich albumów ze światów Thorgala i z Troy, które zalegały mi na półkach, ale w sumie nie widziałem ich wiecej wiec moze nie przeszły bibliotekarskiej weryfikacji :)

Online Adolf

Odp: Wypożyczanie komiksów z biblioteki
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 07:45:27 »
Poznań ma niezwykłe miejsce, które polecam odwiedzić. Czytelnia Komiksów Nova w Bibliotece Uniwersyteckiej. Niektórzy mówią, że trudno tam trafić (wchodzimy do starego gmachu, schodami w górę, w prawo i pierwsze drzwi w prawo), ale jak już się uda to widok jest niesamowity. Ostatnio oprowadzałem kolegę po mieście i weszliśmy przy okazji do Czytelni i kolega był w autentycznym szoku. Tylu komiksów na raz nigdy nie widział. Do tego wiele wydać specjalnych, wielkoformatowych i wiele literatury tematycznej. Co prawda komiksów nie można wypożyczać, ale dzięki temu są one w lepszym stanie. A wybór jest przeogromny. Jest tam prawie wszystko, nawet mango. Aż się prosi żeby spędzić tam długie godziny na czytaniu. Polecam też pogadać z jednym z pracowników - Michałem, prawdziwy fanatyk, o komiksach wie wszystko.