Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce  (Przeczytany 25065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #75 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 16:21:09 »
Plebiscyt fajna sprawa, pod warunkiem, że faktycznie wydane zostaną pozycje, które zwyciężą ;) Mówię w liczbie mnogiej, bo zakładam pierwsze miejsce dla Wielkiego Martwego, ale to pewnie będzie tylko jeden tom, więc zasadne byłoby wydanie później pozycji nr 2 z podium.

Offline keram2

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #76 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 17:24:54 »
A czytał ktoś tego Longwaya? Miałem niemieckie integrale w rękach i plansze prezentują się nieco jak dla młodszego czytelnika. Wygląda to trochę jak coś przejściowego między czytaniem za młodu Yakari, a sięgnieciem po poważny western typu Blueberry. Może nie, że ten Buddy zaraz tam będzie gadał z bobrami, ale coś dla 15-latka. A może to tylko ta kreska...

No nie wiem, może miałeś w ręku początkowe albumy, gdzie faktycznie rysunek jest czymś pośrednim pomiędzy humorystycznym, a realistycznym. Jednak potem mamy frankofoński realizm najwyższych lotów. (wg. mnie)

Gdybym miał czynić porównania do Rosińskiego to powiedziałbym, że pierwszy album jest jak "Legendy Polskie", a dalsze jak "Thorgal" ze złotego okresu.

Offline Flagranta

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 17:30:18 »
Panie Kapralu jak Ci się nie podoba ankieta to nie głosuj. Wszyscy pozostali są zadowoleni więc naprawdę skończ już tę głupią dyskusję.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 17:45:20 »
Ty, Flagranta już lepiej nic nie mów. Sam dorzuciłeś 30 (!!!) propozycji bez ładu i składu, czym tylko zaśmieciłeś listę i rozdąłeś ją do granic absurdu.

Jako, że najbardziej czekamy na coś co już znamy, chciałbym zobaczyć kontynuację serii, które kiedyś były w Polsce wydawane. I tak w kolejności:
1. Marine
[...]
30. Ali Beber

Offline Flagranta

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 18:04:23 »
Ja wszystkie te 30 serii bym kupił bez względu na to czy Ongrys by je wydał do końca czy nie. Czekam na każdą z nich i mam nadzieję że się doczekam.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #80 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 18:33:17 »
Wyszłoby Ci grubo ponad 400 albumów :) Gratuluję wyrobionego smaku i umiejętności dokonywania selekcji :)

Offline K.Leszcz

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #81 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 21:11:37 »
Szkoda, że nie we wszystkich pozycjach są wpisani autorzy. Przed chwilą cofnąłem głosowanie i zagłosowałem jeszcze raz, bo dopiero teraz się zorientowałem, że autorem "Buddy'ego Longway'a" jest Derib, a od Deriba wszystko biorę w ciemno. Znakomity artysta ^_^

Offline Sporek

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 23:56:20 »
KID PADDLE! Podpisuje się pod tą pozycją wszystkimi kończynami. Zajęło mi dosłownie lata, aby zebrać wszystkie numery serii po w miarę sensownych cenach, a wiele wspaniałości czeka na przetłumaczenie i wydanie!

Offline tuco

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 08 Styczeń 2020, 01:40:30 »
CAZA / ARKADI / KRONIKI ZATRZYMANEJ ZIEMI

Ja jedną zauważyłem:
Le Monde d'Arkadi (Caza) i Światy Arkadi (Caza)

Przy tylu tytułach to nic dziwnego - łatwo przeoczyć.

Z uwagi na brak czasu, rzuciłem tylko jednym okiem na poprzednie sześć stron postów i po raz kolejny zauważyłem małą nieścisłość odnośnie serii Cazy. Otóż nie "światy", ale "świat" i nie chodzi o żadną Arkadię, ale o Arkadi'ego, bo to jeden z (męskich) protagonistów tej serii. Kiepski ze mnie tłumacz, ale dla mnie nosi ona tytuł "Świat Arkadi'ego", wiem, brzmi słabo!

Kolejna rzecz: "Kroniki Zatrzymanej Ziemi" (Chroniques de la terre fixe) to w zasadzie nowa nazwa rozszerzonej (o prequel "Nokturny") serii "Świat Arkadi'ego". Seria zdaje się rozszerzyła nazwę po pojawieniu się tego właśnie prequela. W skład cyklu można również zaliczyć świetne krótkie fantastyczne historyjki, które Caza pisał w większości przed serią z Arkadim. Zostały one zebrane w dwu albumach "Les habitants du crepuscule" oraz "Les remparts de la nuit", a po latach wznowione i uzupełnione w tomie "L'age d'ombre". Przetłumaczyłem ten tytuł jako "Epoka Mroku"; choć zrazu kusi, by nazwać to "cieniem", a nie "mrokiem", to jednak "cień" zazwyczaj (oprócz znaczenia metaforycznego) bywa rzucany przez coś, a w cyklu Cazy mrok bierze się właśnie z zatrzymania ruchu wirowego Ziemi wokół własnej osi, co prowadzi do podzielenia świata na część światła i mroku. Tak naprawdę, to "Epoka Mroku" ma miejsce przed znaną z Arkadiego - Erą Masy, jako, że jestem leniwy i jest już późno, zacytuję swój wpis z innego miejsca i innego czasu:
Przed Erą Masy miały miejsce czasy Epoki Cienia, kiedy to Ziemia wciąż jeszcze obracała się wokół własnej osi, lecz z dnia na dzień coraz wolniej. W czasach tych 'Omowie, mieszkańcy Cienia, wciąż żyli w swych ufortyfikowanych miastach. Lecz mury obronne Nocy zacieśniały się na nich, przerażając i powoli ich wchłaniając. A pośród Cienia sny stopniowo przybrały kształty prymitywnych istnień, które stały się znane jako "Inni". Nie znając litości ani nienawiści, stwory te miały tylko jeden cel: odzyskać swe naturalne prawa i krainę, którą utracili: Ziemię.

A tak na koniec muszę dodać, że bardzo liczę na to, że właśnie Ongrys weźmie się za Cazę i polecam, by przed wydaniem czegokolwiek z całego cyklu, tłumacz zapoznał się z całością, bo później może być mały problem ze spójnością....

Offline Michał Jerzy

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 08 Styczeń 2020, 18:13:48 »
Ja postawiłem wszystko na jedną kartę: Jonathan.

Offline Kadet

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #85 dnia: Nd, 12 Styczeń 2020, 17:54:18 »
175 osób zagłosowało na chwilę obecną! Przyznam szczerze, że się nie spodziewałem :)

Myślicie, że do czwartku dobijemy do 200?
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline keram2

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #86 dnia: Nd, 12 Styczeń 2020, 18:28:44 »
175 osób zagłosowało na chwilę obecną! Przyznam szczerze, że się nie spodziewałem :)

Myślicie, że do czwartku dobijemy do 200?

Przy dwóch tytułach widzę 0.
Ja jako jedyny zagłosowałem na "Czerwoną Maskę", mimo, że nie zgłaszałem tej serii, co oznacza, że mamy minimum 3 serie na które nie zagłosowali nawet ci, którzy je zaproponowali.
No jednak wypadałoby to zrobić.

Offline MarcusSz

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #87 dnia: Nd, 12 Styczeń 2020, 21:00:29 »
Przy dwóch tytułach widzę 0.
Ja jako jedyny zagłosowałem na "Czerwoną Maskę", mimo, że nie zgłaszałem tej serii, co oznacza, że mamy minimum 3 serie na które nie zagłosowali nawet ci, którzy je zaproponowali.
No jednak wypadałoby to zrobić.
Tylko weź pod uwagę, że są tu wszystkie tytuły zaproponowane na forum i na FB, więc może być sytuacja że ktoś z FB nie zagłosował bo nie ma konta, i nie chce go tworzyć.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #88 dnia: Nd, 12 Styczeń 2020, 21:18:58 »
A ja myślę, że ludzie zgłaszali propozycje na odwal się i głosują na odwal się.
Skoro w wyborach parlamentarnych część elektoratu głosuje dla beki, to czemu nie miałaby tego robić w jakimś plebiscycie komiksowym?

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 12 Styczeń 2020, 21:47:08 »
Wydaje mi się, że ta ankieta jest zbiorowym chciejstwem, kompilacją listy życzeń z kilku wątków i FB -  i tyle. Uważam, że nie do końca adresatem docelowym dla części tytułów jest Ongrys, ale inicjatywa wydawnictwa pozwala zebrać te wszystkie serie w jednym miejscu  - co nie oznacza oczywiście, że niektóre propozycje czy wybory  nie są dziełem przypadku, albo  spontanicznego działania. Jednymi z tytułów, których wypatruję na rynku jest Kid Paddle i Game Over, tytułów które nie pasują do profilu Ongrysa, ale wydają z powodzeniem KA, więc co ja tam wiem o rynku  ;)

Jak dla mnie szczyt chciejstwa to komplet Rozbitków czasu, Marine (kiedyś była sugestia, chyba nawet z wydawnictwa, że jest jakiś problem z tym tytułem) oraz Kroniki Czarnego Księżyca(Ledroita być-może pociągną inni). Uważam, że ankieta może stanowić wskazówkę dla innych wydawnictw i opublikują np. Przygody Luthera Arkwrighta w czerni i bieli, albo wreszcie kompletny zestaw tomów z przygodami Arii, albo Szalonego Mnicha, o których wspomina Rosiński w swojej monografii ...

Jakby na to nie spojrzeć czyjeś życzenie zostanie spełnione  ;D