Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce  (Przeczytany 25093 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 21:52:13 »
Ongrys Kompletne Akta wydaje i już kilka na koncie ma, a w tym roku kolejne zapowiedział - więc widać że długich serii się nie boi.

Nie boi się, bo z góry uprzedza, że w każdej chwili może serie przerwać, jak mu nie będzie szła. No, ale skoro Wam to nie przeszkadza, to wszystko OK :)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 21:54:10 »
obywatelski obowiązek spełniony  8)

Offline MiSiO

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 21:56:48 »
Na pewno BYŁ wydawany. Czy jest - to już coraz bardziej wątpliwe, niestety. Po tym, jak Kurc zaczął przejmować zapowiedziane przez Sidecę tytuły, powoli tracę ostatnie strzępki nadziei co do tej firmy.

2 pierwsze tomy mają nawet 2 wydanie. EDIT 1 tom.

W takim razie Wielki Martwy +1. Serie Regis Losiela zawsze warto wydawać.

Offline cinemaman

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 23:46:22 »
Wydajcie "Buddy Longway", jeśli będzie to możliwe.
to urozmaici waszą ofertę o klimaty Indian

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 23:57:02 »
Myślę że Buddy na naszym rynku, to kwestia czasu. Nasi wydawcy chętnie sięgają po westerny. W tym roku w integralach Jim Cutlass od Egmontu i Jonathan Cartland od Elemental.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 00:04:08 »
A czytał ktoś tego Longwaya? Miałem niemieckie integrale w rękach i plansze prezentują się nieco jak dla młodszego czytelnika. Wygląda to trochę jak coś przejściowego między czytaniem za młodu Yakari, a sięgnieciem po poważny western typu Blueberry. Może nie, że ten Buddy zaraz tam będzie gadał z bobrami, ale coś dla 15-latka. A może to tylko ta kreska...
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline raj666

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 00:33:52 »
Tylko kreska.Historia dużo poważniejsza niż Blueberry. Buddy starzeje się, przeżywa tragedie a nawet zostaje pijakiem na chwilę, jeśli dobrze pamiętam.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 10:09:36 »
Osobiście sam zagłosowałem min na Arię wszak sentymentu z dzieciństwa tak łatwo się nie można wyzbyć, obiektywnie patrząc 39 tomów na dzień dzisiejszy to by było 8 integrali, a taka liczba niesie za sobą ryzyko porzucenia serii w środku, już nie mówiąc o Bob Morane tam jest 13 integrali i pomyśleć że ludzie myśleli że Sideca to wyda :)

No właśnie.
Drogi Ongrysie, czy Twoim zdaniem realne jest wydanie przez Twoje wydawnictwo następujących serii w całości?
Przyjmijmy dla łatwiejszego rachunku, że w jednym integralu mieszczą się średnio 4 albumy.

- Bob et Bobette – 283 albumy
- Ric Hochet – 78 alb.
- Michel Vaillant – 70 alb.
- Niebieskie Kurtki – 63 alb.
- Bob Morane – 60 alb.
- Buck Danny – 57 alb.
- Achille Talon – 48 alb.
- Le scrameustache – 44 alb.
- Aria – 39 alb.
- Cubitus – 39 alb.
- Alix – 38 alb.
- L'histoire secrète – 36 alb.
- Barbe-Rouge – 35 alb.
- Le vagabond des limbes – 31 alb.
- Lefranc – 30 alb.

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 13:55:41 »
No właśnie.
Drogi Ongrysie, czy Twoim zdaniem realne jest wydanie przez Twoje wydawnictwo następujących serii w całości?


Drogi Kapralu, oczywiście, że jest to realne.

Oczywiście - "realne" nie oznacza "100% pewne". To zależy od wielu czynników. Jeśli licencja będzie do kupienia, jeśli materiały będą dostępne, jeśli zainteresowanie czytelników będzie wystarczające - wtedy taka publikacja jak najbardziej byłaby możliwa.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 14:14:30 »
Ja nie pytam o licencje, materiały, zainteresowanie i tego typu imponderabilia, tylko o to, czy Ty sam, w pełni świadomie, wszedłbyś w taką tasiemcową serię, z silnym postanowieniem wydania jej do samego końca.

Nie masz jakichś własnych warunków brzegowych? Na przykład: "Wydaję serie do 4, ,8, 12 integrali (niepotrzebne skreślić). Dłuższych się nie podejmuję, bo jako mały wydawca nie jestem w stanie zagwarantować ukończenia projektu."

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 15:14:18 »
Nie masz jakichś własnych warunków brzegowych? Na przykład: "Wydaję serie do 4, ,8, 12 integrali (niepotrzebne skreślić). Dłuższych się nie podejmuję, bo jako mały wydawca nie jestem w stanie zagwarantować ukończenia projektu."

Mam na półce 7 grubych integrali Dredda, które ten mały wydawca wydał w ciągu trzech lat, czekam na kolejne, które się robią...

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 15:44:45 »
Ja nie pytam o licencje, materiały, zainteresowanie i tego typu imponderabilia, tylko o to, czy Ty sam, w pełni świadomie, wszedłbyś w taką tasiemcową serię, z silnym postanowieniem wydania jej do samego końca.

Nie masz jakichś własnych warunków brzegowych? Na przykład: "Wydaję serie do 4, ,8, 12 integrali (niepotrzebne skreślić). Dłuższych się nie podejmuję, bo jako mały wydawca nie jestem w stanie zagwarantować ukończenia projektu."

Warunku brzegowe były podane na początku: nie trykoty, nie manga itp.

Tak, jeśli jakaś propozycja uzyska poparcie głosujących, a potem mnie także zachwyci, będę chciał wydać 4, 8 lub 12 integrali.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 15:49:02 »
będę chciał wydać 4, 8 lub 12 integrali.

No właśnie słowa "będę chciał" mnie niepokoją :) Wolałbym usłyszeć po prostu "wydam".
Jak ci się noga powinie - to trudno, ale Ty już na starcie zostawiasz sobie furtkę. Unikasz twardych deklaracji jak ognia.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 15:51:39 »
Ongrys odpuść, kapral to zwykły troll i wieczny malkontent. Po Wielkim Martwym wydaj po prostu coś fajnego :)

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 16:00:39 »
Dokładnie. Wydaj coś fajnego i nie mydl oczu tym lipa-plebiscytem na 180 pozycji od Sasa do Lasa :)