Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce  (Przeczytany 24904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ongrys

Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 02:01:45 »
Drodzy czytelnicy!

W odpowiedzi na nasze pytanie o kolejną serię do wydania po zakończeniu "Władców Chmielu" przesłaliście prawie 200 propozycji! Bardzo za nie dziękujemy, rzuciliśmy okiem na niektóre pozycje i trzeba przyznać, że jest wśród nich wiele obiecujących tytułów. Najwięcej propozycji padło tu, na forum, więc tutaj przeprowadzamy drugi etap czyli głosowanie.

Podawaliście tytuły w języku polskim, francuskim i angielskim. Chwilkę zajęło nam wyłapanie które propozycje dotyczą tych samych serii w różnych językach, mam nadzieję, że znaleźliśmy wszystkie, dzięki czemu ta sama seria nie powtarza się w ankiecie pod różnymi tytułami.

W ankiecie nie ma serii, które są już wydawane po polsku. Poza pominięciem powtórzonych tytułów i już wydawanych serii nie weryfikowaliśmy propozycji - będziemy weryfikować dopiero po zakończeniu ankiety te pozycje, których najbardziej oczekujecie. Nie sprawdzaliśmy czy inni polscy wydawcy zapowiedzieli te serie - jeśli nawet tak i jeśli licencja jest już kupiona - udział w ankiecie niczemu nie przeszkadza. Tak jak pisaliśmy zadając pytanie - jeśli seria była wydana ponad 20 lat temu i nie miała wznowień, to jest mała szansa, że będzie do kupienia licencja z materiałami, ale jeśli akurat taka seria jest Wam bliska - wyślemy sygnał do wydawcy oryginalnego, że jakby robili wznowienie, to jesteśmy zainteresowani. Hugo też do niedawna był niedostępny, a teraz - proszę bardzo!

Jeśli w ankiecie brakuje zgłoszonej przez Was propozycji, a nie jest to seria już wydawana - piszcie w komentarzu, postaramy się poprawić ankietę. Zwłaszcza na Facebooku komentarze pojawiają się i znikają, nie wiadomo dlaczego (i kto za tym stoi!), więc mogliśmy coś przeoczyć.

Przed Wami głosowanie które z nich widzielibyście najchętniej. Nie będzie to łatwe, bo wiele tytułów jest praktycznie nieznanych w Polsce, więc kto będzie chciał choćby rzucić okiem na spis albumów i przykładowe strony każdej propozycji, będzie musiał poświęcić na to sporo czasu. Można głosować na dowolną liczbę pozycji.

W ankiecie podany jest tylko tytuł (czasem polski - jeśli istnieje, czasem oryginalny) oraz autorzy. Nie ma miejsca na choćby parę słów opisu, link do strony ze spisem albumów, okładek i plansz. Zachęcam, żebyście w komentarzach zachęcili innych do głosowania na Wasze typy, pisząc parę słów o danej serii i wklejając link do strony (jeśli jest to Bedetheque - niech to będzie strona "Tout", po co klikać po kilka razy) albo wstawiając przykładowe strony, tak jak to wielu z Was zrobiło już przy składaniu propozycji. Na pewno ułatwi to głosującym.

Ankieta jest dziesięciodniowa. Za dziesięć dni sprawdzimy jakie propozycje zyskały największe zainteresowanie i będziemy działać, począwszy od zbierania informacji czy licencja i materiały do danej serii są dostępne. Miejmy nadzieję, że za kilka (lub kilkanaście) miesięcy efektem będzie nowy album (lub albumy).

Pozdrawiamy
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Styczeń 2020, 02:05:14 wysłana przez Ongrys »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 10:58:45 »
Najwięcej propozycji padło tu, na forum, więc tutaj przeprowadzamy drugi etap czyli głosowanie.

Nie wiem czy to dobry pomysł. Na FB macie dużo obserwujących i na pewno wielu z nich nie zagląda na forum. Nie dałoby się zrobić dwóch ankiet i zsumowac głosy? Jednak na FB też padło sporo propozycji, ci co bawili się w to tylko tam, będą rozczarowani.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 11:18:25 »
Czym się różnią komiksy "Blake et Mortimer" oraz "Przygody Blake'a i Mortimera"?

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 12:28:40 »
Czym się różnią komiksy "Blake et Mortimer" oraz "Przygody Blake'a i Mortimera"?

Tak sądziłem, że mimo wszystko przegapię jakąś powtórkę...


Przy okazji - niektóre serie były już wydane w Polsce w całości - np. Maus, Cygan czy Public relations, nie da się ich kontynuować, można co najwyżej wznowić. Dopisałem więc "wznowienie", żeby odróżnić je od tych serii, które były już wydawane, ale zostały przerwane i można je zarówno wznowić od początku, jak i kontynuować.
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Styczeń 2020, 12:34:01 wysłana przez Ongrys »

Offline GoNzO

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 12:46:55 »
Trzymam kciuki za Wielkiego Martwego, Bruno Brazil, Bob Morane i Caza.

Offline KubciO

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 12:57:23 »
Tak sądziłem, że mimo wszystko przegapię jakąś powtórkę...
Ja jedną zauważyłem:
Le Monde d'Arkadi (Caza) i Światy Arkadi (Caza)

Przy tylu tytułach to nic dziwnego - łatwo przeoczyć.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 13:00:02 »
Team Jonathan ;)
https://m.bedetheque.com/serie-903-BD-Jonathan.html?fbclid=IwAR0vSeBGCo6GyI4L9S3VFDL_3nCG7ZiiJhBFsd1fTozzvCuELZYL8waCnhk



Mistrz akwarelek, autor arcydzieła pt. W poszukiwaniu Piotrusia Pana. 6 pięknych integrali. :)

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 13:03:39 »
Tylko 180 opcji do wyboru? Nie wiem czy zaznaczę wszystko co bym chciał.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 13:06:48 »
Tylko 180 opcji do wyboru? Nie wiem czy zaznaczę wszystko co bym chciał.

Hehe, słuszna uwaga :)

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 13:07:06 »
Czy zrobiłeś, Ongrysie, jakąś wstępną selekcję, choćby pod kątem dostępności licencji i własnych możliwości wydawniczych, czy wrzuciłeś wszystko jak leci na zasadzie copy-paste?

Offline zombie001

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 13:10:24 »
Przecież napisali w poście otwierającym co i jak..

___

Nie wiem czy danie możliwości "można zaznaczyć tyle ile się chce", to dobry pomysł :/
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Boro

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 13:14:00 »
Carthago zapowiedział Egmont na 2020.

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 13:23:43 »
Czy zrobiłeś, Ongrysie, jakąś wstępną selekcję, choćby pod kątem dostępności licencji i własnych możliwości wydawniczych, czy wrzuciłeś wszystko jak leci na zasadzie copy-paste?

Nie, bo sprawdzenie ponad 180 serii różnych wydawców zajęłoby pewnie parę miesięcy, a niektóre opcje w ankiecie uzyskają niewiele głosów, więc sprawdzanie ich byłoby zmarnowanym wisiłkiem. Dostępność sprawdzę tylko dla najbardziej oczekiwanych propozycji.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 13:28:44 »
Czyli jak któryś tytuł zdobędzie powiedzmy 20-30 głosów (więcej raczej nie będzie), to zwrócisz się do wydawcy zagranicznego? A potem co? Wydasz ten komiks z nadzieją, że tych 20 forumowiczów odzwierciedla w jakikolwiek sposób cały rynek? Moim zdaniem jest albo błąd w założeniach, albo bawimy się dla samej zabawy w plebiscyt.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Ongrys - seria do wydania w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 13:31:11 »
Ciężko zdecydować się choćby na kilka pozycji ;) Ale kurcze, gdyby coś z tego udało się wydać, to byłbym szczęśliwy. Osobiście preferowałbym zwłaszcza te tytuły z listy, których nie da się nabyć po angielsku.

Ode mnie takie głosy:
- Kolekcja Toppiego
- Nemesis the Warlock
- Swiaty Arkadi
- Révélations posthumes
- Chroniques de la Lune Noire
- Requiem Chevalier Vampire
- Zenith
- Prince Valiant
- Dreadstar
- Button Man
- Xoco
- Kroniki zatrzymanej ziemi
- Elephantmen
- Excalibur

Jak widać największym zainteresowaniem cieszy się (jak zwykle) to, co już znane.

PS - Arkadi Cazy jest dwa razy na liście
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Styczeń 2020, 13:37:13 wysłana przez arczi_ancymon »