Autor Wątek: Wydawnictwo Marginesy  (Przeczytany 40939 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Voitas

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #135 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 08:45:31 »
Wczoraj wieczorem zasiadłem do "Trasy promocyjnej". Komiks czyta się szybko, jest bardzo wciągający. Wchłonąłem go na raz. Moim zdaniem kawał dobrej roboty, chociaż spodziewałem się trochę innego zakończenia. Polecam.

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #136 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 09:33:14 »
Empik ma fajną promocję na Marginesy i zastanawiam się nad kupnem "Wilka". Ktoś czytał, jakieś wrażenia?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #137 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 10:04:08 »
Ktoś czytał, jakieś wrażenia?

No spoko, ale nic ponadto. Taka lektura na raz, jak dla mnie.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #138 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 13:17:45 »
Ja polecam. Faktycznie dość szybko się czyta, ale dla mnie fabuła naprawdę ciekawa. Największy plus to jednak zdecydowanie rysunki i kolorystyka. Świetnie oddają klimat historii.

Offline Toranga

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #139 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 20:16:43 »
No spoko, ale nic ponadto. Taka lektura na raz, jak dla mnie.

Tak jak mówisz

Online Konrad

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #140 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 20:18:18 »
Mam niestety bardzo smutną wiadomość z potwierdzonego źródła:
Szymon Holcman w grudniu kończy współpracę z wydawnictwem Marginesy. Instytut Bombowych Teorii będzie niestety ostatnim komiksem do którego przyłożył rękę.
I być może nawet ostatnim komiksem wydanym przez Marginesy (to akurat nie jest jeszcze potwierdzone info).
Kurczę strasznie mi tego szkoda bo wydawali bardzo dobre rzeczy w niskich cenach. Ciekaw jestem czy już bez Holcmana (który wybierał te tytuły) będą to kontynuować czy nie.

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #141 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 20:26:21 »
Faktycznie niezbyt dobra informacja. Fajne rzeczy, inne niż pozostali wydawcy i tanio wydawały Marginesy. Mam trochę zakupowych zaległości, ale z 60-70% wydanych przez nich pozycji już posiadam (nawet Artemizję - nie moje klimaty - kupiłem siostrze na prezent, żeby kiedyś pożyczyć :) ).

A co do Instytutu to info z Twittera Jarka Obważanka:
Cytuj
„Instytut Bombowych Teorii” w drukarni.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #142 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 20:46:50 »
Uuu, to lipa straszna.

Offline gashu

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #143 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 08:36:38 »
Smuteczek :(

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #144 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 08:58:19 »
Chyba trzeba trochę bardziej doceniać ten Egmont. Czasem wkurzają skopanym tłumaczeniem, źle wydrukowanymi planszami, ale inni więksi wydawcy typu Prószyński i Marginesy szybko wycofały się z komiksów. Ciekawe ile wytrzyma Sonia Draga.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #145 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 09:13:54 »
Ciekawe ile wytrzyma Sonia Draga.

Lepiej nie kracz!

Swoją drogą, kto wie czy gdyby Marginesom udało się z Muminkami jak zapowiadali, teraz nie zostalibyśmy z urwaną serią? Dobrze, że TK ich zablokował hehe
« Ostatnia zmiana: Pt, 23 Październik 2020, 09:15:40 wysłana przez ramirez82 »

Offline muaddib

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #146 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 09:31:30 »
Musiałem ostatnio czekać w galerii handlowej pół godziny, więc zabijałem czas chodząc po księgarniach i właściwie były tam głównie pozycje Marginesów, Amber i Jaguara. Pomyślałem, że pewnie jako wydawnictwa książkowe mają dostęp do takich kanałów dystrybucji, których wydawnictwa czysto komiksowe nie docierają. Szkoda, żeby miało się to skończyć. Pewnie przez to, że chcieli dotrzeć do czytelników niekomiksowych musieli zwiększyć nakład (większa ilość ksiegarń, niższa cena) i okazało się, że przecenili możliwości rynku.

Offline Molech

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #147 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 10:41:03 »
Chyba trzeba trochę bardziej doceniać ten Egmont. Czasem wkurzają skopanym tłumaczeniem, źle wydrukowanymi planszami, ale inni więksi wydawcy typu Prószyński i Marginesy szybko wycofały się z komiksów. Ciekawe ile wytrzyma Sonia Draga.

Ale to nie jest tak, że Marginesy chciały skończyć z komiksami. Ot, tak wyszło.

Online michał81

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #148 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 10:51:46 »
Ale to nie jest tak, że Marginesy chciały skończyć z komiksami. Ot, tak wyszło.
Czyli zbyt wysokie oczekiwanie w stosunku do zysków? Czy po prostu przestrzelone nakłady?
W pierwszym wypadku nie pierwsi wydawcy się już przejechali na tym. W drugim wystarczy korekta nakładów. Patrząc na to co wydają Marginesy to na pierwszy rzut oka odbiorcami są czytelnicy Timofa czy KG. Wiem, trochę generalizuje, bo sam przeczytałem większość co Marginesy wydają, a znowu czytam w znikomej ilość tytuły z Timofa czy KG. Chodzi mi, że ta grupa odbiorców nie jest tak liczna jak w przypadku Egmontu, a raczej na poziomie tych wydawnictw. Trochę to smutna wiadomość, że po nie całych 2 latach kolejny wydawca komiksowy (z bardzo sprecyzowaną ofertą) zniknie z rynku.

Offline Molech

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #149 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 11:41:43 »
Czyli zbyt wysokie oczekiwanie w stosunku do zysków? Czy po prostu przestrzelone nakłady?
W pierwszym wypadku nie pierwsi wydawcy się już przejechali na tym. W drugim wystarczy korekta nakładów. Patrząc na to co wydają Marginesy to na pierwszy rzut oka odbiorcami są czytelnicy Timofa czy KG. Wiem, trochę generalizuje, bo sam przeczytałem większość co Marginesy wydają, a znowu czytam w znikomej ilość tytuły z Timofa czy KG. Chodzi mi, że ta grupa odbiorców nie jest tak liczna jak w przypadku Egmontu, a raczej na poziomie tych wydawnictw. Trochę to smutna wiadomość, że po nie całych 2 latach kolejny wydawca komiksowy (z bardzo sprecyzowaną ofertą) zniknie z rynku.

Czyli ludzie mają życia i czasem są rzeczy ważniejsze niż komiksy :-D