Autor Wątek: Wydawnictwo Marginesy  (Przeczytany 40937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lewaczek

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 17:33:44 »
Który z dotychczas wydanych komiksów Wydawnictwa Marginesy jest najfajniejszy? ;)
To jest kosmicznie ciężkie pytanie. Przeczytałem trzy: Tetris, Audubon oraz Neurokomiks i poleciłbym każdy z nich kompletnie za coś innego. Ale taki numero uno to chyba jednak ten pierwszy, być może z powodu tego, że lubię sobie też pograć na kompie.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 18:19:37 »
Przeczytalem Tetris i Neurokomiks. Tetris bdb. Nie wiedzialem, ze za ta gra stoi TAKA historia :) Neurokomiks ladny, ale moze byc dosc nudny, zwlaszcza jak cos tam sie wie na temat w tym komiksie przedstawiany.
Zastanawiam sie nad Audubonem, ale na razie czekam na jakas super hiper oferte cenowa. Artemizja to raczej nie w moim guscie.

Offline Gascon200

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 19:04:26 »
Który z dotychczas wydanych komiksów Wydawnictwa Marginesy jest najfajniejszy? ;)

Bierz Tetrisa :) nawet jak nie jesteś fanem tej gry, albo gier w ogóle, historia potrafi wciągnąć i zaciekawić

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 19:56:52 »
Kolejny komiks to "Mój nowojorski maraton" Sébastien Samson

192 strony, miękka oprawa, 190x265mm za okładkowe 39,90zł. Premiera 21.08.2019
Autobiograficzna powieść graficzna francuskiego rysownika, który wystartował w najsłynniejszym biegu świata.
https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133234/moj-nowojorski-maraton

https://www.bedetheque.com/BD-Marathon-de-New-York-a-la-petite-semelle-289910.html
Na amazonie można zobaczyć kilka plansz z angielskiej wersji: https://www.amazon.com/New-York-Marathon-Sebastien-Samson/dp/1594657548#reader_B07JKBLYFV


A za 2 dni premiera Fal:
10 lipca premierę będzie miał nowy komiks - Fale (In Waves) autorstwa AJ Dungo
https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133231/fale
Nieźle wygląda i ma bardzo przyjemny stosunek ceny do liczby stron - okładkowe 59,90 (więc do kupienia w okolicach 35zł w dyskontach) za 372 strony
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Lipiec 2019, 19:59:16 wysłana przez Konrad »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 20:10:55 »
Kolejny ciekawie zapowiadający się tytuł!

Offline gashu

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 14:28:28 »
Co może być nudniejszego od długodystansowego biegania? Odpowiedź: Komiks poświęcony bieganiu :o ;)

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 21:41:12 »
Co może być nudniejszego od długodystansowego biegania? Odpowiedź: Komiks poświęcony bieganiu :o ;)


przebiegnij kiedyś więcej niż 30k - zrozumiesz:) i zapewne z chęcią sięgniesz po komiks w tym temacie - tak jak ja!


Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 05:03:50 »
Ale ma trochę racji gashu, zdecydowanie  wolałbym "Legends of the Tour" :D

« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Lipiec 2019, 15:58:56 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline l_z_l

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 11:23:41 »
Są jakieś nowe opinie na temat komiksów tego wydawnictwa ?
 ... bo przez ceneo ceny bardzo atrakcyjne (-40/45%) aż chce się kupić. ;)

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 18:57:35 »
Jeśliś nie kupił jeszcze "Audubona"- kupuj. Zresztą, moje zdanie już znasz.

I jeszcze jedno - zaskakująco szybko przyszła ta obniżka.
,, - Eeeeech.''

Offline HaVoK

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 22:02:33 »
 To może kilka słów o "Falach". Najbardziej podoba mi się okładka - znakomicie zaprojektowana, niezwykle przykuwa oko. W środku kilka rewelacyjnych graficznych rozwiązań. Jednak sama opowieśc lekko rozczarowuje. Historia miłosna wyzbyta z emocji. Po prostu opowiedziana.  Za nic nie mogłem zrzyć się z bohaterami. Wszystko jakieś takie zimne. Dużo bardziej podobają mi się wszystkie fragmentu związane z historią surfingu i żałuję że cały komiks nie jest jej poświęcony. A tak zabrakło miejsca dla.rozwiniecia historii głównego bohatera, jego milości i cierpienia jak i surfingu. A obie jakoś się za bardzo nie uzupełniają. Ale na pewno warto pod kątem wizualnym zapoznać się z tym komiksem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Lipiec 2019, 22:04:58 wysłana przez HaVoK »

Offline Kalander

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #41 dnia: So, 27 Lipiec 2019, 20:07:08 »
Jak to się nie uzupełniają? Przecież poprzez biografię swoją, swojej dziewczyny, i dwóch najważniejszych w historii surferów pokazuje dokładnie dwa główne podejścia do surfingu, jego wartość zabawową i terapeutyczną, oba aspekty, które powodują, że jest to w jakiś tam sposób wyjątkowy sport. Po lekturze komiksu nie kupuję czym prędzej biletów na Hawaje, żeby spróbować samemu, ale na pewno przychylniejszym okiem będę patrzeć na ten sport o z dużą dozą życzliwego zainteresowania.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 13:22:53 »
Przeglądając stronę swiatksiazki.pl przez przypadek znalazłem nowy komiks, który premierę będzie miał podczas MFKiG. Nie ma jeszcze okładki, a na stronie wydawnictwa nie ma go jeszcze w zapowiedziach.

Kroniki Francine R. - Boris Golzio
https://www.swiatksiazki.pl/kroniki-francine-r-6576325-ksiazka.html
138 stron, twarda oprawa, 19.5 x 26.5, cena okładkowa - 49,90zł

Francuska okładka:


Przykładowe plansze:
https://www.bedetheque.com/serie-62361-BD-Chroniques-de-Francine-R-resistante-et-deportee.html
https://www.amazon.fr/exec/obidos/ASIN/2344025502/bedetheque-21

Opis:
Gestapo aresztowało Francine R. i jej siostrę 6 kwietnia 1944 roku. Powodem był udział ich brata Joannesa w ruchu oporu. Obie kobiety najpierw znalazły się w transporcie z innymi uwięzionymi, a potem je rozdzielono. Siostra Francine trafiła do obozu pracy w Hanowerze, a ona sama najpierw do obozu w Ravensbruck, a potem do jednej z fabryk broni doglądanych przez Hermana Göringa.
Podróż Francine była niezwykle ciężka. Bito ją od momentu aresztowania przez Gestapo, nieustannie poniżano, przewożono bydlęcymi wagonami, szczuto psami na platformach obozów pracy, poddawano medycznym eksperymentom, delegowano do rozbierania zwłok i odbierania dobytku żywym, zmuszano do katorżniczej pracy… Jednak kobieta nigdy nie utraciła nadziei, że wyjdzie z tego piekła żywa.
O swoich wojennych przeżyciach Francine opowiedziała ze szczegółami Borisowi Golzio. Ten przez długi czas nie wiedział, co z tym szokującym materiałem zrobić, by w końcu zdecydować się na uczynienie z tej rozmowy powieści graficznej. Każde słowo w komiksie pochodzi z opowieści Francine i oddaje jej dosadny sposób mówienia, powtórzenia, wahnięcia w głosie. Wszystko po to, by jak najbardziej zbliżyć się do prawdy ukrytej w słowach kobiety. Jednej z wielu uwięzionych, których głos, każde słowo powinny zostać ocalone od zapomnienia.

Offline Arne

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 14:45:07 »
Biore!

Offline PJP

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 16:27:51 »
Tetris gęsty ze sporą dawką informacji, ale nie nudziłem się nawet przez chwilę. Neurokomiks był trochę za krótki i chyba nie do końca zrozumiałem przesłanie autorów. Niektóre metafory graficzne hm... przypominały mi raczej zabawę psychotropami :> W każdym razie, nie żałuję, że kupiłem.