Autor Wątek: Wydawnictwo Marginesy  (Przeczytany 40959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #120 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 21:08:01 »
W końcu coś (prawdopodobnie) dla mnie!
Wezmę razem z "Klubem Detektywów".

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #121 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 17:38:58 »
Opis tego nowego komiksu sprawił, że będę to musiał kupić. I świetna okładka.

Offline R~Q

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #122 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 07:15:43 »
Przeczytałem "Złoty Berlin" i bardzo słabe, nie polecam.

Offline radioblackmetal

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #123 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 07:42:12 »
Przeczytałem "Złoty Berlin" i bardzo słabe, nie polecam.
A jakiś powód?  Bo "Ja przeczytałem "Złoty Berlin" i bardzo dobre, polecam".
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Lafar

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #124 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 07:43:43 »
Nie zgadzam się, fajny lekki i przyjemny kryminał z pulpowym detektywem w kapeluszu. Wiadome, że nic odkrywczego ale powiedzieć, że bardzo słabe to chyba lekka przesada.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #125 dnia: Cz, 10 Wrzesień 2020, 08:44:31 »
Bo "Ja przeczytałem "Złoty Berlin" i bardzo dobre, polecam".

Nie zgadzam się, fajny lekki i przyjemny kryminał z pulpowym detektywem w kapeluszu. Wiadome, że nic odkrywczego ale powiedzieć, że bardzo słabe to chyba lekka przesada.

Przychylam. Intryga całkiem, całkiem + dobrze oddany klimat epoki, bardzo przyjemna lektura.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #126 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 11:05:37 »
W listopadzie KG (lub Marginesy, bo info od Holcmana) wyda komiksowe paski Toma Gaulda (autor Goliata i Mooncopa)
Department of Mind-Blowing Theories
https://www.amazon.com/gp/product/1770463755



Źródło:
https://twitter.com/holc_man/status/1278999155382407168

Komiks pojawił się już w zapowiedziach na TaniejKsiążce:

"Instytut bombowych teorii'' Tom Gauld
160 stron, oprawa twarda, cena okładkowa - 49,90zł, 19.11.2020
https://www.taniaksiazka.pl/instytut-bombowych-teorii-tom-gauld-p-1431584.html
https://drawnandquarterly.com/department-mind-blowing-theories







Opis:
Pechowi naukowcy, nanoboty, wirtualni asystenci, teorie zbyt szalone, by były prawdziwe, celebryci świata nauki, a także groźne dla życia i zdrowia eksperymenty to wszystko jest dla Toma Gaulda idealnym tematem humorystycznych komiksów, które rozbawią każdego bez wyjątku. I tych, którzy nie wiedzą nic o Pitagorasie, i tych, którzy opłakują kolejną awarię Wielkiego Zderzacza Hadronów.
Instytut Bombowych Teorii to zbiór blisko 150 komiksów, które ukazywały się w poświęconym zagadnieniom naukowym tygodniku New Scientist i podbijały serca czytelników w rozmaitych zakątkach internetu.
Po lekturze tych komiksów już nigdy nie spojrzycie na cudowny świat nauki w ten sam sposób.
Spotkamy tu psa filozofa i kota Schrdingera, dowiemy się, co czują nieodkryte gatunki i cząstki elementarne, poznamy mroczne sekrety biurek naukowców (SPOILER to tylko bałagan!) oraz odwiedzimy leżący po sąsiedzku Instytut Geometrii Eksperymentalnej. A przede wszystkim przekonamy się, że nauka jest nie tylko pożyteczna, ale i szaleńczo zabawna!

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #127 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 15:38:29 »
@up

Krótką człowiek ma pamięć. Twojego poprzedniego posta z 3 lipca widzę, że nawet polubiłem, tyle że o tym zapomniałem zupełnie i w zeszłym tygodniu angielskie wydanie zamówiłem na bookdepository, które nawet jeszcze nie doszło :)

brvk

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #128 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 17:01:13 »
A ja dzisiaj przeczytałem Loterię i jestem rozdarty w ocenie, jak mało kiedy.

Spoiler: PokażUkryj
 Z jednej strony trzymanie czytelnika w niewiedzy i świetne budowanie napięcia przyniosło mi podczas lektury autentyczne emocje, ale samym finalnym wydarzeniem jestem mocno rozczarowany. Żadnego wyjaśnienia, żadnego powodu i żadnych wskazówek, że akcja dzieje się w realiach, w których takie rzeczy mają miejsce. Rozumiem, że można samemu szukać powodów, że taka konstrukcja opowiadania, taka kreacja świata miała pomóc w zaskoczeniu czytelnika, ale dla mnie dysonans jest za duży. Dopowiem przy tym, że zwykle nie oczekuję pełnych wyjaśnień od autora, wykładania kawa na ławę każdego detalu itd., a bardzo sobie cenię formalne pomysły, zabawę konwencją, wychodzenie poza gatunek. Tu jednak mi nie zażarło, ku mojemu rozczarowaniu.
W warstwie graficznej podobnie, wszystko poprawnie w kwestii estetycznej, jak i narracyjnej, ale efekt zaledwie dobry. Styl zapowiada artystyczne fajerwerki, a kończy się na solidnym rzemiośle.


Być może miałem za duże oczekiwania.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #129 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 19:33:25 »
Poprzednie dwa komiksy Toma Gaulda są rewelacyjne.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #130 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 15:38:58 »

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #131 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 20:59:03 »
Doczytałem wczoraj Klub Detektywów i niestety odbieram ten komiks jako śliczną wydmuszkę. Klimatyczna grafika (szczególnie świetne kolory, oddanie zachodu słońca, wieczorowej pory) i pretekstowy scenariusz. Autor chyba tak bardzo chciał się pochwalić jak to zna temat, o którym opowiada (celowe łamanie 10 zasad kryminału po ich początkowym przedstawieniu, nakreślenie cech autorów kryminałów), że nie starczyło mu już pomysłu/umiejętności poprowadzenia ciekawej intrygi. Wyszła bardziej humoreska niż kryminał. Czyta się to przyjemnie i bezboleśnie, ale po lekturze nic nie zostaje w głowie (ew. tak jak u mnie lekka chęć doczytania trochę o pozostałych bohaterach, poza AChristie). Naciągając (za warstwę graficzną) dałbym 7-/10. W "marginesowej", przystępnej cenie można spróbować.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #132 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 21:06:01 »
Mam takie same odczucia, ale oceniłem na 6/10. W promce ceneo kupiłem za niecałe 20zł, wiec w sam raz. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #133 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 00:59:34 »
Mnie się podobał. Już sam pomysł, że siedmioro pisarzy kryminałów próbuje rozwiązać prawdziwą sprawę morderstwa jest bardzo ciekawy. Dowcipne to, fajnie napisane, przejrzyście narysowane, a wśród postaci bryluje sama Agatha Christie. Czego chcieć więcej? Czytałem go 2 dni temu w weekend. Przyjemny komiks na sobotę, kiedy za oknem padał deszcz. 7/10 będzie z mojej strony uczciwą oceną. Na pewno Blain by z tej historii wyciągnął dziewiątkę, ale siódemka znaczy dobry, a szóstka niezły. Czyli dobrze jest.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Marginesy
« Odpowiedź #134 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 21:34:18 »
Czarne nenufary - jeśli ktoś lubi kryminały , pozycja obowiązkowa. Wspaniały komiks !
Do tego swietnie wydany.

10/10