Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338289 razy)

wolfheart i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #300 dnia: So, 19 Wrzesień 2020, 13:36:10 »
Koszmary - Michele Penco. Tłumaczenie: Paulina Kawa-Urban. Preordery w najbliższym tygodniu. Prezentem zakładka z grafiką naszego ulubionego polskiego twórcy. Niewiele ich będzie ale zrobiona specjalnie dla nas:) Komiks przetłumaczony i zredagowany, czyli całkiem niedługo znajdzie się w druku.

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #301 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 20:42:51 »
Okładka:


ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #302 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 17:52:11 »
Przeczytałem Żywą Stal. Jakie to jest dobre. Nieskrępowana wyobraźnia, rysunki, które niesamowicie precyzyjnie pokazują to, co nie ma prawa istnieć. To jest przykład opowieści, która może istnieć tylko w formie komiksu, każda inna byłaby dla niej zbyt wąska. Dla mnie największe zaskoczenie mijającego roku.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #303 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 17:56:45 »
Ktoś wie na podstawie jakiego opowiadania są te "Koszmary"?

Offline adamarluk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #304 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 18:10:08 »
Z tego co zrozumiałem "Koszmary" nie są adaptacją opowiadań Lovecrafta, jedynie luźno nawiązują do stworzonego świata.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #305 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 18:22:52 »
A, to nawet lepiej!

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #306 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 18:26:44 »
Ktoś wie na podstawie jakiego opowiadania są te "Koszmary"?

Ze wstępu:
Questa meravigliosa raccolta di fumetti brevi intitolata Incubi si potrebbe definire come un libero adattamento dell’universo di Lovecraft: inquietanti elementi soprannaturali, creature deformi e una grande malinconia.

Tłum:
Ten wspaniały zbiór krótkich komiksów zatytułowany Koszmary można określić jako swobodną adaptację uniwersum Lovecrafta: niepokojących nadprzyrodzonych elementów, zdeformowanych stworzeń i wielkiej melancholii.
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Październik 2020, 18:31:38 wysłana przez moai »

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #307 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 19:31:59 »
Super, dzięki! Czekam tym bardziej. Ale póki co wydawca chyba rozchorował się nieco bardziej... Mam nadzieję że to nie kwestia wadliwości maseczek z krową.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #308 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 21:32:27 »
Mam nadzieję że to nie kwestia wadliwości maseczek z krową.
Maseczki z krową spisują się bdb!

Offline Wtem!

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #309 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 06:02:53 »
Maseczka okazała się strzałem w 10. Poprosiłbym o więcej, bo chyba jeszcze je ponosimy. Kupiłbym nawet osobno.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #310 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 16:18:16 »
Jak Wam się podobała "Żywa Stal"? Kuba walczy z "Shankarem". Oto co donosi w korespondencji:
- wg mnie przede wszystkim ciekawiej rysowna, mniej schematyczna. Niby jest pewna rama, w którą wtłaczane są kolejne rozdziały - wyjaśnianie tajemnicy Shankara-  ale jest to zrobione z taką ilością nawiązań, że głowa boli. A nawiązania - do Sandokana, do Rasputina, do Alicji w krainie czarów, do mitologii japońskich, hinduskich, chińskich, słowiańskich, etc. - są na tyle fajne, że Shankar ingeruje w historie, które lepiej lub gorzej zna każdy, nie są to puste przeloty jak często u Gaimana. Kto zna lepiej te pierwowzory, będzie miał mega ubaw odkrywając, co los autores zmienili; kto zna gorzej, i tak doceni bogactwo tego świata; a do tego masz głównego bohatera, który jest dla mnie udaną wersją typu postaci Rork/Corto Maltese".

W 2021 na rynku.

Po "Koszmarach" i "Raporcie Brodecka".

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #311 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 16:30:29 »
Ja się odbiłem od Żywej stali :( Czekam na Raport!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #312 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 16:38:43 »
O, a dla mnie Żywa Stal to jedno z większych pozytywnych zaskoczeń i czekam na Shankara :)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #313 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 16:44:58 »
Na Brodecka jeszcze trochę, jest w tłumaczeniu. "Koszmary" już do wydania. Fani Lovecrafta powinni być zachwyceni. To co Michele Penco robi z klimatem Lovecrafta jest po prostu kapitalne.

Mamy jeszcze jeden komiks dogadany ale w covidowych okolicznościach poczekam na ogłoszenie tytułu, bo diabli wiedzą kiedy wydamy. Sam przez prawie trzy tygodnie byłem wycięty z pracy.

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #314 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 16:45:39 »
A Koszmary jaką mają datę wydania?