Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 368220 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Motyl

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #270 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 13:27:39 »
Pytanie nt alternatywnych okładek. Lubicie? Czy uważacie, że to wyciąganie kasy i nic więcej? Kupilibyście w obu wersjach?

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=988296641584383&id=257373321343389

Nie lubimy. Zbędny wydatek, psucie rynku i brak miejsca na półkach. Okładki limitowane czy alternatywne zafałszowują dane o sprzedaży i nakręcają wydawców do podobnego procederu, a później, gdy moda przeminie, zacznie się rozpacz i olabogowanie, że przecież z kilkoma wersjami okładek sprzedałem 700 sztuk, a z jedną tylko 350. Przypomina to zabawę amerykańskich wydawców z poprzedniego wieku, gdzie sklepy mogły zakupić alternatywne okładki po zamówieniu odpowiednio dużej ilości sztuk zeszytów z regularną okładką, co oczywiście przekładało się na super wyniki sprzedaży potentatów rynku, a jednocześnie spowodowało falę bankructw sklepów, które nie mogły sprzedać towaru, bo zeszyty z regularnymi okładkami zalegały i szły na żyletki. Jak każdy trend również alternatywne okładki to krótkotrwały boom, na grupach sprzedażowych widać, że kupujący coraz częściej pozbywają się komiksów z alternatywną okładką, a że cena tych tytułów zazwyczaj była wyższa, więc potencjalnych klientów na odkupienia nie bardzo widać.  Toteż jest to brnięcie w ślepą uliczkę, bo chętnych na alternatywne okładki z czasem będzie ubywać, a nie przybywać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #271 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 13:39:46 »
Bez przesady. Gdzie dwie okładki przy naszych mikroskopijnych nakładach, a szaleństwo okladkowe z lat 90-ych w USA? Pewnie, że chętnych będzie ubywać, już pewnie ubywa, jak niektórzy zobaczyli, że nie jest w tym taki interes, jak wydawało im się na początku. A skoro Janusze już nie będą kupować w ramach inwestycji, to dwie okładki jednego komiksu zostają fajną opcją wyboru dla czytelników.

I czy cena limitki zazwyczaj była wyższa? Przecież najwięcej okładek alternatywnych wprowadziło Studio Lain, a u nich ceny wszystkich wariantów okladkowych są takie same.
« Ostatnia zmiana: Nd, 30 Sierpień 2020, 13:42:10 wysłana przez ramirez82 »

Offline R~Q

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #272 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 13:55:32 »
Pytanie nt alternatywnych okładek. Lubicie? Czy uważacie, że to wyciąganie kasy i nic więcej? Kupilibyście w obu wersjach?

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=988296641584383&id=257373321343389
Wejdźcie w temat Studia Lain - tam jest przynajmniej jedna osoba, która kupiła komiks, który jej nie interesował ze względu na jedną z okładek. :)

Motyl

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #273 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 13:56:34 »
Jasne, tam było szaleństwo okładkowe i wielkie nakłady, u nas są mini nakłady, ale robienie okładkowego show, na którym chce się opierać politykę małych wydawnictw to nie jest perspektywiczne myślenie, tylko łapanie się każdej możliwej szansy na zwiększenie sprzedaży, co też nie jest dobre. Scream wydaje drożej (bez rabatu) limitowane okładki, Snowpiercer też jest bez rabatu, jak i Mały Nemo (tu prócz okładki była bogatsza zawartość), egmontowe były z rabatem, ale tylko w sklepie wydawnictwa.

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #274 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 13:59:44 »
Pytanie nt alternatywnych okładek. Lubicie? Czy uważacie, że to wyciąganie kasy i nic więcej?
Jest mi to doskonale obojętne, ale jak ma Wam podnieść sprzedaż, to róbcie :)

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #275 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 14:18:25 »
Jestem na tak, zawsze miec fajnie wybor, a do tego gdy zwieksza to sprzedaz to czemu nie. Czarnowidzenie motyla jest imo bezpodstawne, a wnioski nieuprawnione.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #276 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 14:24:34 »
Nie da się ukryć, że to częściowo wyciąganie kasy od ćpunów. Czasem ktoś kupi komiks, który go nie interesuje, bo ma limitowaną okładkę. A czasem ktoś kupi ten sam komiks dwa razy, bo dwie okładki. Ja generalnie zawsze byłem za wolnością, w tym też wolnym rynkiem, ale rozumiem mechanizmy, które pomagają wyciągać pieniądze od ludzi mniej lub bardziej uzależnionych od kolekcjonowania rzeczy lub zamkniętych w pułapce konsumpcjonizmu.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #277 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 15:12:48 »
Ja też sobie cenię możliwość wyboru okładki. Ale zaznaczam, że nie kupuję ze względu na to, że jest to limitowana albo z myślą o zarobku, tylko po prostu wybieram tą, która mi się bardziej podoba :)


Motyl

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #278 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 19:20:17 »
Wybór zawsze fajny, i jeśli są możliwe okładki do wyboru należy korzystać. Ale pytanie było postawione trochę inaczej.
Cytuj
Kupilibyście w obu wersjach?
Nie kupuje w obu wersjach czy więcej niż dwóch wersjach. Biorę tę okładkę, która mi się podoba, jak jest to limitowana i już się wyprzedała, biorę drugą i nie ma tragedii. Okładka ma dla mnie drugorzędne znaczenie, liczy się zawartość komiksu. 

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #279 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 19:24:49 »
Nie kupuje w obu wersjach czy więcej niż dwóch wersjach. Biorę tę okładkę, która mi się podoba, jak jest to limitowana i już się wyprzedała, biorę drugą i nie ma tragedii.

No to ja podobnie odpowiedziałbym na to pytanie.

Okładka ma dla mnie drugorzędne znaczenie, liczy się zawartość komiksu. 

No niby tak, ale też nie do końca. Zawsze chętnie wymienię komiks z okładką z kolekcji, na normalną okładkę 8)
« Ostatnia zmiana: Nd, 30 Sierpień 2020, 19:27:13 wysłana przez ramirez82 »

Offline carnivale

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #280 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 09:19:58 »
Wejdźcie w temat Studia Lain - tam jest przynajmniej jedna osoba, która kupiła komiks, który jej nie interesował ze względu na jedną z okładek. :)
Potwierdzam. Chociaż zdarzyło mi się to pierwszy raz to nie gwarantuje, że zdarzy się ponownie :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #281 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 11:20:12 »
Ja tam się nie znam,  kupuje komiksy tylko do czytania <wzruszenie ramion>

Offline neo789

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #282 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 11:50:03 »
Jak dla mnie dotychczasowa polityka Wydawnictwa jest lepsza (pomysłowe dodatki pozakomiksowe).

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #283 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 14:06:08 »
https://www.reprodukt.com/brodecks-bericht-von-manu-larcenet/
Wygląda fantastycznie. Akurat lecę do Niemiec pojutrze i będę tego szukał po księgarniach jak powalony, żeby zobaczyć jak to wygląda na żywo. Oby jak najszybciej w Polsce. Larcenet był bardzo dobry w Codziennej walce, ale jego inne albumy chcę jeszcze bardziej np. humorystycznego Valeriana. https://www.reprodukt.com/autorenundkuenstler/manu-larcenet/
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #284 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 23:39:53 »
Nasze wydanie będzie pewnie bardzo podobne. Hiszpańskie i brazylijskie wyglądaja jak niemieckie.
To komiks, w którym niczego nie chcemy zamieniać, podobnie było np. w Imaginarium Zbiorowym.

Jest wspaniały i już.