Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 337927 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wtem!

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #225 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 17:59:12 »
Jak rozluźnisz grzbiet to jest już nieźle i poza samym początkiem dobrze się rozkłada.

Dziękuję za uwagę o dźwięku. Faktycznie, o ile nie masz głośników na maks słabo słychać. Popracuję nad tym.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #226 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 18:32:58 »
Przyznam szczerze, że nie wiem, kto wpadł na tak dziwaczny pomysł by taki komiks wydawać w tak małym formacie (podobne wrażenie, a może jeszcze bardziej miałem jak oglądałem Mort Cindera z Non Stop). W sensie nie dziwię się Mandioce, a oryginalnemu wydawcy (bo zgaduję, że Mandioca przeniosła po prostu oryginalny format tego komiksu).

W oryginale format był taki sam.

Offline KubciO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #227 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 18:40:11 »
W oryginale format był taki sam.
Ale to nie powód, by u nas nie wydać w większym formacie. Żywa stal w oryginale mniejsza niż u nas. Tak mi się wydaje przynajmniej, że Wydawca wspominał o tym.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #228 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 18:55:30 »
Masz rację, Żywa stal wyszła u nas w powiększonym formacie, na czym bardzo zyskała.
Zakładam, że pewnie kwestia licencji. Poczekamy na wypowiedź wydawnictwa :)

Offline KubciO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #229 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 19:03:30 »


Zakładam, że pewnie kwestia licencji.
Też tak uważam. Myślę, że inaczej dostalibyśmy kolosa w formacie Żywej Stali.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #230 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 22:01:24 »
Żywa Stal wyszła w różnych formatach.
Imaginarium jest ciut większe niż oryginał. Od początku planowałem go do serii brazylijskiej, pod format Faveli w kadrze, Kociej skórki i Skazańca 666.

Rozmawialiśmy z wydawcą oryginalnym i autorem. Idea była by komiks wyglądał jak taka cegła. To go wyróżnia.

Po wtóre, przy takim kryciu czerni na format Żywej Stali przy 472 stronach i papierze offsetowym 130g komiks kosztowałby więcej.

Wiem, zaraz każdy powie to nic, ale gadamy z wydawcami i swoje obserwacje mamy...

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #231 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 22:03:03 »
Kolosa dostaniecie w Raporcie Brodecka i Shankarze. Ale też nie będziemy ścigać się z chłopakami że Scream. My generalnie mamy format 235*165.

Offline KubciO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #232 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 22:04:39 »
Kolosa dostaniecie w Raporcie Brodecka i Shankarze. Ale też nie będziemy ścigać się z chłopakami że Scream. My generalnie mamy format 235*165.
A tam ze Scream'em będziecie się ścigać. Od razu rzućcie wyzwanie Libertago!

Offline nayroth

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #233 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 20:29:24 »
Odnośnie formatów, widziałbym Żywą Stal na papierze takim jak np. Armie Zdobywcy ze Studia Lain. Tamta czerń na kredzie jakby głębsza niż to na co pozwala offset.

Zauważyłem że parę razy kwestie Hybryda (konkretnie jest sztandarowe Ha!Ha!Ha!) mają charakterystyczną inną czcionkę niż reszta tekstu. Zastanawiam się czy to celowy zabieg bo sumie mogłoby to być konsekwentnie używane do końca albumu.   

Sama Stal natomiast czyta się sama, szczególnie filozoficzne wtrącenia narratora i bohaterrów przypadły mi do gustu.

Aha, czemu wklejeczka taka goła/uboga? Kilka wybornych grafik ze środka prosi się żeby je wrzucić jak klamrę na rozpoczęcie i zamknięcie albumu.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #234 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 21:29:00 »
Zauważyłem że parę razy kwestie Hybryda (konkretnie jest sztandarowe Ha!Ha!Ha!) mają charakterystyczną inną czcionkę niż reszta tekstu. Zastanawiam się czy to celowy zabieg bo sumie mogłoby to być konsekwentnie używane do końca albumu.   
Z tego co się orientuje to podobnie jest w oryginale. Ale musiałbym sprawdzić na konkretnym przykładzie.

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #235 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 22:41:21 »
Odnośnie formatów, widziałbym Żywą Stal na papierze takim jak np. Armie Zdobywcy ze Studia Lain. Tamta czerń na kredzie jakby głębsza niż to na co pozwala offset.
A to ciekawe, bo mnie na przykład zupełnie się nie podoba rodzaj papieru jakiego używa Studio Lain - szczególnie w komiksach czarno-białych - taka mocno odblaskowa kreda. Była nawet na ten temat dyskusja w temacie Studia i jeszcze kilka osób było podobnego zdania jak ja, tak że nawet wydawnictwo ma rozważyć zmianę papieru w kolejnych czarno-białych komiksach. Jak widać są różne gusta ;)
Od razu napiszę, że nie jestem (jeszcze) posiadaczem ŻS, więc nie wiem jak mi się spodoba rodzaj papieru z tego komiksu.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #236 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 22:56:25 »
Kredowy papier nie nadaje się do komiksów z dużym nasyceniem czernią, a nasze właśnie takie są. Jeśli zobaczysz nasz komiks czarno-biały na kredzie to znaczy, że sprzedaliśmy firmę;) To jakby pójść do restauracji z gwiazdką Michelin i dostać grzanki w jajku na ceracie...

Wyklejka celowo ma jedną grafikę. Już wyjaśniam dlaczego. Otóż, środek jest tak bogaty, że nie chciałem abyśmy przesadzili z dodatkami. Jest lakier punktowy, jest satynowanie, jest efekt szlifowanej stali...łatwo lrzedobrzyć

Online Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #237 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 23:35:15 »
Kredowy papier nie nadaje się do komiksów z dużym nasyceniem czernią, a nasze właśnie takie są. Jeśli zobaczysz nasz komiks czarno-biały na kredzie to znaczy, że sprzedaliśmy firmę;)

Szkoda, że inni wydawcy się nie trzymają tej zasady. Wszędzie praktycznie kreda (często świeciąca się jak psu jajca).

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #238 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 23:53:52 »
A to ciekawe, bo mnie na przykład zupełnie się nie podoba rodzaj papieru jakiego używa Studio Lain - szczególnie w komiksach czarno-białych - taka mocno odblaskowa kreda.
Kredowy papier nie nadaje się do komiksów z dużym nasyceniem czernią, a nasze właśnie takie są. Jeśli zobaczysz nasz komiks czarno-biały na kredzie to znaczy, że sprzedaliśmy firmę;) To jakby pójść do restauracji z gwiazdką Michelin i dostać grzanki w jajku na ceracie...
To ja jeszcze napiszę, że dla mnie kreda kredzie nierówna. Jak pisałem wyżej ta ze Studia Lain mi nie przypadła do gustu, ale ta (bo to chyba też była kreda), na jakiej Egmont wydał Cromwell Stone'a czy Batman Noir zupełnie mi nie przeszkadzała, a wręcz się podobała (bardzo nieodblaskowa kreda).
No nic, jak zakupię Żywą Stal to sobie porównam :)

Offline Pawel.M

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #239 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 02:19:16 »
jest satynowanie
Niestety. Nie wiem co to za dziwaczna moda na ten gufniany, wycierający się, plamiący i zbierający kurz meszek.