Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338475 razy)

am666, Michał, parsom (+ 3 Ukrytych) i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #150 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 16:21:16 »
Cały czas zastanawiam się nad Żywą Stalą. Miałem nie kupować , ale samo wydanie mnie interesuje....

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #151 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 16:55:24 »
Oimpo Tropical rzeczywiście warto przeczytać. Nie jest to obyczajówka na poziomie tych najlepszych typu Persepolis czy Essex, ale nie jest to strata czasu. Jeśli ktoś lubi film Miasto Boga, to odnajdzie w nim ten klimat. Nie aż taki poziom, ale klimat tak.
Ps. Zaledwie kilka dni przed wirusem w Polsce byłem w kinie na, jak się okazało, swoim ostatnim seansie pt. Nędznicy i również bardzo polecam. Niby o Paryżu, a nie Rio, ale fabularnie to jest praktycznie to samo co Miasto Boga i Olimpio Tropical.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #152 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 20:34:55 »
Wrzucajcie opinie o Żywej Stali, proszę :) Jestem ciekawy Waszych opinii!

Mandioca mocno uaktywniła się na facebooku, promuje Imaginario Coletivo. Można już składać zamówienia:

https://mandioca.pl/katalog/komiks/imaginario-coletivo

Mandioca kojarzy mi się z początkami Studia Lain w Polsce. Jedni i drudzy weszli w niszę, Studio Lain aktualnie stało się mocnym konkurentem na rynku. Mam nadzieję, że za rok czy dwa również Mandioca ugruntuje swoją pozycję na rynku.

Rozmawiałem wczoraj o planach Wydawnictwa, jedną zagadkę rozwiązałem na podstawie podpowiedzi zawartej w jednym z filmików. Myślę że mogę ją zdradzić dla szerszej publiki. Chodzi o Todo Shankar.




Oceny na goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/42594502-todo-shankar

Jaram się, ale to jeszcze trzeba poczekać na oficjalną zapowiedź.

Dalszych planów nie zdradzam, bo wynikały z prywatnej rozmowy. Musiałbym najpierw poprosić o zgodę, ale to już melodia przyszłości jeżeli chodzi o premiery. Jedna z nich to dla mnie także petarda, komiks spod szyldu Dargaud. Jest na co czekać i warto Mandiocę wspierać! :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #153 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 21:10:30 »
Ja coś sceptyczny jestem to propozycji Mandioci, mocno rozczarował mnie YE, może za bardzo się na niego nakręciłem. Teraz jak pojawiają się jakieś zapowiedzi, niby w pierwszym momencie reaguję entuzjastycznie "o, super się zapowiada!", ale jak co do czego przychodzi, to ostatecznie odkładam dany tytuł na "kiedyś tam". Może w końcu się przełamię i dam szansę Żywej stali...

Offline Arne

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #154 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 21:23:12 »
U mnie Żywa Stal leży jeszcze praktycznie na wierzchu i jest szansa, że ją w niedługim czasie przeczytam... ;)
Chyba, ze przygniecie ją stos nowości i wtedy nieprędko ją odkopię... :(
A Shankar wygląda nieźle :) Na obecną chwilę jestem na tak. Ale "Imaginaro Colectivo" odpuszczam - nie mój klimat (rysunkowo mi nie podchodzi, a "fabuła" też nie przyciąga... :(
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Kwiecień 2020, 21:25:54 wysłana przez BosMan »

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #155 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 22:13:18 »
Ja coś sceptyczny jestem to propozycji Mandioci, mocno rozczarował mnie YE, może za bardzo się na niego nakręciłem. Teraz jak pojawiają się jakieś zapowiedzi, niby w pierwszym momencie reaguję entuzjastycznie "o, super się zapowiada!", ale jak co do czego przychodzi, to ostatecznie odkładam dany tytuł na "kiedyś tam". Może w końcu się przełamię i dam szansę Żywej stali...
Żywa Stał to totalnie inna bajka, bajka której jeszcze w Mandioce nie było. Jak ktoś lubi klimaty fantasy rodem z Heavy Metal to Stał powinna mu podejść.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #156 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 22:17:26 »
Todo Shankar wygląda mocarnie, biere na premiere!

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #157 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 09:34:20 »
Shankar tô pieśń przyszłości. Raczej 2021. Dwa tomy. Co do YE...to jest komiks dla dzieciaków w przedziale 11-18. Najczęściej kupowany u nas przez kobiety. Ramirez82, pewnie nie jesteś targetem. Wiesz, że nie każdy nasz komiks to bajka?
Najbliższy komiks to Imaginario Coletivo. Na naszym profilu fejsbukowym codziennie opowiadamy o tej pozycji.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #158 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 09:40:03 »
Wiesz, że nie każdy nasz komiks to bajka?

Tak? Myślałem, że każdy...  ::)

A tak serio, to przecież wszyscy czytamy różne komiksy, takie skierowane do odbiorców w wieku 11-18 lat, a nawet młodszych, też potrafią sprawić mnóstwo frajdy. No ale wiadomo, nie skreślam całej oferty przez rozczarowanie YE, spróbuję Żywą stal.

Offline wujekmaciej

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #159 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 10:01:47 »
nie wiem czy już ktoś wklejał, ale jest chyba pierwsza recenzja Żywej Stali:

https://ksiazki.wp.pl/zywa-stal-recenzja-komiksu-wydawnictwa-mandioca-6499736184932481a

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #160 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 12:26:49 »
No to parę słów ode mnie :)

Jakość wydania robi wrażenie, duży format, okładka, metalowa zakładka też jest super.
Moim zdaniem historia jest kapitalna, aczkolwiek pochłonęła mnie nie od razu. Początek jeszcze wcale tego nie zapowiadał.
Autor ma ogromną wyobraźnię. Czego tam nie ma: rozważania o szczęściu, nieszczęściu, dążeniu do władzy, spokoju, miłości. Rysownik zdecydowanie nadąża za tą wyobraźnią, więc rysunki świetnie dopełniają opowieść.
Wszystkie postaci przewijające się przez komiks, nie są tylko tłem dla głównego bohatera. Za każdym idzie jakaś historia, nawet jak z czasem pojawiają się na kilka kadrów (Arcydziadek, Arcypan).
Dla mnie największa perełka to opis Madramanów, ich zwyczajów i przesądów. Chyba z 5 stron, a uśmiałem się nieżle :)
No i na koniec, ale nie najmniej ważne - fantastyczna robota tłumacza. Zakładam, że nie było to proste zadanie, ale efekt jest taki, że czyta się Żywą Stal znakomicie.
Bardzo się cieszę na kolejne tytuły tego duetu!

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #161 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 19:12:11 »
@Koora: tacy właśnie są Mazzitelli i Alcatena, kiedy tworzą razem. Alcatena, chociaż rysuje to jest specjalistą od literatury brytyjskiej, z której zrobił doktorat, pracował na jednej z angielskiej uczelni, a potem wykładał na uniwersytecie Buenos Aires.

Na świecie najchętniej wydają ich komiks Barlovento, moim zdaniem, po Żywej Stali najlepszy jest Shankar, który jest wprawdzie długi (600 stron) ale jest przygodówką pełną tylu intelektualnych wyzwań, że żal nie przeczytać. Bohater spotyka się zarówno z Shivą, Visznu, jak i Rasputinem, Godzillą i mechami. Panowie w tym komiksie zrobili coś co pewien recenzent świetnie ujął w zdaniu: Jedna legenda o wszystkich legendach, jeden bohater kontra wszyscy bohaterowie.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #162 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 10:31:45 »
Prezentem do preorderów Imaginario Coletivo ma być maseczka z rysunkami z komiksu. Kapitalne, gratuluję pomysłowości!  :D
https://m.facebook.com/mandiocapl/photos/a.274787082935346/893940041020044/?type=3&source=48&__tn__=EH-R

Offline Łukasz

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #163 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 21:50:22 »
Tytuł wybrany - Imaginarium zbiorowe, w preoderze krówki (cukierki) oraz maseczki z krową plus na FB Mandioci pokazane wiele przykładowych stron z wydania oryginalnego. https://www.facebook.com/mandiocapl/posts/897504753996906
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline Łukasz

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #164 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 10:10:35 »
Bartek z Mandioci przekonał mnie do zakupu Imaginarium Zbiorowego, bierę na pewno przed końcem preodera :D Plus uległem latającej krowie :D
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów