Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338767 razy)

arczi_ancymon, nekro, khomaniac i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #105 dnia: So, 01 Luty 2020, 16:13:34 »
Oj te 2 komiksy zapowiadają się świetnie. Przynajmniej wizualnie :) Jestem ciekawy jakie dodatki zaproponuje tym razem wydawnictwo?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #106 dnia: So, 01 Luty 2020, 17:21:53 »
Produkcja własna. Zakładki pod oba tytuły, wlepki i coś jeszcze. Trwa licytacja;) Ogłosimy na dniach.


Od razu zapowiadamy, że po Acero Liquido pójdzie następny tytuł, bo uważamy Alcatenę i Mazzitelliego za komiksowych geniuszy. Nakłady niewielkie.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #107 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 20:05:27 »
Z FB:
Żywa stal - Mazzitelli/Alcatena. Arcydzieło światowego komiksu już w marcu w sprzedaży.
290 stron przelotu przez fantazję autorów, których wyobraźnia nie zna limitów.

Żywa stal - Mazzitelli i Alcatena. Mamy okładkę. Mamy tłumaczenie. Preordery nadejdą lada dzień.
Tłumaczenie: Jakub Jankowski.
Literki i dtp: Raraku.


Online Konrad

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #108 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 20:33:01 »
Kolejny tytuł, który zamierzają wydać w przyszłości to "YESHUAH ABSOLUTO" autorstwa Laudo Ferreira (ilustrator "Olimpo Tropical") i Omar Viñole. Info z komentarzy z FB. 544 strony, niezła cegła.








https://www.amazon.com.br/YESHUAH-ABSOLUTO-Laudo-Ferreira/dp/8575326325

Offline wujekmaciej

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #109 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 10:26:57 »
Z FB:
Żywa stal - Mazzitelli/Alcatena. Arcydzieło światowego komiksu już w marcu w sprzedaży.
290 stron przelotu przez fantazję autorów, których wyobraźnia nie zna limitów.

Żywa stal - Mazzitelli i Alcatena. Mamy okładkę. Mamy tłumaczenie. Preordery nadejdą lada dzień.
Tłumaczenie: Jakub Jankowski.
Literki i dtp: Raraku.



wie ktoś może czy ma to jakąś fabułę ?

Offline Lyricstof

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #110 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 22:31:28 »
Rysunki bardzo ciekawe. Co do fabuły, trzeba wierzyć wydawnictwu.  ;)



Mnie rysunki urzekły, kupię ten komiks.
Jak dla mnie 2-3 z 4, więc nieźle. Pierwszy tytuł kojarzy mi się z Druilettem i na tę chwilę to pewniak zakupowy. Trochę wstyd, że nie mam jeszcze żadnego  komiksu Mandioci na półce, ale w 2020 nadrabiam.
Zdecydowanie duch komiksów Druilleta wyłania się z tych plansz.  :) Bardzo ciekawe.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline adamarluk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #111 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 23:37:56 »
wie ktoś może czy ma to jakąś fabułę ?
Bardzo zasadne pytanie, bo kilka tytułów Mandioci niestety nie posiadało.

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #112 dnia: Nd, 09 Luty 2020, 21:30:30 »
Kolejny tytuł, który zamierzają wydać w przyszłości to "YESHUAH ABSOLUTO" autorstwa Laudo Ferreira (ilustrator "Olimpo Tropical") i Omar Viñole. Info z komentarzy z FB. 544 strony, niezła cegła.


 :(

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #113 dnia: Nd, 09 Luty 2020, 22:23:55 »
Dlaczego :(? Źle, że wydadzą?

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #114 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 19:56:30 »
Niechętnie sięgam po wariacje na tematy religijne, a życie Jezusa w interpretacji latino nieszczególnie mi odpowiada.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #115 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 20:19:29 »
Po prostu nie jest to komiks dla Ciebie. Na szczęście jego zakup i lektura nie są obowiązkowe :)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #116 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 11:03:35 »
Latino nic nie znaczy. Nie wiem czy jesteś świadom wielkiego odwrotu KK na rzecz kościołów pentakostalnych? Po wtóre, Brazylia to kraj, gdzie mocne są różne odmiany spirytyzmu. Autor Yeshuy jest specjalistą od komiksów nt wierzeń i legend. Także możecie się spodziewać komiksu innego niż Biblia od wydawnictwa M. Ale też nie jest to plucie na religię. W ogóle nie o to w tym komiksie chodzi. Naszym zdaniem wyśmienita sprawa. Pewnie w.2021 wydamy.

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #117 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 18:24:31 »
Nie jestem świadom, ale  byćmoże ze sporą dozą przesady  zacytuję klasyka:
"Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmieci"
Nie widzę potrzeby zastępowania obecnych postaw światopoglądowych wersją kościoła protestanckiego, czy jakiegokolwiek innego tylko dlatego, że uznano je za właściwsze, wygodniejsze , czy z jakiś względów bliższe "prawdy". Nie kwestionuję kompetencji autora względem znajomości tematu, ale nie poszukuję również nawrócenia - wiara nie ma być, w mojej opinii-  fajna, atrakcyjnie podana czy lepsza od wszystkich i jakiejkolwiek, tylko ma być prawdziwa.
Nie odradzam, mówię jedynie, że komiks nie dla mnie.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #118 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 18:57:06 »
Nie widzę potrzeby zastępowania obecnych postaw światopoglądowych wersją kościoła protestanckiego, czy jakiegokolwiek innego

Postawy protestanckie też są "obecne".

wiara nie ma być, w mojej opinii-  fajna, atrakcyjnie podana czy lepsza od wszystkich i jakiejkolwiek, tylko ma być prawdziwa.

Krótko mówiąc: Twoja wiara jest prawdziwa, a wiara protestantów jest nieprawdziwa. Dobrze wiedzieć :)

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #119 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 18:58:50 »
A ja wręcz odwrotnie - też nie czuję potrzeby nawracania światopoglądowego, ale z chęcią poczytam dzieło podejmujące temat z innej perspektywy, bądź z innego kręgu kulturowego.