Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338198 razy)

LukCook, michał81 i 17 Gości przegląda ten wątek.

Online Alexandrus888

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1305 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 19:37:19 »
Ja tam bym wolał w miękkiej 8)

Offline volker

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1306 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 19:42:44 »
W miękkiej, a jak bedzie kiedyś potrzebny dodruk to dla odmiany w twardej.

Offline hansior

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1307 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 16:32:56 »
Kupiłem wreszcie Blasta. Po przejrzeniu komiksu jestem zaskoczony. Rysunki nie są jakoś specjalnie szczegółowe, raczej coś na granicy kreskówkowego stylu. Dlaczego ten komiks został wydany w tak ogromnym formacie? Trochę rozumiem argumentację, gdy dotyczyła ona Potworów, mimo, że to wciąż było trochę przesadzone wydanie. Ale tutaj? Nie widzę żadnego sensownego uzasadnienia czegoś takiego.

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1308 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 17:38:47 »
Akurat "Blast" ma chyba standardowy format europejskiego komiksu.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1309 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 20:01:04 »
ale Blast jest normalnego rozmiaru. czyli okolice formatu A4. taki też jest oryginał. może to że ma tyle stron daje wyobrażenie, że ten komiks jest taki duży...

ale czy to jest problem? bo to odczytałem z Twojego posta.

dla mnie jest to jeden z najlepszych komiksów przeczytanych w tym roku. a to w JAK został wydany - skłania mnie do tego aby umieścić go na liście na pozycji nr 1.

papier jest genialny. zapach , gramatura i przede wszystkim kolor. czyli lekko przybrudzony a nie oczojebno biały

Offline neo789

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1310 dnia: Cz, 26 Styczeń 2023, 22:41:53 »
ja jestem za tym aby środek był na twardo a okładka na miękko ;)

Offline hansior

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1311 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 08:14:46 »
A ja jestem za tym, żeby komiks mi nie przeszkadzał przy lekturze. Komiks tego formatu, co Blast, powinien mieć mniej stron, żeby się go wygodnie czytało. Inną sprawą jest też ocena, czy jeden komiks jest lepiej wydany niż drugi. Moim zdaniem Fungae jest lepiej wydany niż Blast. Bo tu nie chodzi, żeby był duży i twardy. Fungae bardziej cieszy oko - okładka jest tak zaprojektowana, że nawet wydawnictwo rezygnuje z umieszczania swojego logo, żeby nie naruszać artystycznego efektu. Osobną kategorią jest wydanie Wypadku na polowaniu. Podoba mi się po prostu jako cegiełka. Jest niestandardowego formatu, więc trudno ją dopasować do komiksów na półce, a jednak bardzo cieszy oko :)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1312 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 11:16:07 »
W poście odnoszącym się do wydawcy który na ŻADNYM wydanym komiksie nie wrzuca swej nazwy lub loga na front chwalisz komiks z nazwą wydawnictwa na froncie jako ten bez logo, co ma rzekomo świadczyć o spójności...

Co więcej, mamy komiksy w 7 formatach a coś tam pleciesz co standardowych formatach (łącznie z cegiełką Imaginarium Zbiorowe)...słowem powinieneś nas chwalić bo spełniamy Twoje oczekiwania a odnoszę wrażenie, że chciałeś się bezsensownie przypieprzyć;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Styczeń 2023, 11:19:18 wysłana przez mandioca »

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1313 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 12:00:06 »
Zakazany port [...] A to, co się dzieje jest oryginalne i nietypowe. I ulotne, jak poezja, która - i to jest niesamowite - stanowi fundament fabuły. Na niej zbudowany jest niemal każdy jej element. Pewnie niełatwo było go przetłumaczyć, ale komiks powstał dzięki wsparciu włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej i podejrzewam, że m.in. na tym polegała pomoc.

@mandioca proszę się nie wytykać czytelnikom, że się czepiają. Proszę zostawić to innym czytelnikom :).
Jeżeli dostaliście wsparcie finansowe na Zerocalcare to jeszcze wyjdzie, że Ministerstwo oddelegowało jakiegoś pracownika ze znajomością polskiego do pomocy w tłumaczeniu rzymskiego slangu ;)

Offline plast

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1314 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 13:40:46 »
Moim zdaniem Fungae jest lepiej wydany niż Blast.

Porównywanie normalnego formatu ~A4 i porządnej twardej okładki do książeczki w formacie kieszonkowym z może i ładną, ale jednak miękką (docelowo rozpadającą się) okładką typu paperback... może jeszcze napisz, że Wydział 7 jest lepiej wydany niż Blast :)

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1315 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 13:43:18 »
Fungae w formacie Blasta to byłaby pomyłka, więc "lepsze" to pojęcie względne. Ja nie widzę sensu tego porównywać, oba komiksy wydane są świetnie, choć ja bym dodał do Fungea zdecydowanie skrzydełka, ich brak uważam za duży błąd. Twardą oprawą też bym nie pogardził, komiks jest gruby i zachęca zawartością do wielokrotnego czytania.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Styczeń 2023, 13:44:51 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline plast

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1316 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 14:26:07 »
Fungae jest formatu Trawy plus ma podobną ilość stron. Trawa w twardej oprawie wygląda na półce świetnie. I jeszcze jest tańsza niż Fungae. Można? Można :) Nie musi od razu być A4 czy większe.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1317 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 14:33:20 »
Trawa jest czarno - biała, a Fungae kolorowe. Plus wyszła 2 lata temu. Jakby Ci teraz dowalili ceną, to byś się przewrócił.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1318 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 14:41:47 »
trawa z tego co mi wiadomo jest , lub powinna być zielona:)

Offline Spiff

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1319 dnia: Pt, 27 Styczeń 2023, 14:47:30 »
trawa z tego co mi wiadomo jest , lub powinna być zielona:)
... i dobrze wysuszona.
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?