Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 370623 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #930 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 15:09:02 »
Sam nie czytałem komiksu, odniosłem się do opisu kenjiego w spoilerze (parę postów wyżej), jeżeli to się nie pokrywa z treścią komiksu, a teraz doczytałem i zrozumiałem ;) że może tak być, to rzeczywiście mógł jedynie popsuć odbiór, a nie jest spoilerem.

No, ale konkluzja jest jedna, lepiej nie czytać wstępów, opisów itp. jeżeli ktoś obawia się o spoilery :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #931 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 15:14:17 »
No przecież o to chodzi, skąd miał wiedzieć, żeby nie czytać skoro nie było informacji, że wstęp streszcza komiks?

Nie wiem, bo wstępy to regularnie, często, gęsto robią? Naprawdę to nie jest pierwszy raz w dziejach literatury, kiedy taka sytuacja ma miejsce.

I żebyśmy się zrozumieli, nie bronię wydawcy ani nic w tym stylu - tylko ta dyskusja jest totalnie daremna, co z tego, że sobie pojęczysz u tego wydawcy, jak za tydzień otworzysz inny komiks od wydawcy Z, w którym wstęp również będzie miał spoilery, bo zamówili tekst u jakiegoś ziomeczka i miał wylane czy ci zepsuje lekturkę? Zmień swoje przyzwyczajenia czytelnicze, bo świata to raczej nie zmienisz.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Marzec 2022, 15:22:26 wysłana przez arczi_ancymon »

Online PabloWu

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #932 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 15:21:58 »
Serio nikt nigdy nie sparzył się na spoilerze we wstępie, z tyłu okładki itp. ?  Przecież wystarczy jedna taka sytuacja i masz doświadczenie do końca życia żeby czytać/oglądać takie teksty na końcu.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #933 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 15:32:16 »
Ja się nie sparzyłem, bo spoilery mi nigdy nie przeszkadzały w żadnej formie.

Online Martin Eden

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #934 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 15:55:22 »
- Spoiler! Tu jest spoiler! Jak śmiesz!?
- Ale to autorka tak napisała.
- A, to spoko.

A mnie ciekawi inny aspekt tego zagadnienia: skąd się wzięła ta antyspoilerowa gorączka. Serio, to najważniejsze w lekturze jakiegokolwiek dzieła filmu czy literatury? Skąd to się wzięło, bo mam wrażenie, że ludzka tolerancja na to była swego czasu mniej histeryczna. Z Netflixa? Z Filmwebu? Z USA? Z zamydlenia nam wszystkim oczu tym, że "nasze emocje" są najważniejsze?

Biorę z półki książkę sprzed 30 lat. Z tyłu napisane, że znajdują gościa na plaży. Nic nie pamięta, ale jednocześnie okazuje się, że jest mistrzem sztuk walki, ma dostęp do milionowego konta w Szwajcarii i że ktoś usilnie chce go zabić. Toż to skrót połowy "Tożsamości Bourne'a"! Czy mi to przeszkadzało w lekturze? Skąd! Przechodziłem przez to wspólnie z bohaterem, odkrywałem to razem z nim.
Potem wypuszczają XIII, gdzie autorzy wprost mówią, że bazowali na opisanej wyżej książce. Czy ktoś rozpaczał? Czy ktoś mówił, że to błąd w sztuce, spoiler?

Czy naprawdę nie ma już innych walorów - szczególnie w komiksie - które liczą się bardziej? Musimy być tak koniecznie zaskakiwani na każdym kroku, bo inaczej "wszystko nam zepsują"?

Kilka lat temu kumpel mi zdradził, że w najnowszych SW zabijają Hana Solo. Czy popsuło mi to projekcję? Nie! Miałem przyjemność w obserwowaniu jak film do tego wszystko prowadzi, jak zachowuje się postać, o której wiem, że zginie. Poza tym, tam było tyle innych rzeczy!

Naprawdę od tej antyspoilerowej paniki to już niektórym się przewraca. Przy czym wydaje mi się, że w wielu przypadkach jest to na pokaz. "Zobaczcie, jak go przyłapałem na spoilerze."

Wyluzujcie trochę z tą potrzebą, bo za chwilę będziecie kazali okładki zasłaniać, że za dużo zdradzają. Albo cholera wie, co jeszcze.

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #935 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 16:01:36 »
Uwaga spoilery:

Spoiler: PokażUkryj


Sorki nie mogłem się powstrzymać  :P

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #936 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 16:05:01 »
Czytając Biblię nie denerwujcie się przy clifhangerze jak
Spoiler: PokażUkryj
Jezus umiera, w następnym odcinku zmartwychwstanie

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #937 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 16:25:24 »
Kilka lat temu kumpel mi zdradził, że w najnowszych SW zabijają Hana Solo.
To jak takich masz kumpli to ja nie chce wiedzieć jacy są Twoi wrogowie! Rodriguez podzielił się swoim sucharem to i ja się obnazylem. A tak już serio, to ja również nie znoszę spoilerów, opisów z tyłu komiksów też nie czytam. Rozumiem arcziego, że się wkurzył bo mu wstęp popsuł odbiór komiksu, ale pretensje można mieć jedynie do autorki. Nie pozostaje nic innego jak po prostu nie czytać wstępniaków w przyszłości i nie będzie niespodzianek.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Marzec 2022, 16:53:19 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #938 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 16:59:31 »
No, ale konkluzja jest jedna, lepiej nie czytać wstępów, opisów itp. jeżeli ktoś obawia się o spoilery :)

Jasne. Właśnie się tego nauczyłem.
Życzę wszystkim miłej lektury. Może się czepiam ( wg niektórych napewno ) ale uważajcie na wstepniak. Mi trochę popsuł przyjemność oglądania.
 
I tyle chciałem przekazać. Peace

Offline tB

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #939 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 19:18:43 »
Dla mnie wstęp od autorki w Jedynaczce nadał kontekst osadzenia w lokalizacji/czasie oraz konsekwencji z tego wynikających dla mieszkańców i ich dzieci. Dzięki temu zaprezentowane wydarzenia miały dodatkowy wymiar już przy pierwszym czytaniu.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #940 dnia: Pn, 28 Marzec 2022, 15:12:43 »
Alvar Mayor już ktoś ma, czytał, poleca, odradza?

Offline Nephilim

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #941 dnia: Pn, 28 Marzec 2022, 22:23:09 »
Alvar Mayor już ktoś ma, czytał, poleca, odradza?
Mam. Nie czytałem ale ciężko odradzać coś co warstwą wizualną kosi wielu innych rysowników. Ten komiks warto mieć dla samej krechy, to wiem na pewno ;)

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #942 dnia: Wt, 29 Marzec 2022, 16:23:15 »
Czy dostał już ktoś preordery Alvar Mayora?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #943 dnia: Wt, 29 Marzec 2022, 19:01:05 »
Dziś pierwsze osoby.

Do czwat w nocy byłem w Bolonii na targach, od piątku do niedzieli na KFK.

Jak zwykle, rzutem na taśmę wskoczyło najwięcej zamówień w tym jakaś fala na Zakazany port...którego powoli zaczyna nam brakować więc kto nie kupił niechaj się śpieszy bo szykujemy niespodziankę;)

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #944 dnia: Wt, 29 Marzec 2022, 19:07:29 »
Spoko, spoko, tak myślałem, że zapiernicz  ;)