Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338883 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #915 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 09:01:13 »
Spoilery w Jedynaczce, hehe, dobre...  Powaznie?
Oczywiscie, kazdy ma prawo odbierac dany komiks jak chce, lacznie ze wstepem, ale zeby ten konkretny wstep  nazywac spoilerem, to spore naduzycie :)

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #916 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 09:40:51 »
Midar, ale widziałeś Jedynaczkę i czytałeś słowo wstępne Autorki, prawda? Bo jeśli to słowo wstępne Autorki to jest to celowy jej zabieg. Rozumiesz dlaczego Kenji ma nieuzasadniony problem?
Teraz lepiej rozumiem, ale należało takie wyjaśnienie napisać od razu.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #917 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 14:53:03 »
Czyli zgoda:) Pozdrawiam z targów w Bolonii.

Szykuje się...no, co ja mogę, że komiks jest uznawany za arcydzieło, widziałem katalog francuskiego wydawcy podpierającego się recenzjami;))))

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #918 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 17:31:35 »
Widać takie czasy, że arcydzieła można kupić w każdym sklepie z arcydziełami. Czasem nawet w promocji.

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #919 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 17:32:56 »
Oto, co Mandioca planuje nam wydać:


Nareszcie ktoś się skusił.
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Marzec 2022, 18:20:14 wysłana przez Midar »

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #920 dnia: Wt, 22 Marzec 2022, 21:59:07 »
no dobra - bo czuje się jakby ktoś chciał ze mnie zrobić idiotę i tak przedstawić w towarzystwie, więc zacznijmy od początku:

spoiler :to wypowiedz zdradzająca fragment fabuły, zwłaszcza istotny - mogąca zatem popsuć przyjemność w odbiorze dzieła.

cytuje wstęp - mimo, że dla niektórych jest to spore nadużycie , to ja jednak zaznaczę - uwaga spoiler!
Spoiler: PokażUkryj
 Pewnego razu - miałam wtedy sześć lat - tata przed wyjazdem do pracy wsadził mnie do autobusu do babci. Zasnęłam , a kiedy się obudziiłam , autobus był prawie pusty. Spanikowałam i uciekłam. Nie było nikogo, kto mógłby mi pomóc, więc uszyłam przed siebie. SZłam we łzach, podążając  za siecia trakcyjną trojejbusu. Na szczęście znalazłam drogę powrotną na ulicę, któa wyglądała znajomo i wreszcie po trzech godzinach dotarłam do domju babci


A teraz , o czym jest ten komiks. Dokładnie o tym co jest napisane wyżej...

Dwa dni temu napisałem posta w tym wątku, że bardzo lubie nieme komiksy, a wstęp popsuł mi zabawę i odbiór komiksu. Komiksy nieme, mają to do siebie że operują tylko obrazem. Więc tylko w ten sposób możemy "odczytywać " komiks - gapić się na obrazki i układać sobie historię po swojemu. Ale jeśli ta historia została nam opowiedziana na samym początku....to pobite gary.

kurde - wydaje mi się, że w miarę sensowny , czytelny i kulturalny sposób napisałem co miałem na myśli. Natomiast wydawca napisał w jednym poście że się czepiam a w następnym że mam nieuzasadniony problem...

na forum ludzie obrażają się na wydawce i postanawiają nie kupować ich komiksów : bo komiks został wydany na miękko  a przecież chcieli na twardo, albo że okładka ma skrzydełka a lepiej jednak byłoby gdyby ich nie miała. I odwrotnie. Ja natomiast postanowiłem obrazić się na wydawce ( którego posiadam 12 komiksów) bo uważam że jest burakiem.
( chociaż Blasta sobie na pewno kupie - ale z całą resztą będę dużo mocniej się zastanawiał)



Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #921 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 10:35:58 »
Nie przypominam sobie by ktokolwiek na forum obrażał się na wydawcę, a tym bardziej deklarował rezygnację z komiksów wydawanych przez niego, z uwagi na miękką oprawę czy brak skrzydełek, albo odwrotnie.

Odpowiedzi Mandioki nie były idealne, ale nazywanie wydawcy burakiem to bardzo gruba przesada.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #922 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 11:03:11 »
Cóż, skończy się to pewnie jak zwykle i wydawca obrazi się na użytkownika, a także całe forum, a następnie przestanie na tymże forum pisać, bo inny burak go zwyzywał od buraków. It's a circle of life ;)

A wystarczyłoby zachować dystans, ostatnie dwie strony tego tematu przypominają mi wiadomego pana z Kultury Gniewu, który też bezsensownie wdawał się w dyskusje i podobnie się to skończyło. Z kolei z drugiej, czytelniczej strony niektórzy też najwyraźniej mają problemy emocjonalne - jak Mandioca wyda coś fajnego, to kupię, cała reszta ma znaczenie drugorzędne, bo komiksów nie kupowałem i nie kupuję ze względu na sympatie do wydawców. I takie zdrowe podejście proponuję wszystkim obecnym.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Marzec 2022, 11:10:22 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #923 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 11:36:51 »
odszczekuje buraka , po pierwsze bo to nie uprzejme  , a po drugie nie chce aby to było tematem tej dyskusji.
tylko temat wstępniaka.


Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #924 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 13:05:59 »
Jeżeli użyjemy takiej definicji spojlera to upieram się przy nadużyciu:

Spoiler (z ang. spoil – psuć, niszczyć, rozpieszczać) – niepożądana informacja o szczegółach zakończenia bądź ważnego zwrotu akcji utworu literackiego, teatralnego, telewizyjnego lub filmowego.

Podkreślam tylko, że przeżycia autorki (opisane we wstępie) na podstawie których powstał pomysł na komiks nie są spojlerem... :)

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #925 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 13:13:03 »
no to inaczej : wstęp popsuł mi odbiór dzieła.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #926 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 13:15:55 »
To trzeba było nie czytać, albo idź wylewać żale do autorki. Ok?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #927 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 14:00:09 »
Swoją drogą to ciekawe, że kenji w temacie o Musze powiedział o ludziach mających krytyczną opinię
Cytuj
chyba niektórym już całkowicie pojebało się tych pustych głowach
a w tym przypadku kiedy sam ma krytyczną opinię nazywa wydawcę, który się z nim nie zgadza burakiem.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #928 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 14:25:24 »
To trzeba było nie czytać, albo idź wylewać żale do autorki. Ok?
o k*wa strach się odezwać :o

No przecież o to chodzi, skąd miał wiedzieć, żeby nie czytać skoro nie było informacji, że wstęp streszcza komiks?

Jeżeli taki był zamysł autora, spoko. Często w wydaniach zbiorczych/ekskluzywnych itp. są dodatkowe przedmowy, czy posłowia, których nie ma przy czytaniu albumów albo zeszytów. Ktoś już może znać treść, a kupuję sobie zbiorcze w innym celu (ponowne czytanie, czysto kolekcjonersko itd.), a że u nas wychodzą w większości te zbiorcze jako jedyna wersja to pojawiają się w nich spoilery, mniejsze i większe.

Dla mnie to nie problem, bo też się już nauczyłem, że wstępy, posłowia i inne tego typu bajery (nawet opis na tylnej okładce) często streszczają i/lub spoilerują, kenji pewnie też się już nauczył ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Marzec 2022, 14:29:51 wysłana przez Murazor »

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #929 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 14:33:17 »
No przecież o to chodzi, skąd miał wiedzieć, żeby nie czytać skoro nie było informacji, że wstęp streszcza komiks?
Ale nie streszcza...