Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 368643 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #885 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 22:25:29 »
@Carnivale jeśli jakaś mądrość płynie z czasów pandemii i wojny - to nie przesadzać z publicznym ogłaszaniem planów. Gdyby udało się wydać wszystkie trzy w 12 miesięcy byłbym zadowolony.
Drugi tom jakoś wrzesień-październik 2022. Trzeci luty-kwiecień 2023.

Alvar Mayor to zbiór wielu krótkich opowieści, zdecydowanie lepiej czytać od pierwszego do trzeciego i wszystkie trzy niż tylko trzeci a potem pierwszy. Generalnie tomy zbiorcze są układane wg jakiegoś sensu i chronologii.
W przypadku naszego wydania miały jeszcze rewizję i dodatkowe poprawki na okoliczność ponownej digitalizacji w 2020 roku więc są zweryfikowane i na przykład różnią się od włoskiego wydania sprzed bodaj 30 lat.

Offline GoNzO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #886 dnia: Pt, 18 Marzec 2022, 18:28:46 »
Fajnie to wygląda.


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #887 dnia: So, 19 Marzec 2022, 10:13:34 »
Główkujemy jak dopasować czwarty tytuł. Bo seria argentyńska ma się ciągnąć latami;)
A ważnych tytułów tam mnogość.

Offline kv

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #888 dnia: So, 19 Marzec 2022, 16:18:19 »
Alvar Mayor to zbiór wielu krótkich opowieści, zdecydowanie lepiej czytać od pierwszego do trzeciego i wszystkie trzy niż tylko trzeci a potem pierwszy. Generalnie tomy zbiorcze są układane wg jakiegoś sensu i chronologii.
W przypadku naszego wydania miały jeszcze rewizję i dodatkowe poprawki na okoliczność ponownej digitalizacji w 2020 roku więc są zweryfikowane i na przykład różnią się od włoskiego wydania sprzed bodaj 30 lat.
Wg mnie warto takie informacje zawsze podawać przy zapowiedziach, bo to ułatwia w podjęciu decyzji - wiedząc to wiem już, że można kupić, przeczytać i bez spiny czekać na kolejne tomy  ;)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #889 dnia: So, 19 Marzec 2022, 20:20:27 »
Obie polskie okładki jakie widziałem w sieci są bardzo ładne.


A plansze są po prostu obłędne.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #890 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 00:08:17 »
To były 2 okładki do wyboru?  ???

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #891 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 00:19:46 »
No chyba nie. Ta pierwsza (moim zdaniem lepsza) chyba była jakaś wstępna.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #892 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 09:01:15 »
Pierwsza mi się bardziej podoba :(

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #893 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 09:39:51 »
Uwielbiam nieme komiksy. Dlatego nad zakupiłem Jedynaczki się w ogóle nie zastanawiałem. Jest to piekny komiks jednak raczej do oglądania z dziećmi. Największym jego problemem jest … wstęp. We wstępie w kilku słowach opisana jest CAŁA fabuła komiksu przez co czytanie ( oglądanie ) tego albumu pozbawione jest większych emocji.
 
Na początku czytasz spoiler a później oglądasz to co przeczytałeś…. Fatalnie zostało to zaplanowane

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #894 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 09:46:36 »
@up
Ja już się nauczyłem czytać wstępy po zakończeniu lektury komiksu ;)
Taki komiksowy myk dla zaawansowanych, wstęp prawie nigdy nie jest w rzeczywistości wstępem :) Bardzo często oprócz spoilerów i kadzenia twórcom (jeśli pisze to ktoś z zewnątrz) są odniesienia do konkretnych części/zeszytów co bez uprzedniej lektury jest informacją mało przydatną a wręcz szkodliwą (jeśli są tam kolejne spoilery).

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #895 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 10:04:07 »
Jedziemy (B) finalizować umowy na kilka sztosów na 2023!

Ten festiwal to spełnienie mandiokowych marzeń: https://www.bolognachildrensbookfair.com/home/878.html

Możecie być pewni, że przetestujemy Wasze portfele;)

Hasło akcji: morze i wyprawy!

Zobaczymy ile uda się skarbów na pokład załadować. Ahoj przygodo!

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #896 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 10:08:52 »
@up
Ja już się nauczyłem czytać wstępy po zakończeniu lektury komiksu ;)
Taki komiksowy myk dla zaawansowanych, wstęp prawie nigdy nie jest w rzeczywistości wstępem :) Bardzo często oprócz spoilerów i kadzenia twórcom (jeśli pisze to ktoś z zewnątrz) są odniesienia do konkretnych części/zeszytów co bez uprzedniej lektury jest informacją mało przydatną a wręcz szkodliwą (jeśli są tam kolejne spoilery).
Ja się do tej pory nauczyłem, by nie czytać dodatków które są czasem umieszczane na początku komiksu, ale faktycznie warto to rozszerzyć również na wstęp.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #897 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 13:26:10 »
@kenji - Wanderer Petera Van den Ende planujemy na jesień. Równie piękny jak Jedynaczka.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #898 dnia: Nd, 20 Marzec 2022, 15:36:03 »
fajnie - tylko wstęp dajcie na koniec:) lub dajcie info : uwaga spoiler

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #899 dnia: Pn, 21 Marzec 2022, 00:01:01 »
Na ok. 30 entuzjastycznych opinii trafiłeś się jedyny zawiedziony wstępem. Także sorry, czepiasz się.