Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 364735 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #870 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 09:36:10 »
PS. YESHUAH.

Nie Yeshuah Absoluto. W Brazylii Yeshuah wyszło w trzech tomach, a potem w integralu. Integral to Yeshuah Absoluto. U nas będzie Yeshuah.
Kuba Jankowski i Marek Cichy już walczą z tekstem. 576 stron, dymków sporo, komiks gęsty, jest wymagający uwagi ale to baaaardzo ciekawa rzecz.
Topka moich komiksów, które chciałem wydać, obok Raportu Brodecka, Charliego Chana, Żywej Stali, Barras (tak, bardzo mnie śmieszy ten komiks!).

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #871 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 09:41:37 »
Zerocalcare.....jedno z moich marzen :) Mam nadzieje na wiecej Wlocha  ;)
Dzieki Mandioko !

Online wujekmaciej

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #872 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 10:41:15 »
Ktoś coś więcej o Przepowiedni ? :)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #873 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 12:58:41 »
Zerocalcare pisze na poły autobiograficzne komiksy. Są to najlepiej sprzedające się komiksy we Włoszech od ok. dekady (tak, wiem o Dylan Dogu, ale realia wraz z pokoleniami nowych czytaleników trochę się już zmieniają)
Rozlicza się sam ze sobą, z otoczeniem, polityką, kulturą...wszystkim. W tonie zabawno-marudzącym.
Oczywiście jest namiętnym graczem, pożeraczem filmó, komiksów więc wszystko to znajdzie ujście w komiksie.

Przepowiednia pancernika doczekała się pierdyliona wydań, sprzedano jej ponad 140 000 i właśnie leci 9 dodruk!

Na podstawie komiksu powstał film (nie znam) i w 2021 serial na Netfliksie (od grudnia dostępny też u nas pt takim oto tytułem: https://www.filmweb.pl/serial/Oderwij+wzd%C5%82u%C5%BC+linii-2021-10003196

Komiks wymaga bardzo dużej uwagi od tłumacza i redaktora. Na szczęście Paulina podczas pisania doktoratu na italianistyce ponoć najlepiej bawiła się czytając komiksy Zerocalcare. To jej uporowi zawdzięczamy tą pozycję. Namawiała mnie odkąd się poznaliśmy podczas KFK 2018.

Komiks sprzedano do wieeeeelu krajów, tak wielu, że przystępując z ofertą myśleliśmy, że już ktoś to u nas łyknął. A tu niespodzianka:)
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Luty 2022, 13:02:16 wysłana przez mandioca »

Offline holcman

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #874 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 13:23:49 »
Komiks sprzedano do wieeeeelu krajów, tak wielu, że przystępując z ofertą myśleliśmy, że już ktoś to u nas łyknął. A tu niespodzianka:)

Przyznam, że agent reprezentujący te komiksy (choć nie wiem, czy jeszcze) "molestował" mnie Zerocalcare przez bardzo długi czas. Przeczytałem i nie wzięło mnie zupełnie. Podobny przypadek, co niemiecki autor Flix - doceniam, ale nie moja bajka zupełnie, choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że absolutnie tak :-)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #875 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 14:29:03 »
Szymon, co Ty mi komiksy recenzujesz? Nie szukam ludzi do skautingu komiksów dla Mandioki. Ten etat już zajęty:)


Offline holcman

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #876 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 14:54:31 »
Szymon, co Ty mi komiksy recenzujesz? Nie szukam ludzi do skautingu komiksów dla Mandioki. Ten etat już zajęty:)

To forum miłośników komiksów, o komiksach można pogadać :-)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #877 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 16:09:27 »
a na KFK będziesz?:) a propos rozmawiania o komiksach?

Pimpek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #878 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 17:13:33 »
Serial animowany na Netflixie bardzo fajny. Czekam niecierpliwie na komiks :)

Offline holcman

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #879 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 17:33:34 »
a na KFK będziesz?:) a propos rozmawiania o komiksach?
Niestety nie :-(

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #880 dnia: Wt, 01 Marzec 2022, 16:07:29 »
Preordery "Shankar" t.2 wysłane. Komiks trafił do księgarń.

"Jedynaczka" wydrukowana, wysłana do magazynu. Od jutra będzie rozsyłana do preorderowiczów i hurtowni. Pewnie do piątku trafi do księgarń.


"Alvar Mayor" t.1 po literkowaniu. Do korekty.

"Gniew" już w tłumaczeniu.

Jedziemy z koksem!

Na krakowskim KFK będzie można wziąć w garść i sprawdzić organoleptycznie co tam wysmażyliśmy.


Offline LukCook

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #881 dnia: So, 05 Marzec 2022, 16:59:58 »
Dark Horse wyda świetny „Labirynt” Thiago Souto.

https://www.darkhorse.com/Blog/3451/enter-world-between-dreams-and-reality

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #882 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 08:40:51 »
Odpowiadamy zbiorczo na kilka pytań technicznych zadawanych w różnych miejscach:

Shankar ma dwa tomy zbiorcze. Obydwa dostępne. Recenzja poniżej:
https://ksiazki.wp.pl/shankar-tom-2-recenzja-komiksu-wydawnictwa-mandioca-6745558552959552a

Alvar Mayor trzy. Pierwszy ukazuje się za tydzień.

Kolejne preordery to Gniew i Blast. Blast w naszym wydaniu zawiera dwa tomy francuskie, czyli w Polsce ukażą się dwa tomy bo oryginalnie we we Francji wypuszczono cztery.


Offline carnivale

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #883 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 19:06:47 »
Alvar Mayor trzy. Pierwszy ukazuje się za tydzień.

Możecie powiedzieć w jakich odstępach czasowych chcielibyście wydać pozostałe dwa tomy?

Offline ryba

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #884 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 22:18:45 »
Możecie powiedzieć w jakich odstępach czasowych chcielibyście wydać pozostałe dwa tomy?
To może jeszcze napiszcie, czy te tomy to zamknięte fabuły, czy 3 tomy to jedna historia?