Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 364606 razy)

badday i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #750 dnia: So, 16 Październik 2021, 13:28:34 »
Oczywiście, jak zawsze, można na to zaradzić. I pewnie zaradzimy;) Będzie drożej ale nie tak abyśmy jakoś szczególnie płakali i podnosili ceny o jakieś potężne %.

U nas jest tak, że komiksy są po prostu planujemy z baaaardzo dużym wyprzedzeniem i kupujemy prawa na rok albo i więcej. Słowem teraz już załatwiam sprawy na 2023 bo 2022 już lista zamknięta.


Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #751 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 22:30:19 »
Pawełek Pionkio - szczerze polecam. Fabuła momentami pretekstowa, ale nadrabia to ilością i jakością pomysłów, humorem i poziomem graficznym. Trochę na minus praktycznie brak zakończenia oraz wąska paleta barw (podobna jak w Człowieku). Całościowo jednak dla mnie mocne 8/10.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #752 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 08:54:53 »
Trochę na minus praktycznie brak zakończenia
Bo Pawełek jak Iznogud, ciągle ma nowe przygody. A autor zapowiedział, że będzie kolejny tom :) Hurra!

Offline perek82

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #753 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 09:40:15 »
Życie i czasy Charliego Chana Hock Chye to kolejny cholernie dobry komiks oraz kandydat do komiksowego podium roku 2021. Mandioca narobila mi takiego smaka, ze kupilem go w oryginale kilka tygodni temu, w lokalnym comic shopie. Dzis usiadlem rano aby sobie "poogladac" do kawusi i praktycznie wciagnalem calosc przy jednym posiedzeniu. Tego grubasa (troszke ponad 300 stron), ktory czyta sie nieziemsko dobrze, wciaga jak bagno. Nie sadzilem, ze historie Singapuru (o ktorej nie wiedzialem praktycznie nic) da sie opowiedziec w tak fajny, ciekawy sposob. Bo tu nie chodzi, o zadnego Charliego, ktory jest postacia fikcyjna, ale o bardzo interesujaca historie powstania tego panstwa i burzliwych, poczatkowych losow. Charlie, czyli mlody tworca komiksow, jest tylko punktem zaczepienia. Wraz z z jego dorastaniem, obserwujemu jak zmienia sie i dojrzewa jako artysta, ale przede wszystkim - jak zmienia sie Singapur. Sonny Liew dokonal tu tytanicznej pracy, a calosc podal w formie najbardziej przystepnej jakiej tylko mozna. Bez dluzyzn i meczenia buly historycznymi faktami. Charlie to takze uczta dla oka. Tylu roznych stylow nie spotyka sie w komiksie za czesto. Liew zagluje to praktycznie wszystkim - od prostej cartoonowej kreski, po ultra realistyczne calostronicowe plansze malowane farbami. Dodajmy do tego szkice, materialy "nieopublikowane", plansze stylizowane na stare, kolaze, itp, itd. Az trudno uwierzyc, ze wszystkie plansze sa autorstwa jednej osoby. Cos niesamowitego. Calosc to mieszanka idealna - swietnie napisany oraz zilustrowany tytul, ktory z cala stanowczoscia polecam. 

Podpisuję się pod powyższym w 99%. Jedyna różnica, że nie weszło mi to za jednym posiedzeniem ale czytałem po nocach. Jak siadłem w dzień, to 100 stron sam nie wiem kiedy pękło.
Na początku założyłem, że czytam o prawdziwej postaci. Nie wiem dlaczego. Ale sam komiks tak genialnie zrobiony z tymi wszystkimi wstawkami "z niepublikowanych komiksów" czy plakatami, zbiorami prywatnymi itd., że do końca byłem o tym święcie przekonany. Dopiero jak próbowałem pogooglać to się okazało, że się dałem wkręcić. I to jeszcze podbiło moją ocenę. Na pewno mój top 10 tego roku.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #754 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 21:48:28 »
Jesteśmy po pierwszych ( i być może jedynych) targach w 2021 - MFKiG i MTK w Krakowie.

Kapitalne przyjęcie Charliego Chana i Pawełka Pinokia. Shankar idzie aż miło. Ale Zakazany port to komiks, po kupieniu którego kupujący zawsze wraca.
Co jeszcze raz przekonuje, iż najważniejsza jest opowieść, którą chcą autorzy zapodać.

Kończymy powoli już chyba wszystkie dzieła popełnione przez Teresę Radice i Stefano Turcioniego i możecie być pewni, że nie powiedzieli u nas ostatniego słowa;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Październik 2021, 21:50:10 wysłana przez mandioca »

Offline Kadet

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #755 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 23:55:03 »
Kończymy powoli już chyba wszystkie dzieła popełnione przez Teresę Radice i Stefano Turcioniego i możecie być pewni, że nie powiedzieli u nas ostatniego słowa;)

Żeby wydać wszystkie, to chyba musielibyście wyszarpać od Egmontu sublicencję na komiksy Disneya :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online Konrad

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #756 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 15:09:37 »
W Gildii można już zamawiać dodruk Raportu Brodecka. Podana data premiery to 30.11.2021. Cena okładkowa wynosi 155zł, więc wzrosła o 10zł w stosunku do pierwszego wydania
https://www.gildia.pl/komiksy/449258-raport-brodecka

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #757 dnia: So, 23 Październik 2021, 11:14:49 »
Można już kupować dodruk Raportu Brodecka. W przedsprzedaży dorzucamy torbę, z grubego, 260gramowego materiału. Kapitalna grafika Prosiaka zdobi ją idealnie.

https://mandioca.pl/katalog/komiks/raport_brodecka

6.12 - wrzucamy nowe preordery oraz ogłaszamy czego można się spodziewać w 2022.

Offline czytelnik

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #758 dnia: So, 23 Październik 2021, 13:21:03 »
Można już kupować dodruk Raportu Brodecka. W przedsprzedaży dorzucamy torbę, z grubego, 260gramowego materiału. Kapitalna grafika Prosiaka zdobi ją idealnie.

https://mandioca.pl/katalog/komiks/raport_brodecka

6.12 - wrzucamy nowe preordery oraz ogłaszamy czego można się spodziewać w 2022.
Czy dla szczęśliwych posiadaczy Brodecka, więcej, kompletu Waszych komiksów :-) będzie opcja nabycia torby bez konieczności dublowania? Dziękuję!

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #759 dnia: So, 23 Październik 2021, 17:12:55 »
Tak, ale po zaspokojeniu preorderowiczów;)))

Pewnie w grudniu, akurat na Świętego Mikołaja:)

Offline Eyeless

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #760 dnia: So, 23 Październik 2021, 18:09:40 »
W sam raz do zestawu z drugim Shankarem ?

Offline hansior

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #761 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 06:57:59 »
Indyjska włóczęga ledwo mi się mieści na półce. Wiem, że Raport Brodecka jest duży. Wyższy niż włóczęga?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #762 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 07:59:59 »
Indyjska włóczęga ledwo mi się mieści na półce. Wiem, że Raport Brodecka jest duży. Wyższy niż włóczęga?

Niższy niż Włóczęga, niższy nawet niż te Screamowe albumy w powiększonych formatach, wcale jakiś specjalnie wielki ten komiks nie jest.

Online donT

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #763 dnia: Pt, 29 Październik 2021, 21:44:04 »
Jezeli ktos, tak jak ja jeszcze chwile temu, zastanawia sie nad Mrocznymi Sekretami Olimpu to ponizszy filmik moze pomoc w decyzji.
Mi pomogl. Komiks juz zamowiony.
 ;)


Edit: trzeba ogladac na youtube


« Ostatnia zmiana: Pt, 29 Październik 2021, 21:46:45 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #764 dnia: So, 30 Październik 2021, 09:19:36 »
Preordery z zakładką można śmiało zamawiać jeszcze na naszej stronie, z racji przesunięcia premiery na 10.11 mamy jeszcze trochę czasu, a zakładek jeszcze kilkanaście nam zostało.

www.mandioca.pl