Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 364807 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #735 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 10:56:29 »
Centrum Komiksu już ma! Gildia też 24h, więc mogliby już mi wysłać razem z Relaxami.
Choć dojdzie dopiero jak wrócę z Łodzi.

Offline tB

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #736 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 12:28:47 »
Przy pierwszym wrzucie okładki wydawało mi się, że napis miał trafić bezpośrednio na wstęgę, pod autobus.
Może to nie przeoczenie, bo tytuł nie był przez to czytelny i zdecydowali się zostawić w ten sposób?

EDIT: W oryginale napis też jest na wierzchu.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #737 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 14:42:30 »
Przy pierwszym wrzucie okładki wydawało mi się, że napis miał trafić bezpośrednio na wstęgę, pod autobus.
Może to nie przeoczenie, bo tytuł nie był przez to czytelny i zdecydowali się zostawić w ten sposób?

EDIT: W oryginale napis też jest na wierzchu.
Ktos na FB sugerowal zeby tak zrobic, ale w takiej opcji tytul nie bylby tak czytelny jak teraz, zwlaszcza, ze to obce nazwisko i bylby problem z poprawnym jego rozszyfrowaniem.

Offline wujekmaciej

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #738 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 10:43:46 »
czy ktoś z Was przeczytał już Charlie Chana i chciałby się podzielić wrażeniami ? :)

Offline donT

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #739 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 10:53:28 »
Ja czytalem i pisalem. Przewin troszke do gory.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #740 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 20:40:12 »
Ruszamy z dodrukiem Raportu Brodecka. Zakupy na naszej stronie premiujemy takim oto prezentem - torba z kapitalną grafiką Prosiaka, idealnie opisującą co Larcenet chciał na 320 stronach przekazać.

https://www.facebook.com/mandiocapl/photos/a.270781500002571/1262330697514308

Offline perek82

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #741 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 21:00:44 »
Ja czytalem i pisalem. Przewin troszke do gory.

Ja spróbowałem po tej opinii. Dzisiaj przyszło i czeka na swoją kolej. Jakby co będę miał pretensje😀
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline PabloWu

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #742 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 22:27:49 »
A dla tych co kupili pierwsze wydanie Raportu jest szansa dostać taką stylową torbę ?

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #743 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 12:00:07 »
BREAKING NEWS: Wydawnictwo właśnie potwierdziło oficjalnie na FB, że wyda kolejny tytuł autorstwa Manu Larceneta, czyli Blast!!! Całość prawdopodobnie w 4 tomach po 200 stron
https://www.facebook.com/mandiocapl/posts/1262948700785841

A dodruk Raportu Brodecka już się drukuje

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #744 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 14:04:15 »
Raczej w dwóch tomach ;)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #745 dnia: So, 09 Październik 2021, 11:11:21 »
Wiadomości organizacyjne:
- Mroczne sekrety Olimpu - przetłumaczone, po redkacji i literkach, czyli środki praktycznie czekają na ostatni look. Czekamy na dodatkowy rysunek, który rysuje się i rysuje. Komiks planowany na koniec miesiąca.

- Raport Brodecka - dobra wiadomość: będzie szybciej. Kiedy dokładnie? Podamy w przyszłym tygodniu. Dlaczego? Produkcja toreb to jakieś 3 tygodnie. Torby i komiksy muszą się zgrać, a równocześnie nie mogą wejść do magazynu w tym samym czasie co Mroczne sekrety Olimpu. Czyli logistyka.

Plan na I połowę 2022 oraz pierwsze trzy preordery na 2022 podamy 6.12.

Jeśli jesteście głodni kontaktów z nami:
14-17.10 jesteśmy na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.
12-14.11 - Śląskie Targi Książki w Katowicach.
20.11 - Niech Żyje Komiks w Warszawie...cdn

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #746 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 15:44:38 »
W Krakowie, na targach książki jesteśmy na stoisku K3, hala Wisła.

Errata do preorderów:
- ceny papieru zapieprzają jak zające, zatem dwa a nie trzy preordery ogłosimy na Mikołaja. Mogłoby się okazać bowiem, że cena trzeciego nie zostanie dotrzymana.

Ale podamy już wszystkie tytuły na pierwsze półrocze więc się szykujcie! Będzie światowo;)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #747 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 16:56:42 »
Mniej więcej jaki procent ceny okładkowej komiksów to koszty druku? Ktoś wie jakie są widełki?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #748 dnia: So, 16 Październik 2021, 08:18:24 »
Proste wyjaśnienie: w marcu wyszedł Brodeck.
Teraz poszedł dodruk, nie płacę tłumaczowi, redaktorce, grafikowi. Teoretycznie interes życia. Mam na pół auta albo trzy tytuły do wykupu. Nic z tego! Druk tak podrożał, że zjadł wartość pracy tych trzech osób i jeszcze więcej.
% udział zależy od wielkości nakładu, im większy tym udział mniejszy oraz jakości papieru. W naszym przypadku to ma największe znaczenie bo Brodeck szedł na bardzo drogim offsecie.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #749 dnia: So, 16 Październik 2021, 09:54:36 »
To grubo. Tak ogólnie pytam, bo ostatnio ciągle wszyscy trąbią o tym druku i się zastanawiałem o ile procent ceny okładkowej wydawcy będą zmuszeni ją podnieść.