Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 337847 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 16:37:23 »
Jeśli wywnioskowałeś to z mojej wypowiedzi to ok. Ja zdecydowanie bardziej skłaniałbym się do dania szansy Labiryntowi. I z pewnością w przyszłym tygodniu sięgnę po niego jeszcze raz, potrzebuję czasu aby przegryźć fabułę.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 18:24:52 »
Jest taki zalew komiksow, ze z takich brazylisjkich komiksow to tylko absolutne perelki bym kupil.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 18:32:27 »
Nie no, to lepiej zostać przy amerykańskich absolutnych perełkach.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 18:53:06 »
Skoro tak uwazasz.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 22:40:56 »
Nie chciałbym być źle odebrany. Labirynt w tym momencie zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o komiksy przeczytane w tym roku na mojej liście. Z kilku powodów, z czego na pierwszym miejscu niezaprzeczalnym jest warstwa graficzna. Osobiście wgniotła mnie w fotel i dawno nie byłem pod takim wrażeniem. Thiago Souto napracował się szczególnie w kreacji świata, wykorzystane wzorce powodują chaos, zamieszanie na kadrach jak to bywa w Labiryncie. Sam tytuł jest wieloznaczny. Odnosi się zarówno do bohatera
Spoiler: PokażUkryj
realistycznego
jak i jego przyjaciela, pojawiającego się
Spoiler: PokażUkryj
w snach
.

Kogo poznajemy w komiksie?
Spoiler: PokażUkryj
Kilkuletniego chłopca, któremu życie daje w kość. Problemy ze zdrowiem (astma) oraz samotne życie z mamą bez ojca skutkuje tym, że Nico nie ma najlepszej renomy wśród rówieśników. Delikatnie pisząc. Swoje uczucia przechowuje w sobie, nie potrafi sobie z nimi poradzić. W tym miejscu pojawia się drugi najważniejszy bohater w komiksie. Góreck. Figurka z zapewne znanego filmu bądź serialu, która staje się kompanem chłopca.
Późniejsze wydarzenia skonstruowane są tak, że dopiero z czasem zaczyna nam się krystalizować obraz całości. Czy to źle? Moim zdaniem absolutnie nie!


Uważam że scenariusz stoi na dobrym i co najważniejsze równym poziomie. I w żadnym wymiarze czy zamierza nie chciałem się wyrazić o nim w negatywnym świetle czy zniechęcić kogoś do zakupu. Wręcz przeciwnie. Labirynt przebija pod tym względem masę tasiemców, których scenariusze oceniam bardzo przeciętnie. Także ta skala ma dać obraz, co chciałem przekazać już na samym początku.


Labirynt nie jest opowieścią wielowątkową. Bardziej nastawiony jest na płaszczyźnie egzystencjalnej czy emocjonalnej. W tych ramach sprawdza się doskonale. Rozdział V "Totem" uważam za kluczowy, po raz pierwszy dał i obraz na to, co może stać się po dłuższej chwili. Pojawia się w nim także kilka smaczków kulturowych, które bardzo przypadły mi do gustu.

Reasumując całość, jestem w stanie wyobrazić sobie tegoroczne listy topów roku 2019 i myślę że Labirynt zajmie na niej wysoką lokatę. My dopiero odkrywamy rynek, który serwuje nam Wydawca. Dobór tytułów Mandioci daje jednak gwarancję, że będą to pozycje nietypowe i będą sprawiały przyjemność osobom szukających nowych doznań.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:15:43 »
Za fb:

Na naszej stronie zostało 5 ostatnich sztuk Faveli w kadrze. Pojedyncze sztuki jeszcze znajdziecie w różnych sklepach internetowych. A kupić warto bo może się przydać do zbierania autografów... szczegóły wkrótce;)

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 16:37:55 »
Na stronie wydawnictwa ruszyła przedsprzedaż Olimpo Tropical.
Ponownie z zakładką z rysunkiem autora.
https://mandioca.pl/katalog/komiks/olimpo-tropical
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 17:44:32 wysłana przez Koora »

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 02:59:10 »
Szkoda, że rysunki z tego co widzę zupełnie nie w moim guście, bo zapowiedź tresci interesująca...
,, - Eeeeech.''

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 18:11:29 »
Mi się tam podoba i złożyłem zamówienie pre-orderowe. Teraz odrobinę żałuję, że przy Ye nie postąpiłem podobnie...

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:30:04 »
Też żałuję, że nie zamówiłem wcześniej Ye. Ale na nowy preorder oczywiście się skusiłem  :D
Teraz pora przeczytać Labirynt. Wizualnie i z dotychczasowych opisów zapowiada się zacnie :)

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:34:59 »
Moja recka powyżej, na moje oko nie zawiedziesz się! :)

Offline KubciO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:41:47 »
Ja też pluję sobie w brodę, że nie brałem Ye w przedsprzedaży.
Labirynt to dobra rzecz. Przede wszystkim genialna szata graficzna. Co do reszty, to odsyłam do posta Itachiego. Podpisuję się pod jego opinią.
Co do Olimpo Tropical, to raczej spasuję. To nie moja bajka. Zakładki jednak kuszą. :D

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 10:37:07 »
Podpisuję się pod recenzją Itachiego obiema rękami!
Ciężko coś napisać o treści żeby nie było spoilerów, więc napiszę tylko, że sama historia jest bardzo ciekawie prowadzona. Powoli poznajemy nowe elementy układanki, które składają się w fantastyczną, moim zdaniem, opowieść, z dużym ładunkiem emocjonalnym. Graficznie - jedna z lepszych pozycji jakie dane mi było ostatnio czytać.
Bardzo się cieszę, że mamy na rynku takie Wydawnictwo! Jest to ich pierwszy komiks w kolorze, bo jak sami zapowiadali chcieli coś spektakularnego na pierwszy raz ;) W mojej opinii nie były to słowa rzucone ot tak sobie. Ogromne podziękowania za tą perełkę!

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 18:35:54 »
Zapraszam na krótką prezentację kolejnego albumu Wydawnictwa Mandioca.











W weekend powinienem umieścić recenzję. Na pierwszy rzut oka jakość wydania jest ok. Nasycenie kolorów bardzo dobre, kadry są ostre jak brzytwa. Warstwa graficzna jest bardzo intrygująca. Po przekartkowaniu stwierdziłem, że mimika bohaterów przypomina delikatnie kreskę japońską :)

Midar

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:04:10 »
A druga strona zakładki? Czy nie zauważam?