Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 337901 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #600 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 20:25:29 »
Carlos Dearmas przygotowuje dla nas etui.
Komiks będzie miał orientację poziomą, ale na półce będzie można postawić go w pionie.
Czemu zatem nie zrezygnujecie z etui skoro
Czas to koszt.
Aby się zwrócił muszę go przenieść na klienta
Można zawsze postawić na półce obok 300 Millera, dla których nie trzeba było projektować żadnego etui.

Nie wiem ilu z piszących to wydawcy ukrywający się pod nickami, ale wbrew pozorom, alternatywne okładki nie okazały się tak wielkim sukcesem.
Na znanych tytułach - owszem.
Na pewno? Nakład limitowanych/alternatywnych okładek np. komiksów Enrigue Fernandez, który nie był znanym artystą na naszym rynku, a jego komiksy z tymi okładkami wyprzedały się bardzo szybko. Podobna sytuacja z komiksem Yiu. O dziwo w przypadku Slaine'a oraz kilku komiksów z uniwersum Dredda nakład z okładkami alternatywnymi schodził dłużej. Być może macie lepsze informacje, ale wg mnie uogólniacie za bardzo.

Abyście mnie nie zrozumieli źle. Szanuje waszą decyzje, że będzie jedna okładka. Problem mam z waszym tłumaczeniem. Nieraz proste powiedzenie "taka jest nasza decyzja" jest lepsza niż większość z tego co piszecie teraz. Bo zawsze znajdą się przykłady, że sprawa z okładkami wygląda całkowicie inaczej.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Maj 2021, 20:37:24 wysłana przez michał81 »

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #601 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 20:39:01 »
Czemu zatem nie zrezygnujecie z etui skoro Można zawsze postawić na półce obok 300 Millera, dla których nie trzeba było projektować żadnego etui.
No i "300" Millera wiecznie mi gdzieś wadzi na regale. Akurat etui na takie albumy sobie chwalę.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #602 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 20:47:34 »
Michał - bo taka jest nasza decyzja było na początku dyskusji.
Acz, jako kształcony człowiek w mowie i piśmie, potrafię wyartykułować jej genezę.

Dałeś przykład Studia Lain. Repertuar mamy jednak inny i tu jest sedno sprawy. Arek ma rzeczy znane na rynku od dawna.
Fani tych komiksów istnieli nim SL powstało.
O większości moich dowiedzieli się dopiero spotkawszy je na półce sklepowej czy w Gildii.


Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Maj 2021, 20:52:16 wysłana przez mandioca »

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #603 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 20:48:14 »
No i "300" Millera wiecznie mi gdzieś wadzi na regale. Akurat etui na takie albumy sobie chwalę.
Ja to podałem jako przykład bo jest zbliżony rozmiarowo, ale to nie są jedyne komiksy wydane pionowo. Fistaszki, Mafalda, Blixa i Żorżeta, Czerwony Pingwin (mniejszy format ale cały czas komiksy w poziomie) i nikt tam nie projektował etui aby stały na półkach pionowo.

Michał - bo taka jest nasza decyzja było na początku dyskusji.
Acz, jako kształcony człowiek w mowie i piśmie, potrafię wyartykułować jej genezę.

Pozdrawiam!
Jakbyś nie zaczął tematu kosztów to bym tematu nie ciągnął dalej. Tak samo z pisaniem, że wydanie komiksu w dwóch wersjach okładkowych nagle powoduje wydanie tylko 3 komiksów, a nie 9.
Zostawiam temat i czekam na start preorderów Shankara.

« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Maj 2021, 20:55:43 wysłana przez michał81 »

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #604 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 20:53:28 »
Michał, w etui fajne jest to, że zdejmiesz, wywalisz i dalej można czytać;)

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #605 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 21:02:32 »
Dałeś przykład Studia Lain. Repertuar mamy jednak inny i tu jest sedno sprawy. Arek ma rzeczy znane na rynku od dawna.
Nie wmówisz mi że komiksy Jia Wei Huanga były znane na naszym rynku. ;)

Michał, w etui fajne jest to, że zdejmiesz, wywalisz i dalej można czytać;)
Powiem tak, jakbyście zrobili z etui tak jak w Niezwyciężonym od Booki lub Universal War One od Elmentalu, gdzie można wybrać sobie "bez" lub "z". Finalnie to kupujący decyduje w tym wypadku czy chce za to zapłacić, u was tak nie ma. Obciążasz kosztem osobę kupującą i radzisz mu jeszcze, żeby wyrzucił etui. Proponuje na tym zakończyć dyskusje.

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #606 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 21:08:27 »
Ja to podałem jako przykład bo jest zbliżony rozmiarowo, ale to nie są jedyne komiksy wydane pionowo. Fistaszki, Mafalda, Blixa i Żorżeta, Czerwony Pingwin (mniejszy format ale cały czas komiksy w poziomie) i nikt tam nie projektował etui aby stały na półkach pionowo.
"Xerxes" i "Kawa Zombo" wadzą mi tak samo, więc szkoda, że tych etui nikt nie zaprojektował. I nawet nie musiał, bo przynajmniej w "Kawie" takie etui w oryginale było.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #607 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 21:12:26 »
1. Każdy aspekt działania firmy jest przeliczany, jeden z nas jest matematykiem więc liczenie ogarniamy skoro wydają nieznanych autorów jeszcze nie splajtowaliśmy:)
No fajnie, tylko można być genialnym matematykiem i nie mieć smykałki do biznesu bo kluczowym nie jest to jak się liczy, tylko to co się liczy. A to, że limitki napędzają sprzedaż tylko popularniejszych tytułów? No nie wiem, taki Świat Dryftu od Lost In Time pokazuje, że nie, Ken Broeders nikomu u nas nieznany, pierwszy komiks, a limitka się rozeszła bardzo szybko i wiele osób właśnie okładka limitowana skusiła do zakupu. To jest ruch marketingowy i tak na niego należy patrzeć.

I nie zrozumcie mnie źle, nie krytykuje was, ze nie macie limitek - macie swoją politykę, wychodzicie na swoje, bardzo dobrze, oby tak dalej, ja tu mówię ogólnie o kwestii limitowanych okładek, nie pije do was byście je wydawali itp. bo w sumie mi to zwisa. Natomiast fajnie, że robicie etui do poziomych komiksów. :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Maj 2021, 21:19:47 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #608 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 21:13:19 »
"Xerxes" i "Kawa Zombo" wadzą mi tak samo, więc szkoda, że tych etui nikt nie zaprojektował. I nawet nie musiał, bo przynajmniej w "Kawie" takie etui w oryginale było.
Ok. To nadal nie jest argument, aby dodawać etui, aby komiks stał pionowo. Komiksy Mandioci mają tak różne formaty, że i tak nie można postawić ich obok siebie. Są też tak odmienne w niektórych przypadkach, że i tak nie da się do nich dopasować innych komiksów, aby postawić obok. Zresztą inni wydawcy nie projektują etui specjalnie po to, aby inaczej stawiać komiksy niż są rysowane plansze.

W sumie fajny bajer, ale czy konieczny? Uważam, że nie.

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #609 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 21:20:36 »
Zresztą inni wydawcy nie projektują etui specjalnie po to, aby inaczej stawiać komiksy niż są rysowane plansze.
To, że ktoś czegoś nie robi, to tym bardziej nie jest argument, żeby ktoś inny też miał przestać. Zresztą to też nie do końca prawda, że nikt inny nie robi.

Online parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #610 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 12:10:55 »
W sumie fajny bajer, ale czy konieczny? Uważam, że nie.

Dajcie mu te 5 złotych upustu, sprzedajcie bez etui i będzie spokój.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #611 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 12:23:58 »
Dzisjia wieczorem wrzucamy preordery na "Shankara" t.1. Zakładka będzie niespodzianką o czym doniesiemy na fejsbuku;)


Magazyn dzisiaj rozpoczął wysyłki do księgarń czyli od środy mogą zacząć realizować Wasze zamówienia.

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #612 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 15:47:04 »
Napiecie rosnie prawie jak u Hitchcocka  ;)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #613 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 08:47:08 »
Shankar tom 1,zbiorczy.
Mazziteli/Alcatena.

Dla tych co zachwycili się Żywą Stalą, dla lubujących się w klasyce komiksu, dla wielbicieli różnych kultur, religii, wierzeń, podań i legend. Dla ceniących dobry tekst. Dla tych, którzy jeszcze nie odkryli naszego ukochanego rysownika...

https://mandioca.pl/katalog/komiks/shankar-1

Offline Logan

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #614 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 15:25:10 »
Odebrałem dzisiaj przesyłkę z zakazanym portem i jestem pod ogromnym wrażeniem jakości wydania a i sam komiks zapowiada się wspaniale. Warto było tyle czekać :D