Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 337887 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #570 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 13:47:16 »
I nagle ci, którzy kupują ten sam komiks w trzech wersjach okładkowych zamilkli...

Któż by się oparł argumentowi dziewięciu komiksów zamiast trzech w dziewięciu okładkach... ;)

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #571 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 13:53:12 »
Nie bawimy się w dwie okładki. Był tylko raz taki pomysł, na Charliego Chana.

Generalnie uważamy to za wyciąganie kasy. Chcemy Wam przybliżać nowych w Polsce autorów i zachęcać do ich czytania a nie nabijać kiesę trzema komiksami rocznie w dziewięciu okładkach. Zamiast tego wolimy wydać dziewięć komiksów.

Przecież wydanie większej liczby wariantów okładkowych może zachęcać do czytania - kogoś może odrzucić okładka A, ale już okładka B zachęci go do zakupu.
Co do tej alternatywy (3 x 3 albo 9 x 1), to wydaje mi się mocno przesadzona. Rozumiem, że przygotowanie odrębnej okładki to dodatkowe trudności (m.in. zrobienie jej, zabawy z drukarnią i licencjodawcami, większe koszty druku i kombinowanie z rozłożeniem cen), ale jedna dodatkowa okładka = jeden komiks mniej?... Macie jakieś doświadczenia z wydawaniem czegoś w wariantach okładkowych? Bo może to wcale nie jest aż takie wyciąganie kasy i nie ma dużo osób, które kupują oba warianty (zwłaszcza jak komiks kosztuje sporo).
Raz moglibyście spróbować i sprawdzić, jak to wygląda.
Ja osobiście lubię mieć wybór (chyba że to jakoś mocno wpływa na cenę) i nie widzę potrzeby mieć tego samego produktu w 2 wersjach okładkowych (ani mnie nie stać, ani nie mam miejsca).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline GoNzO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #572 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 14:11:03 »
Z limitek wyleczyło mnie Studio Lain odkąd zaczęli wydawać trzy wersje. Przestałem być komplecistą tego wydawnictwa i limitki już tak nie kręcą (jeśli w ogóle można to nazwać limitką).

brvk

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #573 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 14:18:38 »
Lubię warianty okładkowe, bo mogę sobie wybrać komiks z najlepszą okładką.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #574 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 14:24:15 »
Te tzw.limitki to okładki wysyłane w pakiecie od wydawcy.
Żadna nie jest ekstrasem.
Ekstrasy to ma kilku wydawców.
My używamy czasem okładek oryginalnych (w Brodecku był to oblig), czasem coś w nich przerabiamy (Pets, Olimpo Tropical, Favela w kadrze), czasem robimy swoje (Żywa Stal, Shankar, Kocia skórka), czasem zamawiamy u autora (9Godzin), czasem kupujemy jakiegoś specjala (Charlie Chan z wydania US de luxe special edition na 5.urodziny komiksu).

 I zawsze jest to dotakowy koszt, czas, praca.

Sorry, ale wydawcy od trzech okładek nie oferują rozwiązań powyższych. Dlatego uważam je za wyciąganie kasy.
Ja Waszą kasę szanuję i dlatego puszczam okładki w publiczność przed wydaniem albo pokazuję je grupie focusowej na miesiące przed premierą komiksu.

Albo wierzę w komiks, który zwalniam do druku albo nie, a wtedy dajemy inną okładkę. To jak z żoną. Jeśli jest jedną to dobrze. Jeśli trzy to chyba nie masz przekonania, że któraś jest tą jedyną;)

Offline asx76

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #575 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 14:39:39 »
To jak z żoną. Jeśli jest jedną to dobrze. Jeśli trzy to chyba nie masz przekonania, że któraś jest tą jedyną;)

"Od przybytku głowa nie boli", a przy tym jest urozmaicenie, które zapobiega nudzie i pozwala na różne konfiguracje ;)

Online Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #576 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 15:02:13 »
Nie bawimy się w dwie okładki. Był tylko raz taki pomysł, na Charliego Chana.

Generalnie uważamy to za wyciąganie kasy. Chcemy Wam przybliżać nowych w Polsce autorów i zachęcać do ich czytania a nie nabijać kiesę trzema komiksami rocznie w dziewięciu okładkach. Zamiast tego wolimy wydać dziewięć komiksów.


Alternatywne okladki nakrecaja niby sprzedaz, wiec teoretycznie dwie rozne okladki powinny wam pomagac wieksza ilosc koniksow, a nie ten zamysl utrudniac.
Piękno jest w oczach patrzącego.

brvk

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #577 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 15:11:25 »
@Mandioca, róbcie swoje, ale dorabianie do tego idei, zwłaszcza w kontrze do tzw. konkurencji, to kiepski pomysł. Nie mam poczucia, że ktoś wyciąga ode mnie kasę, oferując alternatywne okładki, podobnie jak nie mam poczucia specjalnego traktowania, gdy polski wydawca przerabia oryginalną okładkę.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #578 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 15:16:28 »
Może sprawdza się to w przypadku tytułów znanych na rynku, pamiętajcie, że mamy na koncie tylko jeden komiks autora wcześniej w PL wydanego.

Mandioca to nie jest wydawnictwo publikujące komiksy znane od 30 lat. Najczęściej klienci, recenzenci oraz tłumacze dowiadują się od nas o istnieniu naszych autorów.

Inna charakterystyka przedsięwzięcia. Co więcej, wolę byś zamiast trzech Shankarów kupił jednego oraz jeden Labirynt.
Nasze wydawnictwo oprócz działań czysto zarobkowych ma także charakter popularyzatorski.
Chcemy byście poznawali kulturę Ameryki Pd (na ogół).
Z trzech okładek wiele się nie dowiecie.

My dajemy od siebie grafiki na zakładki, grafiki na etui (poczekajcie na La câmara oscura del Olimpo), zdobywając dodatki itp.

W przypadku gdy komiksy w PL są tak drogie, a klientów tak niewielu nasza polityką pozostanie niezmienna.


Offline wiscoming

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #579 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 15:17:34 »
A możemy zakończyć temat na tym, że Mandioca wypuszcza jedną okładkę? I tyle. Bez drążenia, bez tłumaczenia.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #580 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 15:22:45 »
A możemy zakończyć temat na tym, że Mandioca wypuszcza jedną okładkę? I tyle. Bez drążenia, bez tłumaczenia.

Ale czemu? Główna wartość forum dyskusyjnego to dyskusja o czymś a możliwość poznania motywacji samego wydawcy tym bardziej wydaje mi się trudna do przecenienia.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #581 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 15:32:02 »
To pytajcie o co chcecie. W miarę możliwości odpowiemy :)

Offline wiscoming

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #582 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 15:37:08 »
Ale czemu? Główna wartość forum dyskusyjnego to dyskusja o czymś a możliwość poznania motywacji samego wydawcy tym bardziej wydaje mi się trudna do przecenienia.
Wydawca chyba wyraził się jasno. O czym tu dyskutować? Nie pierwszy który puszcza jedną okładkę. Inni robią tak, że puszczają warianty, a Mandioca nie. I uzasadnił dlaczego nie. Dla mnie temat zamknięty. Dalsza dyskusja to tylko powielanie opinii co kto woli.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #583 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 15:46:22 »
Napisałeś
Cytuj
bez drążenia, bez tłumaczenia
i do tego się odnosiłem. Ja cenię tłumaczenia zamiast odpowiedzi tak bo tak albo nie bo nie.

Online Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #584 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 15:58:53 »
Może sprawdza się to w przypadku tytułów znanych na rynku, pamiętajcie, że mamy na koncie tylko jeden komiks autora wcześniej w PL wydanego.

Mandioca to nie jest wydawnictwo publikujące komiksy znane od 30 lat. Najczęściej klienci, recenzenci oraz tłumacze dowiadują się od nas o istnieniu naszych autorów.

Inna charakterystyka przedsięwzięcia. Co więcej, wolę byś zamiast trzech Shankarów kupił jednego oraz jeden Labirynt.
Nasze wydawnictwo oprócz działań czysto zarobkowych ma także charakter popularyzatorski.
Chcemy byście poznawali kulturę Ameryki Pd (na ogół).
Z trzech okładek wiele się nie dowiecie.

My dajemy od siebie grafiki na zakładki, grafiki na etui (poczekajcie na La câmara oscura del Olimpo), zdobywając dodatki itp.

W przypadku gdy komiksy w PL są tak drogie, a klientów tak niewielu nasza polityką pozostanie niezmienna.


Nie raz, nie dwa czytalem komentarze, ze ktos sie skusil na limitke i gdyby nie to, to by nie kupil wcale, wiec znow - limitka nakrecajac sorzedaz pomaga wam popularyzowac to co chcecie i wydawac tyle ile chcecie.
Piękno jest w oczach patrzącego.