Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338238 razy)

JakubM i 16 Gości przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #540 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 20:09:34 »
Najlepsze na koniec ah tyle czekania La camara oscura del Olimpo

Ciekawe czy będzie Mroczna Komnata Olimpu, czy jakoś inaczej zatytułowana?

Online michał81

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #541 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 22:56:46 »
Shankar I (31.05) - Mazzitelli i Alcatena - twórcy Żywej Stali. Kto nie zna Żywej Stali przespał rok 2020!
Czy do czasu premiery Shankara, będziecie mieć na stanie jeszcze Żywą Stal, bo wziąłbym razem oba tytuły?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #542 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 01:27:16 »
Tak, mamy na tą okoliczność zmagazynowany towar. Także zamawiaj, jesteśmy gotowi. Shankar to trochę inny odlot niż Żywa Stal. Jest z przymrużeniem oka ale to taki uśmiech bez skrzywienia ust;) ja tą parę uwielbiam. Jeśli tylko Shankar dopisze grzejemy kolejny ich komiks.

Online michał81

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #543 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 06:47:13 »
Także zamawiaj, jesteśmy gotowi.
No to dawajcie przedsprzedaż Shankara i macie moje pieniądze już dziś  :)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #544 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 15:37:47 »
Obiecałem, że po Zakazanym porcie aby uwalniać się od tego najbardziej opóźnionego z naszych komiksów.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #545 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 22:05:45 »
Raport Brodecka skończył się w hurcie, co oznacza, że już tylko Gildia oraz pojedyncze sztuki w sklepach komiksowych, np. komiksiarnia.pl

U nas pewnie coś się pojawi po zamknięciu rozliczeń. Wchodźcie na stronę pod koniec miesiąca.

Podejrzewam podobny proces z Zakazanym portem. Tu też nie będzie wielkiego nakładu. A komiks zrobi wrażenie kiedy weźmiecie się za czytanie.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #546 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 22:15:12 »
Bierzcie Raport, bo płaczu, że się wyprzedał jak w przypadku Donżona nie zniese, no nie zniese. :D
Patrząc na opinie on idzie prostą drogą w kierunku tytułu komiksu roku w różnych głosowaniach.

Offline Toranga

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #547 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 22:18:28 »
Ja właśnie zamówiłem.
Ale liczba dostępnych egzemplarzy topnieje....

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #548 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 22:38:35 »
Z jednej strony fajnie, że tak dobry komiks sprzedał się tak dobrze, ale z drugiej czy nakład nie był zbyt mały, skoro prawie cały zszedł w miesiąc? Już widzę te utyskiwania, gdy ludzie zobaczą go za kilka miesięcy w różnych topkach 2021r. i nie będą mogli go kupić.

Podejrzewam podobny proces z Zakazanym portem. Tu też nie będzie wielkiego nakładu. A komiks zrobi wrażenie kiedy weźmiecie się za czytanie.
To nie lepiej trochę go zwiększyć? Chyba, że wolicie wydawać w mniejszych nakładach i ewentualnie dodrukowywać hity sprzedażowe?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #549 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 22:48:02 »
Są wydawcy, którzy przyzwyczaili się trzymać pięć lat towar na półce i 100 raz yjeździć z nim na targi jak było 20 lat temu. Teraz wychodzi ponad 700 tytułów rocznie, wydawców 40. Duże sieci nas nie dystrybuują. Drukowanie 2500 egzemplarzy to dla nas nie wydrukowanie dwóch kolejnych tytułów. Wolimy szybko puścić w obieg nowe tytuły niż przeżywać, że wydaliśmy Raport Brodecka.

Pomyślimy nad dodrukiem, pewnie z jakimiś nowymi cudeńkami.

Zakazany port, Shankar a już na pewno The Art Of Charlie Chan Hock Chye śmiało mogą uchodzić za porównywalnej klasy komiksy (chociaż tematyka kompletnie inna).

Ten ostatni to dla mnie komiks roku. Jeden z najlepszych jakie w życiu widziałem i czytałem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Kwiecień 2021, 22:55:41 wysłana przez mandioca »

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #550 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 22:27:45 »
Namawialiście to będzie etui w La camara oscura del Olimpo. Rysunek specjalnie dla Was. Zakładka też specjalnie dla Was.


Autor rysunków w rozmowie ze mną przyznał, że tak jak ja jest wielbicielem talentu Enrique Alcateny.
A Enrique Alcatena w dwóch tomach zbiorczych jeszcze w tym roku:) Shankar coraz bliżej!


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #552 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 00:38:06 »
W przyszłym tygodniu Gildia rozpocznie sprzedaż "Zakazanego portu".
Komiks od 4.05 będzie rozsyłany do hurtowni.
Już od 30.04 pierwsze komiksy zaczną wychodzić do czytelników.

Następny preorder startuje 3.05. Będzie to pierwszy tom zbiorczy opowieści pt. "Shankar" Ediardo Mazzitelliego i Enrique Alcateny (znanych u nas dzięki "Żywej Stali").

Kolejny preorder ruszy jakoś w drugiej połowie czerwca, będzie to "The Art Of Charlie Chan Hock Chye".

Offline nekro

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #553 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 08:42:28 »
"Zakazany Port" jest od wczoraj na Gildii z nieco niższym rabatem niż zwykle, bo 25%.

Offline Eyeless

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #554 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 11:12:08 »
Nareszcie. Co prawda mam mieszane odczucia co do podwójnych pre-orderów.
Z jednej strony cieszę się na Zakazany Port i Raport Brodecka, z drugiej kupowałem w lutym i za chwilę minie kwartał.