Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 364698 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #495 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 13:06:29 »
Odpowiadam ws rabatów: cena hurtowa jest u nas niezmienna.
Nie wiem dlaczego taka odpowiedź.
To jakaś ściema.
Można zamówić na www.mandioca.pl z rabatem 30%.
Dzięki za wyjaśnienie. Napiszę do sklepu ponownie w tej sprawie. Ciekawe co odpiszą.

W każdym razie w ostateczności to faktycznie trzeba będzie zamówić w sklepie wydawnictwa.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #496 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 13:13:23 »
Otrzymałem Raport... ależ to jest wydane! Wszystkie materiały doskonałe, okładka, nakładka, kartki w środku i czerń... perfecto! A rysunki? Miazga!
I to wszystko za 140, a nawet za 101,50. A nie za 530 i jeszcze spieprzone. Doskonale wydany album.

Offline tB

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #497 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 13:58:55 »
W każdym razie w ostateczności to faktycznie trzeba będzie zamówić w sklepie wydawnictwa.
W takim układzie wydawca powinien zarobić więcej niż przez pośrednika, więc jak najbardziej wskazane.

Przydałoby się jakieś optymalizowanie kosztów wysyłki, bo jak się kupuje na bieżąco, to nie ma czym dobijać do progu darmowej wysyłki (o ile jest, bo jak kiedyś kupowałem to przy większych kwotach pojawiał się dodatkowy rabat a nie darmowa wysyłka).
Np. KBOOM sprzedaje przez Allegro z wysyłką Smart.

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #498 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 14:21:16 »
W takim układzie wydawca powinien zarobić więcej niż przez pośrednika, więc jak najbardziej wskazane.

Przydałoby się jakieś optymalizowanie kosztów wysyłki, bo jak się kupuje na bieżąco, to nie ma czym dobijać do progu darmowej wysyłki (o ile jest, bo jak kiedyś kupowałem to przy większych kwotach pojawiał się dodatkowy rabat a nie darmowa wysyłka).
Np. KBOOM sprzedaje przez Allegro z wysyłką Smart.
Ja nie mam problemu z tym, że jakiś komiks kosztuje taniej w sklepie wydawcy niż w sklepie komiksowym. Taka sytuacja jest dla mnie oczywista i zrozumiała. Ale jak widzę że sklep komiksowy najpierw sprzedaje komiks w tej samej cenie co wydawca, a później bez żadnego uzasadnienia podwyższa tę cenę, to mam wrażenie że sklep robi mnie w ciula. Ale z drugiej strony nie chcę też wyciągać zbyt pochopnych wniosków bez uprzedniego wytłumaczenia się przez sklep.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #499 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 14:35:05 »
Automaty senowe. Jeśli coś się sprzedaje to przekracza progi zamówień. Nie wiem czy to ten przypadek, ale w wielu innych tak to działa.

Optymalizacja wysyłek? Hm, dostałeś Raport w fasonowanym kartonie? 13 zł za Brodecka było promocją. Bo doceniamy bardzo preordery.

Ale jesteśmy otwarci na rozwiązania, chętnie wykorzystany podpowiedzi. Na razie zmieniamy sklep bo jest archaiczny i niedomyslny.
Po Zakazanym porcie powinien pojawić się nowy.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #500 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 14:56:04 »
Może i płaci się za przesyłkę w sklepie wydawnictwa, ale zawsze jest jakiś prezent niedostępny w innych sklepach i rzeczywiście zawsze jest bardzo dobrze zapakowane. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć czy faktycznie na tych kosztach wysyłki traci. Ja zawsze biorę preorder. Poza tym kasa idzie bezpośrednio do wydawnictwa, czyli kolejny plus.

Online parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #501 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 15:59:30 »
To też. Ale mnie się wydaje, że bardziej chcieli uznania swojej niewinności lub przynajmniej usprawiedliwienia swych poczynań przez osobę, która nie brała w tym udziału. Tak mi się wydaje. Bardziej chodziło o to, że oni chcieli ulżyć sumieniu. A może nadinterpretuję.
Zacząłem książkę. Świetnie napisana, wchodzi niemożliwie. Az szkoda, że muszę jechać za chwilę do pracy. A może uda mi się trochę poczytać w biurze. :)

No tak, mnie więcej o to mi chodzi. Nie brał w tym udziału, więc mogli udawać że to obiektywne, że ktoś im poświadcza że mieli rację. Przy czym z tym sumieniem to raczej na prostej zasadzie - jest papier, ksiądz odpukał, prawo pozwala, wydali rozkaz więc nie ma problemu. Jedynie Diodem miał tam problemy z sumieniem, dla pozostałych to była chyba kwestia bardziej mechaniczna - usuwamy to co drażni i jest znowu jak było. A drażnił ich też Brodeck. Trzeba go więc było złamać, przynajmniej nakłonić do uznania ich wersji.

Książka rzeczywiście wciąga, może nawet aż za bardzo - łyknąłem ją szybko i potem miałem poczucie, że może trochę za szybko, że trzeba było czytać wolniej.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #502 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 16:20:29 »
Szare duszę - Claudela przeczytaj. Też mocna rzecz.

Online parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #503 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 16:28:32 »
A dzięki, skorzystam z polecenia.

Offline muaddib

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #504 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 16:50:32 »
Wujekmaciej, miałeś rację :D

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #505 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 17:11:26 »
Super! Mandioca to jest to wydawnictwo, które chce się wspierać jak Kboom czy Lain. Zero lipy.
Właśnie zamówiłem u nich w przedsprzedaży Zakazany port. Jak widzę różnicę między fantastycznym wydawcą, a takim który w sąsiednim temacie chce mi wcisnąć za 120 zł koszulkę z fruit of the loom z nadrukiem typu allegro to tym bardziej doceniam tych dobrych i wiem gdzie pójdą moje pieniądze.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #506 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 17:19:04 »
U mnie Mandioca powoli zaczyna wyprzedzać Timof w rankingu ulubionych wydawców. Z SL mam taki problem, że nie dobierają wydania pod dany tytuł, tylko wszystko ładują w podobny format, błyszcząca kreda itd, no i jednak nie mają aż tak wyselekcjonowanej oferty, u Mandioci mniej więcej od czasów Ye każdy tytuł to dla mnie duże wydarzenie, Studiu trafiają się słabizny jak Zaya. Zastrzegam, że to mocno subiektywna opinia oczywiście.

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #507 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 17:52:52 »
jednak nie mają aż tak wyselekcjonowanej oferty
Studio zdecydowanie ma wyselekcjonowaną ofertę, możesz mi wierzyć. Po prostu ona nie każdemu pasuje.  :D


Studiu trafiają się słabizny jak Zaya. Zastrzegam, że to mocno subiektywna opinia oczywiście.
Dla jednej osoby będzie to Zaya, dla innego Strażnicy Masery. I każdy może mieć swoje zdanie w tej kwestii. Ja Zayi nie uważam za słaby tytuł, tylko marketing był chybiony, że jest to tytuł cyberpunkowy. Co jest totalnie nietrafione.

Żeby nie robić totalnego offtopu. Ja Mandiocę cenię głównie za tytuły Andre Diniza. Choć żałuje, że "Olimpo Tropical" nie został wydany w twardej, żebym można było go na spokojnie postawić obok "Favele w kadrze". Muszę się też zebrać i kupić Żywą stal, bo od bardzo dawna za mną chodzi. ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Marzec 2021, 17:56:13 wysłana przez michał81 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #508 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 17:54:13 »
Studio zdecydowanie ma wyselekcjonowaną ofertę, możesz mi wierzyć. Po prostu ona nie każdemu pasuje.  :D

Oczywiście, że tak, dlatego zastrzegłem, że moja opinia jest skrajnie subiektywna. Doprecyzowując - oferta mniej wyselekcjonowana pod mój gust :D

A Żywa stal jest genialna.

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #509 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 18:16:03 »
Ja nie mam problemu z tym, że jakiś komiks kosztuje taniej w sklepie wydawcy niż w sklepie komiksowym. Taka sytuacja jest dla mnie oczywista i zrozumiała. Ale jak widzę że sklep komiksowy najpierw sprzedaje komiks w tej samej cenie co wydawca, a później bez żadnego uzasadnienia podwyższa tę cenę, to mam wrażenie że sklep robi mnie w ciula. Ale z drugiej strony nie chcę też wyciągać zbyt pochopnych wniosków bez uprzedniego wytłumaczenia się przez sklep.
Ale że niby z czego sklep ma się tłumaczyć? Kupił towar od wydawcy i sprzedaje go po takiej cenie, jakiej chce. W dodatku poniżej okładkowej, to już naprawdę szukanie problemu na siłę.