Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 364368 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline nekro

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #480 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 15:11:10 »
Ten LA CÁMARA OSCURA DEL OLIMPO też będzie miał karton, aby normalnie ustawić na półce, jak "Raport"?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #481 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 15:29:56 »
Bez przesady. To tylko 112 stron. Komiks kosztowałby fortunę, gdybyśmy do niego etui zamówili.

Może kiedyś na dwa Shankary. Ale najpierw trzeba wydać chociażby pierwszy.

Online Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #482 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 17:18:57 »
Może kiedyś na dwa Shankary.
<3
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #483 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:54:20 »
Wczoraj chciałem zamówić "Raport Brodecka" na Gildii wraz z innymi komiksami ale nagle rabat z 30% został obniżony do 11%. W związku z tym napisałem do sklepu czy planują powrót do 30% rabatu na "Raport". Oto jaką otrzymałem odpowiedź:

Cytat: BOK Gildii
Dzień dobry,

rabaty możemy dawać takie jakie sami dostajemy od wydawców. Nie jesteśmy w stanie określic kiedy znów będzie 30%.



Pozdrowienia!
Katarzyna Dębkowska

Stąd też mam pytanie do Szanownego Wydawnictwa czy zamierza powrócić do poprzednio obowiązujących rabatów dla Gildii czy też mam raczej szukać "Raportu Brodecka" w korzystniejszej cenie w innych sklepach?

Offline nori

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #484 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 08:31:53 »
Oj, a miałem Raport zamówić w weekend...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #485 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 08:41:42 »
Ja zamawiałem u wydawcy. Wychodziło mi najtaniej.

Offline muaddib

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #486 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 08:46:29 »
Wygląda na to, że dalej jest najtaniej: https://mandioca.pl/katalog/komiks/raport_brodecka

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #487 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 10:50:04 »
Właśnie był kurier. Nie do końca rozumiałem czytając komiks dlaczego w ogóle zlecili Brodeckowi pisane tego raportu oraz dlaczego jeden z mieszkańców go nachodził, czyli trochę nie wierzyłem w motywacje z głównej osi fabuły oraz lekko bolało mnie to, że niektóre postacie trzecioplanowe takie jak staruszka, która znała się na ptakach, ksiądz i ślepa dziewczyna pojawiali się tylko na moment i już nigdy później. I trochę za mało było Obcego. Dlatego kupiłem sobie oryginał. Może tam znajdę odpowiedzi na pytania oraz więcej scen z niektórymi postaciami.
W najlepszym komiksie poprzedniego roku czyli Indyjskiej włóczędze każda postać ma znaczenie i wraca w dalszej części, każdy przedmiot również, wszystko do siebie pasuje i zostało dopracowane do ostatniej śrubki. Tam wszystko chodzi jak szwajcarski zegarek. Tutaj czułem, że mam do czynienia ze streszczeniem, postacie pojawiają się na moment i znikają. Książko, liczę na rozwinięcie. :)


Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #488 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 11:15:55 »
Rozwinięcie znajdziesz, bo moim zdaniem książka jest lepsza niż komiks. Liczyłem na to, że komiks poprzez obraz podkręci alegoryczność tej historii, ale w sumie raczej tylko ją zilustrował.
Natomiast odpowiedzi na te pytania nie znajdziesz. To nie jest literatura z gatunku układanek. Z całym szacunkiem do Indyjskiej Włóczęgi - to absolutnie nie ten poziom co Brodeck. W Brodecku chodzi o coś więcej niż połączenie kropek.
A to dlaczego kazali mu napisać ten raport jest w sumie dość oczywiste, aczkolwiek nigdzie nie powiedziane wprost.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #489 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 11:26:17 »
Moja interpretacja jest taka, że chcieli się usprawiedliwić. Liczyli na to, że Raport uzadadni ich poczynania. Ale głównie ich usprawiedliwi.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #490 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 11:45:30 »
Chcieli mieć urzędowe niejako poświadczenie, że nie mieli wyjścia itd. Plus częściowo pewnie chcieli w ten sposób skłonić Brodecka do uznania ich wersji.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #491 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 11:53:43 »
To też. Ale mnie się wydaje, że bardziej chcieli uznania swojej niewinności lub przynajmniej usprawiedliwienia swych poczynań przez osobę, która nie brała w tym udziału. Tak mi się wydaje. Bardziej chodziło o to, że oni chcieli ulżyć sumieniu. A może nadinterpretuję.
Zacząłem książkę. Świetnie napisana, wchodzi niemożliwie. Az szkoda, że muszę jechać za chwilę do pracy. A może uda mi się trochę poczytać w biurze. :)

Offline donT

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #492 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 11:58:31 »
Zapowiedź kolejnego komiksu z fb wydawcy: LA CÁMARA OSCURA DEL OLIMPO

WOW!!!
:o

Ale czad! Wyglada oblednie!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #493 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 12:49:33 »
Odpowiadam ws rabatów: cena hurtowa jest u nas niezmienna.
Nie wiem dlaczego taka odpowiedź.
To jakaś ściema.
Można zamówić na www.mandioca.pl z rabatem 30%.

Online Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #494 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 13:02:52 »
Otrzymałem Raport... ależ to jest wydane! Wszystkie materiały doskonałe, okładka, nakładka, kartki w środku i czerń... perfecto! A rysunki? Miazga!
Piękno jest w oczach patrzącego.