Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 370755 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Offline nekro

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #480 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 15:11:10 »
Ten LA CÁMARA OSCURA DEL OLIMPO też będzie miał karton, aby normalnie ustawić na półce, jak "Raport"?

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #481 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 15:29:56 »
Bez przesady. To tylko 112 stron. Komiks kosztowałby fortunę, gdybyśmy do niego etui zamówili.

Może kiedyś na dwa Shankary. Ale najpierw trzeba wydać chociażby pierwszy.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #482 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 17:18:57 »
Może kiedyś na dwa Shankary.
<3
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #483 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:54:20 »
Wczoraj chciałem zamówić "Raport Brodecka" na Gildii wraz z innymi komiksami ale nagle rabat z 30% został obniżony do 11%. W związku z tym napisałem do sklepu czy planują powrót do 30% rabatu na "Raport". Oto jaką otrzymałem odpowiedź:

Cytat: BOK Gildii
Dzień dobry,

rabaty możemy dawać takie jakie sami dostajemy od wydawców. Nie jesteśmy w stanie określic kiedy znów będzie 30%.



Pozdrowienia!
Katarzyna Dębkowska

Stąd też mam pytanie do Szanownego Wydawnictwa czy zamierza powrócić do poprzednio obowiązujących rabatów dla Gildii czy też mam raczej szukać "Raportu Brodecka" w korzystniejszej cenie w innych sklepach?

Offline nori

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #484 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 08:31:53 »
Oj, a miałem Raport zamówić w weekend...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #485 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 08:41:42 »
Ja zamawiałem u wydawcy. Wychodziło mi najtaniej.

Offline muaddib

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #486 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 08:46:29 »
Wygląda na to, że dalej jest najtaniej: https://mandioca.pl/katalog/komiks/raport_brodecka

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #487 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 10:50:04 »
Właśnie był kurier. Nie do końca rozumiałem czytając komiks dlaczego w ogóle zlecili Brodeckowi pisane tego raportu oraz dlaczego jeden z mieszkańców go nachodził, czyli trochę nie wierzyłem w motywacje z głównej osi fabuły oraz lekko bolało mnie to, że niektóre postacie trzecioplanowe takie jak staruszka, która znała się na ptakach, ksiądz i ślepa dziewczyna pojawiali się tylko na moment i już nigdy później. I trochę za mało było Obcego. Dlatego kupiłem sobie oryginał. Może tam znajdę odpowiedzi na pytania oraz więcej scen z niektórymi postaciami.
W najlepszym komiksie poprzedniego roku czyli Indyjskiej włóczędze każda postać ma znaczenie i wraca w dalszej części, każdy przedmiot również, wszystko do siebie pasuje i zostało dopracowane do ostatniej śrubki. Tam wszystko chodzi jak szwajcarski zegarek. Tutaj czułem, że mam do czynienia ze streszczeniem, postacie pojawiają się na moment i znikają. Książko, liczę na rozwinięcie. :)

Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Online parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #488 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 11:15:55 »
Rozwinięcie znajdziesz, bo moim zdaniem książka jest lepsza niż komiks. Liczyłem na to, że komiks poprzez obraz podkręci alegoryczność tej historii, ale w sumie raczej tylko ją zilustrował.
Natomiast odpowiedzi na te pytania nie znajdziesz. To nie jest literatura z gatunku układanek. Z całym szacunkiem do Indyjskiej Włóczęgi - to absolutnie nie ten poziom co Brodeck. W Brodecku chodzi o coś więcej niż połączenie kropek.
A to dlaczego kazali mu napisać ten raport jest w sumie dość oczywiste, aczkolwiek nigdzie nie powiedziane wprost.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #489 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 11:26:17 »
Moja interpretacja jest taka, że chcieli się usprawiedliwić. Liczyli na to, że Raport uzadadni ich poczynania. Ale głównie ich usprawiedliwi.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Online parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #490 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 11:45:30 »
Chcieli mieć urzędowe niejako poświadczenie, że nie mieli wyjścia itd. Plus częściowo pewnie chcieli w ten sposób skłonić Brodecka do uznania ich wersji.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #491 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 11:53:43 »
To też. Ale mnie się wydaje, że bardziej chcieli uznania swojej niewinności lub przynajmniej usprawiedliwienia swych poczynań przez osobę, która nie brała w tym udziału. Tak mi się wydaje. Bardziej chodziło o to, że oni chcieli ulżyć sumieniu. A może nadinterpretuję.
Zacząłem książkę. Świetnie napisana, wchodzi niemożliwie. Az szkoda, że muszę jechać za chwilę do pracy. A może uda mi się trochę poczytać w biurze. :)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline donT

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #492 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 11:58:31 »
Zapowiedź kolejnego komiksu z fb wydawcy: LA CÁMARA OSCURA DEL OLIMPO

WOW!!!
:o

Ale czad! Wyglada oblednie!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #493 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 12:49:33 »
Odpowiadam ws rabatów: cena hurtowa jest u nas niezmienna.
Nie wiem dlaczego taka odpowiedź.
To jakaś ściema.
Można zamówić na www.mandioca.pl z rabatem 30%.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #494 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 13:02:52 »
Otrzymałem Raport... ależ to jest wydane! Wszystkie materiały doskonałe, okładka, nakładka, kartki w środku i czerń... perfecto! A rysunki? Miazga!
Piękno jest w oczach patrzącego.